Lucasion

Lucasion

Lukáš Černohorský

okres Praha
Dexterovec, Nesbøfil, Nolanfan, kinař, spartan finisher a milovník dánovek, tarantinovek, playstationu, soulsovek a plemene Canis lupus

homepage

49 bodů

Moji oblíbení herci

 • foto

  Tom Hardy

  Tom je můj absolutní favorit. Na herecké scéně totiž nemá konkurenci. Jeho hraní je přesvědčivé a v mnoha případech i neuvěřitelně sympatické. Do role se položí a i někdy přes ne zrovna "hezký" charakter, tak k jeho postavě zkrátka přilnete. Proto za jeho nejlepší zahranou roli považuju Bronsona, protože to je zkrátka jeho vlastní koncert citů, pohybů a grimasů. Hned v závěsu ovšem sehrál perfektně roli ve filmu Stuart: Život pozpátku. Kde opět hraje do roztrhání těla. Ale to bych předbíhal. Mlaďoučkého Toma jsem viděl v pidi roli v Bratrstvu neohrožených. Potom více si už zahrál v Černém Jestřábovi, kde už doplňoval skvělý herecký tým. Pak na řadu přišli netradiční role, jako sladký gangster v RocknRolle. Následně si ho vzal do filmu pan Nolan a vytvořil z něj Hollywoodskou hvězdu ve filmu Počátek. Režisérovi se pak tak moc líbil jeho výkon, že ho neváhal obsadit jako zabijáckého Banea v dalším jeho filmu The Dark Knight Rises. Předtím svojí skvělou fyzičku mohl uplatit i ve filmu ze sportovního prostředí - Warrior. Film, který mě okouzlil na celé čáře a Tom mě uhranul nejen herecky, ale i svými neuvěřitelnými trapézami. Následovala další gangsterka a jeden z dalších nejlepších filmů a Tomík si u mě dochází pro Oscara za probručenou roli ve filmu Lawless. Rok 2012 je pro něj stěžejním a tak se objevuje i v komedii Tohle je válka! jako agent ze CIA. Podobnou sympatickou roli hraje i ve filmu The Drop, kde hraje obyčejného člověka, který se začíná starat o opuštěného pejska. V roce 2013 se objevuje pouze v jednom filmu a to je drama Locke. Drama, ve kterém Hardy předvedl opět svůj jedinečný herecký talent. Je to jeho one man show a lhal bych, kdybych řekl, že film nestojí na něm. Dokonalý dramatický výkon. Rok 2015 je opět pro Toma Hardyho velmi nabitý a tak ho můžeme vidět jako Šíleného Maxe. Film, který se stal jedním z nejlepších filmů roku a pak jeho geniální dvojrole v Legend. Film, který kromě jeho výkonu nic moc nenabídl. Naposledy jsem viděl Toma jako Johna Fitzgeralda v Oscarovém filmu REVENANT Zmrtvýchvstání, kde po boku DiCapria hraje opět skvělý výkon. Nezbývá než čekat na jeho další seriál Taboo a za další rok v dalším Nolanově filmu Dunkirk z válečného prostředí. Už teď je mi jasné, že mě Hardy opět herecky uhrane, překvapí a potěší. (Další role: Peaky Blinders, Dítě číslo 44, Jeden musí z kola ven, Sergeant Slaughter - My Big Brother, Po krk v extázi)

 • foto

  Jake Gyllenhaal

  Herec mnoha a mnoha tváří.

 • foto

  Sylvester Stallone

  Tak Sly je jeden z mých životních vzorů. Jeho akční postavy jsou nezapomenutelné. Než se ale stal ikonou akčního žánru, tak se stal ikonou boxu. V sáze Rocky je jeho postava absolutně neodolatelná. Jeho Balboa je legendární boxer a rozhodně tahle filmová sága patří k jedním z mých nejoblíbenějších. Tady se Sylvesterovi povedlo šest pokračování a jeho zakončení v podání Rocky Balboa je prostě epické. Když je Rocky je i Rambo. Kdo by neznal vietnamského veterána v další Slyově sáze. Jako John Rambo je snad nejdůležitější akční ikonou žánru. Ze všech čtyřech nejvíc vyčnívá poslední Rambo: Do pekla a zpět, ať už do počtu mrtvol tak do počtu hvězdiček. Z jeho starších filmů považuju Lock Up za velmi dojemný a povedený film. Ve vězení má i další film, který není špatný a to Escape Plan, kde se setkal s další akční ikonou Arnoldem. No a nakonec trilogie The Expendables. Stallone jako Barney Ross mi plní sny a sjednocuje akční herce za dunivé hudby s pořádnou chlapskou akcí! Na svůj věk Sly dokazuje, že se do důchodu nechystá! (Další role: Zpátky do ringu, Bullet to the Head)

 • foto

  Arnold Schwarzenegger

  Tak Arnie je prostě frajer! Arnolda si cením především kvůli jeho životním úspěchům, než jako herce. V 16ti letech řekl, že ho baví posilovat a prohlásil: "Chci být nejlepší!" A je nejlepší. Nejlepší kulturista století. Jeho legendární postavu můžete vidět ve filmu Pumping Iron, kde trénuje na svůj šestý titul Mr. Olympia. Můj motivační vzor se ovšem objevil i v několika skvělých akčních filmech. Jako první zmíním Predator, typický Arnie, co nakopal zadek mimozemského lovci. Jako další je Terminator. Netřeba představovat že? Jeho ikonická role. Pak určitě nezapomenutelný John z filmu Komando. Film, který začíná pohledem na Arnoldův biceps a tahání ohromné klády na rameni. Teď se vrací do akčních rolí v Expendables, a náramně mu to jde. A jeho poslední comeback Last Stand je výborný komentář sebe sama. He's back! A naposled jeho odlákání pozornosti ve své rodné řeči v Escape Plan je nezapomenutelný zážitek! (Další role: Pravdivé lži, Batman a Robin, Policajt ze školky, Total Recall, Dvojčata, Rudé horko, Rudá Sonja, Sabotage)

 • foto

  Will Smith

  Will je řekou svému lidu. Kromě toho je Will samozřejmě neuvěřitelný sympaťák. Zcela upřímně, nemám moc pěti hvězdičkových filmů s tímto hercem. Smitha obdivuji spíš pro jeho dravost a postoj k životu. Jako motivační řečník je neskutečně dobrý. Rád se na něj vždy podívám, protože jako herec je prostě skvělý. Filmy nemusí být nejlepší, ale jeho role jsou tím nejlepším přispěním do jakéhokoliv filmu. Začnu asi jeho rolí v MiB. Jeho Agent J je prostě k sežrání. Role, ve kterých může hláškovat a protahovat obličej mu prostě padnou. I když jsou Muži v černém jeho nejlepší rolí (proč taky ne, zvládnul nepříliš podařenou dvojku i skvělou trojku), tak nejlíp hodnoceným filmem zůstává Bad Boys II. Taky jako policajt numero uno spolu s Martinem Lawrencem tvoří dokonalou dvojici do akčního žánru, který patří na špičku. U akce ještě můžeme zůstat a jeho sci-fi Já, robot je další podařenou rolí policajta. Z nostalgie můžu i vřele doporučit Den nezávislosti, kdy Will je nejlepší pilot na Zemi. Zajímavá role pak přišla v Sedm životů. Ač jsem čekal od filmu mnohem více, tak tady Will jasně dokazuje, jak moc dobrý a talentovaný herec je. V Hitchovi zas předvádí skvělý komediální talent a díky tomu je Hitch velmi podařenou romantickou komedií. Nakonec pak zbývají Hancock, kde Smith je v roli opilého a netradičního superhrdiny a Po zániku Země, kde dělá velitele svému filmovému/skutečnému synovi. Nejlepší scéna ve filmu pak je, když se Will rozpovídá o strachu. Ano, přesně tohle mám na mysli, když říkám, že Will je skvělý motivátor! Očekávám v roce 2016 Concussion a Suicide Squad, ve kterých by měl excelovat. Akční komiksovka a drama podle skutečné události. Fakt se těším, co z toho Will Smith vykřesá. Protože já mu fandím. (Další role: Nepřítel státu, Já legenda, Focus, Mizerové)

 • foto

  Daniel Craig

  Daniela Craiga mám ve své top 5 herců už dlouho, mám ho tam, protože tenhle talentovaný Brit je úžasnou směsicí akčního tvrďáka i charismatického gentlemana. Zcela poprvé jsem ho viděl v Tomb Raider, kde hrál protihráče archeoložce Laře Croft. Samozřejmě jeho nejlepší role přišla až potom a to v roce 2006 kdy prohlásil, že je James Bond a skočil do akce s krásnou Evou Green jako Vesper v Casinu Royale. Jako britský agent pokračoval ve své roli a tak je i další bondovka s názvem Quantum of Solace jeho dalším podařeným filmem. Pamatuji si, že hrál i ve válečném dramatu Odpor. Načež začal hrát složité charaktery a dramatické role jako redaktora ve Fincherově filmu Muži, kteří nenávidí ženy a Dream House. Pak nezbývá zmínit akční western po boku Forda Kovbojové a vetřelci. No a v roce 2012 si opět oblekl padnoucí oblek, aby se mohl vrátit jako 007 ve filmu Skyfall. Jako Bond je Craig prostě nejlepší. Nechybí drsné poznámky a jeho rebelský úsměv. Letos s nadšením vyhlížím Spectre, který určitě po vzoru předchozích filmů bude další úžasnou podívanou. (Další role: Temné vzpomínky, Po krk v extázi) 

 • foto

  Chris Pratt

 • foto

  Dwayne Johnson

 • foto

  Patrick Wilson

 • foto

  Keanu Reeves

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace