Tatínek (2004)

Musím říct, že tento dokument mě opravdu dostal. Svěráka miluji, miluji Cimrmana, miluji filmy Svěráků, ať Jana, nebo Zdeňka. Kamera měla v tomto dokumentu možnost zachytit a zdokumentovat jak pracovní, tak soukromý život Zdeňka Svěráka a dokázala to s velkým citem a láskou, cítil jsem, že dokument točí někdo, kdo má k hlavnímu aktérovy velké city. Byl jsem hodně překvapen, když jsem zjistil, že Obecná škola, Na samotě u lesa a další filmy, jsou vlastně projekcemi Svěrákova života. Došlo mi, jaké mají Cimrmanovci přátelství. Jsou spolu několik desítek let a scéna, kdy jedou v autě Svěrák, Brukner a Penc mě až dojímala. Dávám 5* a to hlavně za tu citovou stránku věci, která je velmi hezky zachycena.

Expedice Altaj - Cimrman mezi jeleny (2007)

Mrzí mě, že něco co se týká Cimrmana musím hodnotit tak nízko. Ale bohužel. Hrozná hudba, trapný námět, scény jako z filmu, který točí děti jako prvotinu (scéna z chalupy). Jsem vážně zklamaný že něco takového nese Cimrmanovo jméno... Vojto, to byl vážně krok vedle. Sice už vim, jak uříznout jelenovi parohy, ale proč toho úplně zbytečně a úplně blbě cpete Cimrmana... to už nevim...

Vyvolený (2000)

Výborný nápad, ten se mi líbil moc, realice maličko pokulhávala, ale zachraňovala to hudba a Bruce. Dávám*. Konec mě trochu překvapil a nečekal jsem to.

Stalo se (2008)

Nějak extra mě film neuchvátil, těšil jsem se na něj, ale spíš mě maličko zklamal, zajímavý nápad, ale nijak šíleně mě nedostal, 3* dávám hlavně za Zooey Deschanel, kterou miluji a za Marka Wahlberga, který také patří mezi mé oblíbence. Stalo se patří mezi filmy, které jsem viděl jednou a stačilo, znovu to vidět nepotřebuju.

Vesnice (2004)

Atmosféra filmu mě pohltila, byl jsem strašně spokojen... Dobrá kamery, herecké výkony střídavé (Adrien Brody byl skvělej) ale spíše kladné, ty obludy byly celkem odporné, ne že bych se bál, ale potkat v tramvaji bych je taky nechtěl. Spíše se divím, že to má celkem nízké hodnocení, čekal bych více. Jestli Znamení je v červené, tak nechápu jak Vesnice může být v modré, protože neotřepaný příběh, originální konec a celkové rozuzlení tento film vystřelují pro mě velmi vysoko.

Souboj Titánů (1981)

Výborný, výborný, výborný. Pamatuji si, jak jsem byl malý a bál jsem se naprosto všech příšer co tam jsou. Chobotnice byla moje nejhorší noční můra. Na svou dobu velmi povedený kousek, k tomuto filmu se velmi rád vrací a dodnes je mi z Chobotnice vážně nepříjemně:)

Hněv Titánů (2012)

Dávám 3*, ale vlastně jen kvůli efektům, herecké výkony bych řekl velmi průměrné, děj dobrý, ale dost předvídatelný, v podstatě takový klasický film, na který sem šel do kina, dal si popcorn a když jsem šel z kina, už měl v hlavě úplně jiné věci, než Hněv Titánů.

Nedotknutelní (2011)

Páni... Nádhera, akorát jsem to dokoukal a jsem unešen, z příběhu, z hudby, z míst ve kterých se děj odehrává a samozřejmě z hereckých výkonů. Omar Sy zahrál neuvěřitelnou roli s neuvěřitelnou lehkostí a celou dobu jsem mu Drisse věřil. Krásná ukázka pravého přátelství dvou naprosto rozdílných lidí. Musím dát rozhodně 5* jinak to prostě nejde.

Čtyři slunce (2012)

Jsem zastánce českých filmů a tvůrců. Tohle je přesně ten film, který mě přesvědčuje o tom, že bojuji za správnou věc. Dle mě perfektní režie, skvělá kamera, ústřední píseň a herci. Jarda Plesl jako vždy úplně perfektní, Jirka Mádl mě hodně překvapil a smekám. A musím vyzdvihnout Marka Šáchu, ten zahrál tak skvěle, že jen doufám v jeho další obsazování... Skvělá práce, jen tak dál tvůrcům a hercům.

Tohle je válka! (2012)

Musím říci, že jsem se vážně pobavil, je to vtipné, chytlavé, není to přervané trapnými fórky. Když jsem šel do kina, čekal jsem celkem kravinu, ale nakonec jsem se smál a hodně. Divil jsem se, že Tom Hardy půjde hrát do něčeho takového, ale nakonec se mu vůbec nedivím. Veliké překvapení.