Dejvi21

Student/Čech

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 24.7.2019  04:41
    Tenki no ko (2019)

Po veleúspěšném Kimi no na wa působí Tenki no ko jako klasické "dvojkové" pokračování, kde je všeho více, všechno je velkolepější, ale základní vzorec je v podstatě stejný, a tak při srovnání, kterému se v tomto případě člověk jen těžko brání, vítězí starší předchůdce. To ovšem v žádném případě nesráží kvality Tenki no ko, které nabízí opravdu nádherné vizuální zpracování, jímavou hudební kulisu a pěkný příběh, který diváka opět několikrát dojme. Rozhodně stojí za vidění, jen je to po prvním zhlédnutí spíš mezi 4 a 5 hvězdičkami než že by to bylo jednoznačných 5*...

• 1.5.2019  03:17

Důstojné a i po tolika letech kvalitní finále, které dokazuje, že si celá filmová série udržela vysoký standard od začátku do konce. Klobouk dolů před tím, jak tvůrci tento stále bobtnající kolos utáhli a jak se všechny dějové linky provázaly a rozuzlily. Toulky časem sice nikdy nebyly mým oblíbeným tématem, ale tady mi to tvůrci zvládli naservírovat ve snesitelné podobě. Ne u všech postav bude divák s jejich koncem spokojený (včetně mě), ale s celým filmem jako takovým snad ano.

• 3.2.2019  12:21

Nevím, kolik lidí zde hodnotilo pod vlivem dabingu, ale mě to v původním znění bavilo velmi. S ohledem na námět i zdejší hodnocení jsem byl zprvu skeptický, ale o to více jsem byl při sledování mile překvapený.

• 28.12.2018  10:37
    Swing Kids (1993)

Na filmy s Robertem S. Leonardem si budu muset začít dávat pozor. Po Společnosti mrtvých básníků další nápor na slzné kanálky.

• 26.12.2018  11:42

Tohle se sousedům z Polska hodně povedlo. Příjemné překvapení.

• 10.10.2018  19:11

Žánrový kolotoč komedie/horor/muzikál ve vánočním hávu je silnou a zároveň slabou stránku tohohle snímku. Divák se totiž tak dlouho baví různými gagy a originálními nápady doprovázenými hudebními čísly, až ho pak může lehce zaskočit temný finiš. Na druhou stranu se jedná o natolik unikátní (a přitom dobře zvládnutý) mix, že by byla opravdu škoda si jej nechat ujít.

• 2.8.2018  11:13

Objektivně by to byly solidní 4*, ale za tu Prahu na konci mi to nedá...

• 1.8.2018  17:28
    Grill Hunters (TV pořad) (2018)

Super nápad, zábavné pojetí a příjemná stopáž. Tvůrce to evidentně baví a odlehčenou atmosféru přenáší i na diváka. O kvalitách pořadu vypovídá hlavně to, že ačkoliv je o grilování, zaujal i člověka, který bydlí v panelákové garsonce bez balkonu. P.S. Klobouk dolů před Jesusovou češtinou.

• 30.3.2018  18:05
    Coco (2017)

Až na trochu pomalejší rozjezd a zbytečně otravného psa Danteho je to krásná a dojemná podívaná. Trochu překvapivě to vzhledem k potenciálu není až tak vtipné, ale aspoň si člověk po čase zase uvědomí, že i bez válení se smíchy může být animovaný film výborný.

• 25.3.2018  23:16

Utrpení, nikdy více!

• 17.3.2018  13:03

Povinnost pro každého "fanouška" The Room.

• 15.12.2017  01:11

Epizodu VII jsem kritizoval, že je to jen remake Nové naděje, což ale díky téhle epizodě začínám brát jako pozitivum, protože z předešlého dílu měl člověk aspoň pocit, že kouká na Star Wars. Pocity u tohohle filmu byly řekněme smíšené. První půlka je slabá a nudná, snaha o humor je vesměs neúspěšná a přichází ve špatných momentech. Druhá polovina je lepší, ale stejně jsem si vždycky povzdechl, když z plátna zmizeli Luke a Rey, protože ostatní dějové linky mě zkrátka nezaujaly. Došlo na pár zajímavých zvratů, některé scény zahřály u srdíčka, závěrečná bitva byla vizuální laskomina a dějová linka kolem Luka byla vážně skvělá (i když také měla mouchy). Poslední z Jediů už sice není pouhým remakem, ale člověk má stále pocit, že místo nové trilogie sleduje jakýsi epilog trilogie původní, a mě už neustálé zoufalství rebelů vůči Impériu/Prvnímu řádu, kterému vždy něco vyhodí do vzduchu (zjevně zbytečně) za cenu takřka 100% ztrát, pomalu divácky vyčerpává. Tohle sice nebude populární věta, ale... epizody I-III se aspoň snažily o originalitu, tady se jede tak moc na jistotu, až je nová trilogie tak trochu prázdná, sice obecně neurazí, ale mě ani moc nenadchla.

• 24.8.2017  01:12

Krásný film... Ve všech směrech.

• 6.5.2017  17:12

Tato série se definitivně přeprofilovala z filmů o autech a závodění na akční nálož, která akorát pracuje s auty trochu více než ostatní akčňáky. Divák, který tuto transformaci přijme včetně skutečnosti, že u tohohle filmu se má hlavně bavit a raději moc nepřemýšlet, pak bude s osmým dílem spokojený. Film přetéká originálními nápady od "autokalypsy" po mrazivé finále. Nešetří se vtipnými hlody ani adrenalinovými scénami. To vše navíc doprovází výborný soundtrack. Z herců mě nejvíc bavil Statham, ale i ostatní odvádí svou práci na výbornou. Navzdory tomu mi některé věci přišly až příliš za hranou na to, abych dal plné hodnocení.

• 3.3.2017  22:29
    Návrh (2009)

Nejlepší byly scény u závěrečných titulků.

• 2.2.2017  23:10

Na to, že se jedná o hodně napínavý námět, je to většinu času docela nuda. Můj názor nezměnil ani jinak výborný Gordon-Levitt, ani papá Rudy z Československa. Pokud nebylo vidět "Dvojčata" nebo se nestálo na laně (což jsou obojí vždy opravdu výborné scény), měl jsem tendenci furt odpočítávat minuty do konce. Kromě toho, že mě film po většinu času nudil, mě i místy iritoval, a to zejména francouzským přízvukem, který mi byl vyloženě nepříjemný. Ostatně i hlavní hrdina mi přišel vesměs nesympatický, takže ve finále se i průměrné hodnocení může zdát jako velkorysé, ale ty scény kolem věží jsou vážně výborné a při "walku" v závěru filmu mě několikrát málem omývali.

• 15.12.2016  01:06

Za mě mnohem větší spokojenost než s Epizodou VII, a to také kvůli tomu, že tenhle film se nebál jít vlastní cestou (ukázat stinnou stránku Aliance, ne 100% kladné postavy apod.), kdežto Síla se probouzí je taková neurážející nová Nová naděje. Rogue One má zajímavé postavy, gradující děj a pro fanoušky sympatické rozvíjení celkového příběhu (scény s Vaderem apod.). Finále je výtečné, až na řekněme štafetové předávání plánů, navíc se krásně a nenásilně napojuje na "následující" Epizodu IV. Snad jediná větší výtka směřuje k tomu, že se film místy až křečovitě snaží zůstávat v 70. letech, což např. u některých vizuálních efektů (Vaderův světelný meč) opravdu není nutné. Určitě jsou věci, které bych filmu vytkl, viz CGI či úvodní expozice, která místy docela připomíná slavné Panorama, kde akorát české hory vystřídají planety a trocha toho děje. Celkově však musím říct, že jsem snad poprvé v životě zažil v kině po promítání potlesk (a ano, byl jsem i na půlnoční premiéře TFA) a vůbec jsem neváhal se k němu přidat.

• 10.12.2016  00:07

Anděl páně (1) mi na rozdíl od většiny lidí příliš nesedl, takže touhou jít na pokračování jsem se zrovna netřásl. Anděl páně 2 však dokazuje, že by člověk neměl soudit filmy před jejich zhlédnutím, a to ani když už se jedná o pokračování. Zní to jako samozřejmost, ale kdo z nás to nedělá ("to bude dobrý, na to půjdem", "blbost, na to nejdem"). Film je nabitý zábavným humorem, sympatickými hereckými výkony a příjemnou vánoční atmosférou. Některé dějové linky se mi sice v průběhu filmu nezamlouvaly, ale ve finále do sebe všechno hezky zapadlo a začalo dávat smysl. Jsem asi nenapravitelný citlivka, ale konec mě dojal až k pěti hvězdám a nastartoval ve mně konečně vánoční atmosféru, která mě neopustila ani při evakuaci kina kvůli "závažným technickým problémům", ze kterých se vyklubal planý poplach. Nakonec jediný planý poplach byla v mém případě kritická hodnocení tohoto filmu.

• 29.9.2016  10:52
    Anthropoid (2016)

S vlasteneckými brýlemi by to klidně mohlo být za 5*. Čistě objektivně jsou to silné 4 hvězdy, a to zejména kvůli první půlhodině, která je krapet rozpačitá a postrádá patřičnou emocionální angažovanost. Obecně v této části mezilidské vztahy nepůsobí kdovíjak autenticky. Angličtina českých herců mi nepřijde až tak strašná, leč české ucho tam ten přízvuk slyší a z úst českých známých herců to vyznívá krapet komicky. Jakmile se ale začne reálně chystat atentát, začíná neskutečná jízda s neustále eskalující rychlostí, která končí epickým finále v kostele. Ano, mohlo to celkově dopadnout i lépe, přesto se však jedná o nadprůměrný film, za který se není třeba stydět.

• 11.9.2016  23:29

Na třetí díl je to překvapivě stále vtipné a svěží. K dokonalosti však chybí dostatečně charismatický záporák - laťka předešlých dvou zůstala nepřekonána.

• 3.7.2016  23:28

Klasický festivalový film, u kterého by třeba při sledování doma vydrželi jen opravdoví fajnšmekři (nebo příslušníci gay komunity a jejich blízcí), ale na festivalu ho snesou i všemu otevření masoví diváci, jako jsem já. Osmdesátiminutová stopáž je docela milosrdný příděl a Sergio Hernández byl prostě skvělý.

• 27.5.2016  22:46

Hodně jsem tomuhle filmu fandil, protože jedničku považuji za jednu z nejlepších komedií vůbec. Bohužel je z něho strašně cítit, že scénář se psal narychlo a jen kvůli úspěchu prvního dílu. Ačkoliv je totiž zápletka hodně nadějná, zůstává film ve finále dost za očekáváním. Mnoho frází připomíná mlácení prázdné slámy, kdy se prostě jen účelově používají vulgarismy, aniž by to mělo jakýkoliv smysl či vtip. Chování postav je často nelogické a přizpůsobené tomu, jak se to tvůrcům zrovna hodilo, což je škoda, protože věřím, že kdyby se k tomu přistupovalo s větší pečlivostí a kdyby tvůrci dostali více času, mohl z toho být film, který by směle konkuroval jedničce a ještě postavy posunul někam dál. Takhle nebýt exotického prostředí a pár zábavných situací, byla by to bohužel celkem nuda.

• 10.4.2016  23:11

Dlouho jsem chtěl dát nejsilnější 4, pak jsem se rozhodl pro slabších 5...a vrátil se ke 4* Proč? Protože mě tenhle film hodně bavil, po celou dobu naplňoval očekávání, a pak přišel závěr, ve kterém mi chyběla nějaká pořádná katarze. Nenastal obrat o 180 ani 90 stupňů, ale spíš o 45, a to je prostě málo. Ale i tak se jedná o nejsilnější 4*, které na své škále mám.

• 10.4.2016  22:50
    Atlas mraků (2012)

Přiznám se, že u stopáže 165 minut jsem se nejprve zhrozil, ale ve finále to uteče jako nic, ba co víc, je to zábavné a poutavé. Pro filmy, kde do sebe postupně všechno zapadá jako puzzle, mám slabost, a Atlas mraků to dělá dobře. Navíc je to jeden z filmů, u kterých člověk musí i přemýšlet a těch je poslední dobou čím dál méně. Bohužel to není na plné hodnocení, protože po příběhové stránce mi tam místy chyběl širší kontext a tak jsem netušil, co se vlastně děje a proč (hlavně dva příběhy z budoucnosti). Závěrem však musím ocenit, že film se první projekcí zcela nevyčerpal a tak si v něm najdu nové postřehy i při dalších zhlédnutích. Vyskakuje tak z klasické divácké škatulky "tohle ne, to už jsem viděl".

• 24.3.2016  22:12
    Suburra (2015)

Suburra je v mnoha ohledech výborný film. Skvělí herci pod taktovkou skvělé režie servírují skvělé herecké výkony za doprovodu fantastické hudby a jedinečných kulis starého i moderního Říma. Jediný zádrhel, který mé hodnocení sráží o hvězdu níže, jsou dějové mezery, pravděpodobně způsobené nuceným zkrácením stopáže. Viz SPOILER: Co se stalo s poslancovým synem? Jak může "obyčejná" smažka najít obydlí obávaného "Krále Říma"? A proč nemá tento král ochranku? Dějová linka kolem papeže si pak zřejmě jen pohrává s divákem, protože vede jen do slepé uličky.

• 17.3.2016  23:59

Velice podařený animák, který je nejen zábavný, ale také zajímavý, protože o dějové zvraty a všelijaká překvapení tu opravdu není nouze. Nápady jsou využity na maximum a z kina člověk odejde s pocitem absolutní spokojenosti. I když, mít přímo v titulcích gramatickou chybu "V české znění", to mě za celý film překvapilo asi nejvíce.

• 9.3.2016  23:22
    Evoluce (2001)

David Duchovny kvůli tomuto filmu údajně odmítl roli ve Star Wars II. Pokud je to pravda, tak buď nesnáší Hvězdné války, nebo dodnes mlátí hlavou o zeď (a to považuji SW 2 za nejslabší díl ságy). Evoluce sice není vyloženě špatný film, ale že bych ho musel vidět vícekrát, to asi ne. Nejvíc zapamatovatelná je podle mě titulní fotka/plakát/dvd cover, protože ten tříoký smajlík je prostě geniální.

• 14.2.2016  23:19
    Kill Bill (2003)

Tak jsem v rámci doplňování filmové gramotnosti KONEČNĚ zhlédl i fenomén Kill Bill. Zhruba prvních 30 minut jsem si musel na film docela zvykat, ale jakmile jsem se do něj dostal, tak mě naprosto strhnul. Řada kultovních scén, svižný spád, poutavý vypravěčský styl a pak to japonské prostředí... filmu, kterému u mě nepomůže Japonsko, nepomůže už asi vůbec nic. Příběh nevěsty, která si jde za svou pomstou proti všem, je možná jednoduchý a přímočarý, podle mě to však vůbec není na škodu. To vše dokonale podtrhuje ba přímo vyzdvihuje naprosto jedinečný a jímavý soundtrack. Jakožto milovník kinematografie se soundtracky snažím nepřehlížet, ale jakožto člověk s hudební hluchotou tak většinou činím. I takový hudební neznaboh jako já ale u tohoto filmu musel smeknout a říct, že to je skvělý soundtrack ke skvělému filmu. Chyby by se našly, některé věci byly přes čáru, ale přestově je celkový dojem jednoznačně 5*.

• 27.1.2016  00:35

Revenant je takový mobilní (a ano, nezničitelný) Robinson. Jedná se o film, kde všechno funguje tak, jak má, a dokonce i o dost víc, tudíž ani zdánlivě zabijácká stopáž není překážkou k tomu, abych dal filmu plné hodnocení, protože to opravdu stojí za to!

• 17.12.2015  03:54

Je to taková Nová naděje 2015... Ale i coby odpůrci myšlenky další trilogie se mi to líbilo. Rozhodně se nejedná o žádný propadák, přestože je to docela dost repetitivní a některé pasáže se oproti epizodě IV liší jen v tom, že jdou o něco víc za hranu, viz SPOILER zničená Republika, ještě ještě větší Hvězda smrti atd.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8