• Pohádka

Ženy v pokušení (2010)

Vejdělek konečně dokázal, že umí vybrat správné obsazení - tedy alespoň to dámské. Eliška Balzerová naprosto geniální - elegatní, sexy, vtipná, mladá... Nemám slov - naprosto opravněně jí patří soška Českého lva. Lenka Vlasáková i Veronika Kubařová výborně paní Balzerovou doplňovaly. Avšak pánové poněkud zaostávají - snad nejlépe se dařilo Romanu Zachovi, ale Vojta Dyk či Jiří Macháček zkrátka film kazili. Poměrně povedená kamera i hudba. Pěkný film - po dlouhé době zdravá, pěkná komedie.

Ulovit miliardáře (2009) odpad!

Omlouvám se panu Vorlovi, ale prostě už to není, co to bývalo. Nemůžu si pomoci, přestože slyším samou chválu kolem mě, něco tak hloupého, odpudivého, téměř nefilmového, jsem dlouho neviděl. Tomáš Matonoha se čím dál více brodí v šedi filmového průměru, Ester Janečková by měla zůstat u Pošty pro tebe, Jiří Mádl už hraje taky všechno, ale zkrátka všechno nezahraje úplně nejlépe, mladá bloňdaté herečka byla také dost podprůměrná, Carda a zbytek ani nemluvě. Kamera šílená, tak zmatené zaběry - hrůza. Hudba snad ještě šla. Ale celkově grafika filmu, obraz... Ne, nemohu přijít tomuto filmu na chuť.

Ještě větší blbec, než jsme doufali (1994) odpad!

Film jsem viděl asi před třei roky, když ho dávali asi v 11 hodin večer na Slovenské Dvojce. Fakt, že ho dávali tak pozdě na DVOJCE, mluví za vše. Dodnes nechápu, jak jsem mohl vydržel dodívat se až do konce. Pan Sobota ukázal, že i "neumí" hrát. Další herecké výkony nestojí za komentář. Chápu, že bylo po "revoluci" a že každý chtěl točit věci nové, neotřelé, ale vytvoření nečeho tak ubohého je neomluvitelné.

Lidice (2011)

Sice nic moc, ale musim to sem dát.

Vlak dětství a naděje (1985) (seriál)

Nejpůsobivější herecký výkon Heleny Růžičkové, která zůstane v mém srdci jako jedna z nejlepších hereček. Žaneta Fuchsová také v dobré kondici, kterou v dobách aktivního herectví měla, Tereza Brodská se od pojetí role poněkud odlišila, zahrála ji však skvěle a rozdílnost postav můžeme svést na období dospívání, kterým role prochází. Zindulka také příjemně pojal svoji roli a s velkou rolí Heleny Růžičkové se perfektně doplňoval. Čest Karlu Kachyňovi.

Walk the Line (2005)

Krásné písně, dobrá kamera, výborně napsaný scénář. Reese Witherspoon dokázala, že umí zahrát více než pravou blondýnu. Pokud někdo viděl předávání tehdejších Oscarů a poslouchal Reese při jejím proslovu, pochopíte, že to byl opravdu veliký herecký výkon. V roli sebevědomá, ostřílená June, na place v LA při přebírání Oscara opět tupoučká Reese. Opět nechápu členy Academi, kde nechali oči, když nedali Oscara Joaquinovi.

Gorily v mlze (1988)

Uznávám, že místy je film dost patetický, ale plivu na Academii, že nedala mé oblíbené Sigourey Oscara. Procítěně zahrané opět s dávkou testosteronu, kterou role potřebovala - nechápu, kde to v sobě bere. Strhující film, super scénář, dobrá práce kameramana v terénu.

Evita (1996)

Madonna ukázala, že studio umí z jejího hlasu vytvořit nejen Like a Virgin nebo jinou popovou slátaninu, ale i vážnou dramatickou píseň typu You must love me, která si právem zaslouží Oscara. Herecký výkon Banderase, co by Che Guevary, byl po pěvecké stránce a stránce choreografické dobrý, ale pokud bych si nepřečetl na obalu videokazety, že jde o Che Guevarru, tak bych to nikdy nezjistil. Herecký výkon Madonny lze srovnat s kvalitami samotné Evity - neuměla hrát, zato se uměla usmívat, hezky mávat na davy fanoušků atd. Snad nejlepší výkon Madonny, ale v podobě 15tileté Evity vypadala komicky. Roli by si zaručeně zasloužila tehdejší druhá největší kandidátka na roli Evity Michelle Pfeiffer. O roli bojovala i Meryl Streep, která by roli zahrála určitě levou zadní, ale vzhledem k jejímu tehdejšímu věku, by v roli 15tileté dívky působila ještě trapněji než Madonna.

Jak ukrást Dagmaru (2001) odpad!

Discopříběh, Svatba upírů, Lásku z pasáže, Vítr v kapse i Byl jednou jeden polda se dá snést, ale plejáda hereckých výkonů, které by nejméně stejně dobře zahrál taťka šmoula sám, nejhůř s pomocí šmoulinky, by neměla mít název Jak ukrást Dagmaru, ale spíše Jak ukrást jehlu, kterou si po shlédnutí tohoto filmu vypíchnout oči.

Playgirls (1995) odpad!

V 20 filmových sezónách o sobě Olmer řekl, že je český Tarrantino. Přestože Tarrantina nemám zrovna v lásce, jeho filmy mi moc neříkají, ale vedle Olmera je "pan někdo." Opravdu šílený výběr herců. Bahul v roli doktora působil unaveně, Kuklová neumí prodat přirozenou ženskost, Adamcová a Chytrová nejsou herečky, Pomeje není herec, alespoň Kornová umí na plátně prodat svoje tělo. Nechápu, jak si mohl Moravec o toto bahno otřít boty.