Sword Art Online (2012) (seriál)

Animovaná variace Hunger games s velkým, leč naprosto nevyužitým potenciálem. Kvalita sice ani zdaleka nedosahuje vrcholu žánru, ale chytlavé je to neuvěřitelně (shlédnuto během dvou dnů). Akční sekvence jsou v podstatě bezchybné, dvojice Kirito a Asuna mi byla docela sympatická a ačkoliv se kvalita s každým dílem horšila, do 15. části se to dalo vydržet. Jenže po změně světů je to děs, už jen to, že hráči nehrají o život jak tomu bylo doposud a seriál tak přichází o jeden ze svých základních principů, nemluvě o stupidních vílách a nových "úžasných" schopnostech, kterých hrdinové využijí všehovšudy třikrát (přitom scéna kdy se Kirito "proměnil" byla jedna z nejlepších v seriálu), objevují se nové, zbytečné postavy (a k tomu ten nechutný záporák) a ty, které jste si předtím oblíbili ustupují do pozadí (Asuna se objevuje zřídka, nebo sympaťák Klein dokonce vůbec), nepřichází žádné epické rozuzlení předchozího děje a fakt, že Kirito zachránil 6000 lidí je v reálném světě naprosto opominut. Přesto všechno je můj dojem z tohoto seriálu převážně dobrý, nejedná se o akční smršť se zajímavým příběhem jak slibovaly první díly a děj se odehrává převážně v romantické sféře, ale i tak to byla příjemná oddychovka. //75%. Promarněný potenciál.//

Terapie láskou (2012)

Když se dvě psychicky narušené osoby do sebe navzájem zamilují, ale ani jeden to tomu druhému nedokáže říct, a tak využívají lstí a falešných záminek aby se spolu sblížili a divák se dočkal šťastného konce. Na první pohled ničím zajímavý scénář, nicméně bravurně zahraný sympatickou dvojicí Cooper, J-Law, kteří se perfektně doplňují a jejich vzájemná chemie mně bavila i přes docela obyčejnou zápletku. Z letošních nominací na Oscary jsou tihle dva asi jediní, kteří by si jej zasloužili, budu držet palce. //80%. Romantický film číslo dvě roku 2012, v těsném závěsu za Perks of Being a wallflower.//

The Cake Eaters (2007)

Milý malý film, který mohl být daleko větším milým filmem. Škoda, že se příběh nezaměřil více na Georgii a Beagla, místo těch vedlejších linii Beaglova otce a jeho bratra, které tam byly naprosto zbytečně. Příběh se dal daleko více rozvést, až mě mrzí, že film trval jen 86 minut, protože měl vskutku velký potenciál. Opět zopakuju to, co tu už padlo mnohokrát - Kristen je výborná herečka a já jen čekám, až konečně skončí ta upíří kravina a ona se bude moct naplno věnovat jiným rolím. //75%. Váhám mezi 3* a 4*, nemyslím si, že je to na 4* páč mně ten příběh moc nenadchnul.. ale budiž, kvůli Kristen.//

The Carrie Diaries (2013) (seriál)

Průměrná záležitost, jenž staví na charismatu hlavní protagonistky. Příběh bezduchý, vedlejší postavy nesympatické, humorné to taky zatím nebylo... Prostě ničím originální seriál o vztazích. Dva klady - AničkaSofie vyrostla do krásy a 80. léta naštěstí netrvala dlouho. //50%. Pilot nepřekvapil, ještě tomu dám šanci.//

+Tic Neesan (2011) (seriál)

Nejpodivnějších 25 minut v historii anime, nicméně tři, čtyři scénky mě vážně rozesmály. Má to sice 12 web-epizod, ale na youtube to najdete v kuse s anglickými titulky.

Tintinova dobrodružství (2011)

V podstatě bezchybná animace společně s příběhem bez nápadu a myšlenky tvoří absolutně nehumorný film, který u mně nevyvolal žádné emoce a jeho jediným cílem je vydělat chechtáky. Jenže vizuály ještě nedělají (naštěstí) celý film a tato vágní záležitost tak zůstane někde v tom nejtemnějším koutu mého mozku, kde ji nechám ležet a nikdy si na ni nevzpomenu. Závěrem oceňuju český dabing, v originále jsem to neviděl, ale náš dabing se vyjímečně povedl.//60%. Film o čemsi a o komsi, prostě tam byl jakési příběh a jakési animace a jakési to nebylo nic moc. Jo a fajn hudba.//

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Chyba Twilightu není ve špatné režii, v hereckém obsazení, nebo snad kvůli efektům. Chyba je v tom neuvěřitelně stupidním scénáři, opravdu až TAKHLE hloupý scénář jsem ještě u žádného filmu neviděl - Bella je strašná blbka, Edwardův hrdinský komplex a celkově strašně hloupé a nudné dialogy. Ten film se ani nesnaží o to, aby dosahoval nějakých všeobecně uznávaných kvalit, on je prostě natočen pro teenagery zejména ženského pohlaví a jeho jediným cílem je zaujmout právě tuhle skupinu lidí. Takže pokud nejste dospívající patnáctka, tak se vám tahle "sága" nebude líbit. Špatná kniha jako námět pro špatný film, co více k tomu říct. Každopádně režisér je borec, ne každý by dokázal takovouto stupiditu natáhnout na dvě hodiny. Nicméně alespoň soundtrack je i v druhém díle docela fajn. Jinak platí to, co jsem psal u prvního dílu, změnili režiséra, ale jinak je to pořád tatáž telenovela. //40%. O něco horší než první díl, ale ne o moc. Už totiž ani není moc dalších věcí, které by se daly zkazit.//

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

První polovina jede v kolejích dřívějších (hlavně prvního) dílů, ustavičné žvatlání o kdejakých prkotinách a snaha o jakousi romantičnost, která na mně ale nepůsobila jakkoliv romanticky. Druhá polovina je daleko lepší, má docela rychlý spád, děj není tak mdlý jako doposud a v závěru jsem dokonce z toho filmu cítil emoce, což se mi doposud v sáze Twilight nestalo, poprvé všechno nevypadalo tak strojeně. Osobně si nemyslím, že by tohle byl nejlepší díl série (mým favoritem je akčnější Eclipse), ale konečně se začíná něco pořádně dít. Každopádně jsem zvědav na druhou část, protože podle trailarů to vypadá na docela akční film a Bella s rudýma očima vypadá sexy. Mám v pana Condona plnou důvěru, tenhle díl (úplně) nezkazil, tak uvidíme jak se mu povede příště. //50%. Šel bych i výš, nebýt nudné první poloviny.//

Twilight sága: Zatmění (2010)

Doposud nejlepší (nejméně útrpný) film ze série Twilight. Konečně dostává slovo i nějaká ta akce a dokonce i scénář není tak stupidní jako v předchozích dílech, pořád tu jsou ty úmorně dlouhé dialogy, ve kterých se v podstatě probírá pořád totéž (Ed nebo Jake, Ed nebo Jake...), jenže alespoň děj už se pohnul směrem dopředu, místo přešlapování na místě jak tomu bylo doposud. Tenhle díl měl dokonce i nějakou tu atmosféru, takže jsem neměl během sledování nutkání omlátit si hlavu o stůl, což je veliký pokrok. Takže z příšerné (ne)romantické, (ne)dramatické slátaniny se stal docela průměrný romantický film, dobrá práce pane Slade. //60%. Zatím nejpovedenější díl série, snad to s kvalitou půjde už jen nahoru.//

Útěk z MS-1 (2012)

Pro mně jedno z překvapení roku. Přes velmi slabý začátek (strašné animace) se jedná o slušný akční film alá Smrtonosná past, bez propracovaných příběhových kliček, ale s rychlým spádem a kvalitními hláškami zejména z úst Guye Pearce. Pouhopouhé tři hvězdičky (40-60%) jako pro nějaké filmové béčko si to určitě nezaslouží, objektivně 4*. //70%. Nějaký scenáristický ani technický majstrštych se nekoná, ale zabaví. A to je pro mně podstata filmů - zábava.//