Zkus mě rozesmát (2011)

Už podle traileru jsem si říkal, to bude dobrý. A ono je to dokonce ještě lepší. Adam a Jenifer si role užívají a jde jim to. Role jim dobře padnou a film odsýpá slušným tempem a je naplněn super vtipy a dokonalými zvraty. Poučíte se, že i z obrovské lži lze vytěžit to nejlepší, ale zároveň se pořádně taky zapotit. Protože, problémy se zde objevují na každém kroku, až se budete divit. Dobrý nápad dělá z tohoto filmu super romantickou komedii se sympatickými herci, bomba vtipy, kterým se budete smát i po skončení titulků. Situační humor tady za celou dobu neztrácí a tak je ta delší stopáž využita na maximum. / Vzpomínám si, jak mě Just Go with It nadchla před deseti lety a dokázala to znovu. Jedna z nejlepších romantických komedií. (85 %)

Útěk na Horu čarodějnic (2009)

Příjemná americká pohádka, na sobotní odpoledne. Čekal jsem to dobré a dobré to je. Příjemné pokoukání s talentovanými herci a slušným námětem. Samozřejmě zakončený happyendem. Filmu sedí rychlé vyprávění děje s dost rychlým tempem, u kterého se nebudete ani chvilku nudit. Hlášky neurazí, ale zároveň se nestane, že byste se u nich potrhali smíchy. Když si řeknete je to príma podívaná, "pohádka" se super efekty a vcelku dobrými hláškami. Trefili jste se. Nic víc, nic míň. ( 60 procent )

Trable v ráji (2009)

Vypadá to dobře, ale film je brak. Naprosto nevyužitý potenciál komedie. Komedie? Ano, taková u které se nezasmějete. Vtipy ani nějaké vtipné scény zde prostě nejsou. Hloupě napsaný scénář s průměrnými herci. Víc se k tomu bohužel říct nedá. Komedie o čtyřech párech, co se snaží zachránit svoje vztahy vyústí až v blbě předvídatelný happyend. Jak jinak. Jediná slušná scéna byla duel na Guitar hero. Bohužel víc kladů tento film opravdu nemá. ( 15 procent )

Puls (2006)

Co říct k pulsu? No upřímně se mi to nelíbilo. Ani tak dobře nechápu, jak se to může někomu tak moc líbit. Pár hereckých jmen nezachrání hloupý scénář a ještě hloupější příběh. U filmu se nikdo snad ani nelekne. Správné lekací scény zde chybí. A chybí toho i mnohem víc. Film je natočen na takovém šedivém obrazu, který má dodat hutnou atmosféru a to je tak jediné, co se mi líbilo. Bohužel dostává nálepku špatný film. ( 18 procent )

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Harry Potter nám pomalu končí a já čekal, že ke konci to bude opravdu nářez. Chyba lávky. Toto pokračování mě vůbec nechytlo a po hodince jsem stále koukal na hodinky, kdy to skončí. Je to škoda natočit tohle a pustit jako plnohodnotný díl do kin. Absence Bradavic ani tak nechybí jako humor či zábavné nebo akční scény. Z dvouhodinového (Teď už vážně fantasy dramatu) byli vystřiženy všechny vtipné a dobré kousky. Nový Potter je nemastný, neslaný a je to jen škoda. Těším se na Part 2 a věřím, že bude dosahovat kvalit předchozích dílů. / Je to zvláštní, ale i po letech když koukám na celou sérii znovu, tak je tohle můj nejméně oblíbený díl. Mě chybí Bradavice, pátrání po minulosti a další věci, které v minulých dílech byly. Tohle mám zafixované jako dialogový díl a dvou a půl hodinovou předehrou před finálem celé ságy. Navíc jak jsem si potvrdil, já si tenhle díl vůbec nepamatuji. (40 %)

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

„There should be a "Captain" in there somewhere.“ Přes počáteční rozpaky již okoukanými scénami, které se nyní odehrávají v Londýně, se film pomalu rozbíhá do skvělého pokračování Pirátů. Nikoli dobrý jako Prokletí Černé Perly a Truhly mrtvého muže , ale stále se jedná o skvělé dobrodružství z Karibiku. Z původní trojice nám zůstal pouze Depp. Bloom i Keira nám odešli a nastupují herecké hvězdičky a nové postavy. Známá Cruz a Mcshane plus dvě nové tváře sedí do nových pokračování skvěle. Nejvíc potěší neokoukaná Àstrid Bergès-Frisbey jako mořská panna. Film mě dostal upraveným soundtrackem z rukou mistra Zimmera a vtipným a krásně dobrodružným příběhem. Depp ve své ikonické roli (kterou si stále patřičně užívá) pořád působí skvěle, charismaticky, jak vtipně a přitrouble utíká před problémy, do kterých se dostal samozřejmě sám vlastní vinou. Během sledování mi připadalo, že se čím dál více snažili z postavy Černovouse (Ian McShane) udělat krutého záporáka. Nicméně ani dobrý herecký výkon nepomůže tomu, že toto snažení je zbytečné. Původní Davy Jones (Bill Nighy) působil už od pohledu (haha) jako větší, ďábelský a krutý záporák. Vytkl bych pomalejší rozjezd a spoustu ohraných scén, co jsme už viděli v původní trilogii. Nicméně film po půlhodince nabere úžasné tempo, humor i krásu Pirátů. I když je to místy trošku plytké. Na škodu je také absence lodních bitev. Za poslední scénu s Johnnym a Penelopé na ostrově musím dát maximální počet. Zkrátka bomba. Kapišto? (90 %)

Kazatel (2011)

Je to poměrně dlouho, co jsem byl naposledy v kině na 3D. Kazatel mi nedal na výběr a já si užil velice kvalitní obraz a príma 3D. Film neodpovídá tragickému přeložení filmu. (Nechápu proč takhle, vzhledem k tomu, že po celý film je to překládáno správně jako kněz) Dobré obsazení herců, klišé příběh, velmi dobré grafické zpracování dávají tomuto filmu naději prorazit mezi elitu sci-fi akčnáků. Filmu bych vytkl zběsilé počáteční vyprávění příběhu, které nemusí sedět každému. Myslím si, že by filmu prospěla dvouhodinová stopáž místo hodiny a půl. Režisér z klasického příběhu ( Mladá dívka unesena monstry, člen rodiny, v tomto případě legendární zabiják příšer se vydává jí zachránit ) dokázal vytěžit maximum. ( 64 procent )

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Kdo by neznal posádku Červeného Trpaslíka? Jeden z průkopníků sitcomu. A jeden z prvních seriálů, co jsem aktivně sledoval. Parta člověka, androida, hologramu a tvoru, co se vyvinul, z kočky je posádka sršící humorem, láskou a vtipem. Plutí vesmírem, zažívání desítek útrap, ztroskotání na mnoha planetách plus nekonečné rozebírání těch největších hovadin, co jen může anglický humor vymyslet. Perfektní sitcom, perfektní seriál, perfektní humor, perfektní všechno. Kdo jen to nemůže mít rád? Kdo jen to nemůže milovat? „Hele, běž už s těma blbárnama do Blbous, ty přiblblej blbečkózní blbštajne! (100 %)

Přátelé (1994) (seriál)

"Víš co je divný? Kačer Donald nenosí kalhoty. Ale když vyjde ze sprchy. Pokaždý má ručník kolem pasu... Chci vědět jaký to má smysl." Asi nejoblíbenější sitcom na světě. A rozhodně právem. I po téměř třiceti letech je lidé milují, napodobují a hlavně se u nich baví. Přátelé jsou jednoznačně průkopníkem humorných sitcomů a marně se leckdo snaží jejích geniální koktejl napodobit. Aby taky ne, ten casting, který byl provedený stál rozhodně za to a nikdy by seriál nebyl tak dobrý, kdyby se tu nepotkala tahle šestice herců. Několik z nich si našlo cestu i do dalších filmů a projektů. Přátelé jsou prostě nadčasová komedie, která fungovala před třiceti lety, a funguje perfektně i dneska. Dost možná, to byl první seriál, který jsem aktivně sledoval od začátku do konce. Tím jsem si s touhle šesticí prošel rozchody, zásnubami, láskami i nakonec koncem. Je dobře, že tvůrci zakončili ten seriál takhle a nechtěli znovu navazovat. Ten konec je nádherná tečka za celými deseti roky. Přátelé prostě byli a jsou nejlepší televizní klasikou. (97 %)

Spartakus (2010) (seriál)

Blood and Sand - První série Spartaca je výborným spojením grafického pojetí 300 s příběhem zavedeným do Římské říše a krvavé arény gladiátorů. Vizuální styl je parádní a hudba co seriál doprovází je více než perfektní. Příběh Thráka (Andy Whitfield) ze kterého se stane slavný gladiátor Spartacus je plný krve, nahoty a extrémní brutality. Andy je skvělý herec a jeho charisma doprovází celou první sérii. Dále tu máme Johna Hannah (Mumie), který leč sympatický, tak většího grázla byste na kabelové televizi těžko hledali. Z dalších postav jsem si oblíbil neporazitelného gala Crixa (Manu Bennett), který je skvělou ukázkou tvrdého gladiátora i čestného bratra. A nakonec nádherná Mira (Katrina Law), která se objevuje sice až za polovinou série, nicméně mě svým půvabem naprosto okouzlila. Krev a písek je skutečně povedený seriál plný přehnané krve, sexuálních scén a místy i pěkně brutálních kousků. Vengeance - Příběh Spartaca pokračuje. Andyho střídá Liam McIntyre, který ať se snaží sebevíc, tak charisma Andyho prostě nedosáhne. Na druhou stranu je určitě těžké navázat tam, kde Andy začal, a tak Liam je nejlepší možnou náhradou. Více zájmu na sebe strhává jeho bratr v boji Crixus, který chce dodržet slib z první série a snaží se nalézt svojí lásku. Druhá série má kulhající rozjezd, vynikající prostředek a velmi pěkný závěr. Příběhově je to zasazeno mimo známý Dům Batiata, a tak se konečně podíváme i někam jinam. A prostředí jako les, chrám a Vesuv je velmi vítanou změnou. Z Gods of the Arena se vrací i Gannicus (Dustin Clare), což je též více než dobře. Za mě Pomsta má jednu vadu, a to přespříliš zpomalených scén. Které jsou zbytečné a mírně i iritující. War of Damned - Válka o Řím pokračuje. Počet armády otroků pod vedením Spartaca vzrostl o stonásobek a žádný tábor je už nepozře. Třetí série Spartaca je pro mě jedním velkým zklamáním. Příběh je velice plytký a dialogy nezajímavé. Hlavní zápornou postavu Glabera vystřídal nepříliš zajímavý Marcus Crassus a jeho přitroublý syn. K tomu musím připočíst, že postava Naevie je tu naprosto otravná a pouze do počtu. A tak jsem rád, že Válkou zatracených seriál končí, protože třetí série je opravdu jedna velká nuda. Velké finále ve třech (jediných) dobrých epizodách nám ukazuje válku v nejsyrovější podobě. A pak nás čeká konec, přesně tak jak ho známe z učebnic dějepisu. (98 %)