• Pohádka

Láska s vůní čokolády (2010)

Čokoládově sladká komedie o dvojici nesmělých, roztomile ostýchavých a starosvětsky zamilovaných. Námět je originální, herecky je to kouzelně zvládnuté s vtipnými dialogy a jemným humorem. Tento francouzský snímek ukazuje, že romantický film lze natočit i cudně, bez postelových erotických scén. A to nemluvím o ukázkové výrobě čokolády, která mě přiměla jít v noci s baterkou do komory pro tabulku čokolády, kterou jsem si tam sama před sebou ukryla pro čas nouze.

Anděl strážný (1994)

Pohodový rodinný film pro mládež se zajímavým výchovným podtextem. Námět sice není originální, ale najdou se zde humorné i napínavé chvilky. Už i myšlenka, že nad každým z nás bdí anděl strážný, jakkoliv je neuvěřitelná, je potěšující. Milý film.

Místo činu - Stuttgart - Na hranici zákona (2008) (epizoda)

Německý průměrný krimiseriál. Pokud si přečtete výše uvedený obsah, nemusíte film sledovat, protože ten je opravdu výstižný. Sleduji tyto příběhy ze série Místo činu jako kulisu při domácích pracích a mám dojem, že jsou i mimo ústřední dvojici vyšetřovatelů obsazovány stejnými herci, takže občas není zřejmé o kterou epizodu se jedná. V jednom díle je herec oběť zločinu, v jiném pachatel a v dalším svědek. Prostě nic moc, ale něčím musí televize zaplnit čas, kdy sedí před obrazovkou jen malý počet diváků.

Místo činu - Kolín - V kruhu rodinném (2013) (epizoda)

Celkem nevýrazný podprůměrný německý krimiseriál. Tento díl je obzvláště slabý s mizernými hereckými výkony, které už na počátku prozrazují únosce. Příběh se celkem nudně vleče až do předvídaného konce. Zřejmého pachatele už prozrazuje sám název epizody. Byla to pro mne ztráta času.

Srdíčko (1987) (TV film)

Ponurá pomalu plynoucí televizní adaptace krimipříběhu, s nevýraznou vyšetřovatelkou Janou Hlaváčovou. Příběh je jednoduchý, nepříliš nápaditý, spíš konverzační. Zajímavý je pouze svou vánoční a poněkud tajemnou atmosférou a potemnělými uličkami staré Prahy, v nichž se odehrává.

Sedmý terč (1984)

Klasické kriminální drama se všemi klady i zápory doby svého vzniku. Mezi klady patří zajímavý scénář a skvělý Ventura v hlavní roli.. Z dnešního pohledu by se dala vytknout určitá rozvláčnost. V současnosti by tento námět zpracovali tvůrci daleko akčněji, ale moc by jim to nepomohlo, protože by neměli Venturu aby to zahrál.

Poloviční šance (1998)

S potěšením jsem se včera v televizi znovu podívala na skvělou francouzskou krimikomedii s mými milovanými hereckými veterány, kteří ani po letech neztratili nic ze svého šarmu. I když zápletka možná není originální, tak celý příběh je vtipný, dynamický a zábavný, nemluvě o excelentních hereckých výkonech.

Tlusťoch (2005) (seriál)

Další obézní postava v německém seriálu, tentokrát nikoliv coby detektiv, ale právník. Z mého pohledu trochu sci-fi, protože takový advokát chudých a lidumil sotva někde jinde, než ve filmu, existuje. Je to sice celkem sympatický tlouštík, ale to, že se o něj ženy perou je s přihlédnutím k jeho zevnějšku trochu udivující. Jinak jednotlivé kauzy jsou takové obyčejné, ze života. O patřičnou dávku humoru se starají především zdejší sekretářka s uklízečkou. Pohodový, koukatelný odpolední televizní seriál s trochou poučné právnické i životní filozofie.

Velký případ (1999) (TV film)

Soudní drama vypovídající o tom, jak to v justici chodí. Máte-li dobrého advokáta, projde vám všechno, i vražda. Jak aktuální. Jen ten Jirka Bartoška, jakožto bezzásadový kariéristický mizera, mi tam trošku vadí, asi tím, jak je v této roli přesvědčivý.

Pilát Pontský, onoho dne (1991) (TV film)

Jednoduchá strohá výprava televizního zpracovaní tohoto příběhu byla možná cílená, aby neodváděla pozornost diváka od skvělých dialogů a hereckých výkonů. Ondřeje Vetchého mám ráda a ani tady nezklamal. Luděk Munzar naproti tomu nepatří mezi mé oblíbence, ale tady byl fascinující. Byla to jeho životní role. Příběh je všeobecně známý, není třeba ho komentovat. Jen si kladu otázku, jakým směrem by se vyvíjelo křesťanství, kdyby byl tenkrát Pilát Ježíše neodsoudil.