Válka Bohů (2011)

Trailer nastínil hrubý náčrt děje a film se k němu jakkoli podivně dopracovává. Ovšem když přihlédneme k té audiovizuální stránce, nevidím jediný důvod, proč tímto božsky megalomanským, esteticky čistým (možná až moc) dílem opovrhovat.

Vendeta (2011)

Říká se, že uspokojení je smrtí touhy. Do kina jsem šel kvůli naprosto neříkajícím traileru ze zvědavosti, o co vlastně má jít. Né, že by moudro na začátku komentáře přesně vystihovalo moje pocity, ale nadšený taky nejsem. Ve filmu byla spousta nudných pasáží, které sice občas střídala akce, ale nehty jsem si napětím nehryzal. Zajímavá kamera, pan kameraman si očividně liboval v zabírání postav ze zadu. Ve filmu jsem si všiml hned několika logických chyb a to je nevyhledávám. Příběh mi přišel krapet neukončený, 30 minut stopáže navíc by určitě nebylo na škodu. Na druhou stranu se mi líbili herci, zejména Ondřej Vetchý (nejlepší současný český herec, hmhm?), Igor Chmela a Oldřich Kaiser. Prostředí snad v českých luzích a hájích nemohlo být vybráno lépe. Sumasumárum: na českou produkci velice nekonvenční snímek, který mohl být sice zpracován o něco lépe, ale taky daleko hůř. Btw: Opravdu mně mrzí současné hodnocení, přijde mi to jakoby polovina čsfd komunity byli antipatrioté.

V jako Vendeta (2005)

Dokonalé. Ta velkolepost! Ta promyšlenost! To finále!

V pasti (2005)

Tak z tohodle budou moje dvě nejdražší ještě hodně dlouho nesvý. Až na pár nelogičností dost zajímavej snímek, nenudil jsem se, dojem z tohodle filmu ve mně zůstane nejspíš pár týdnů, dal-li by bůh a být Slade špatnej režisér tak naštěstí jen pár hodin. Škoda až moc výrazné a přehnané hry barev. PS: Muži, jestli nechcete mít při sledování divnej pocit v kalhotech, nedívejte se!

Warrior (2011)

Bojovým sportům, ani násilí obecně neholduju, ale ta emoční stránka, skrytá pod tvrdými ránami je tak neuvěřitelně silná, až budete v ringu Tommyho z celého srdce nenávidět a Brendanovi přát, aby zvítězil.

Whitechapel (2009) (seriál)

Fincher's Whitechapel.

Win Win (2011)

Mám rád nezávislé filmy, přesto nevím, co si o Win Win myslet. Na drama málo dramatické, na komedii málo humorné. Silné 3*

Zákon gangu (2008) (seriál)

Opravdu to takhle chodí v organizovaném gangu? O životě přítele rozhoduje nepatrné kývnutí? SOA si hrají na tvrdé týpky, což nám rádi dokazují množstvím alkoholu, násilí, rock'n'rollu a rychlých vehiklů. Ale někdy mi ta přespřílišná drsnost, kterou nenajdete v sebetvrdším gangu leze krkem. Sice bych rád pokračoval ve zkoumání toho podivného vztahu Jax-Clay, ale první série mně opravdu nenadchla k tomu, abych u seriálu zůstal.

Zdrojový kód (2011)

Zdálo se mi to nebo Jake zahrál jedním slovem geniálně?

Ženy v pokušení (2010)

Vztahy Jiří Vejdělek možná trochu překombinoval, přesto byly Ženy v pokušení příjemným filmovým zážitkem, hlavně díky mým (na české scéně) oblíbencům Veronice Kubařové a Vojtovi Dykovi.