Expozitura (2009) (seriál)

Pro mě není žádný český seriál dobrý natolik, abych si jej naplno oblíbil, ale tohle má něco do sebe, kvalitní herecké obsazení, velice zajímavé téma....na české poměry slušná nabídka. Jenom jsem smutný s hlavním hereckým obsazením Hany Vagnerové, máme lepší herečky než tuhle, ale doufám, že v dalších dílech to bude lepší.

Bratři (2009)

Film na těžkou hlavu, jakby kamenem do hlavy. Je hodně podobných filmů, ale ne tak moc, aby měli tak výborné herecké obsazení jako tento. Maguire po dlouhé době ukázal, že je to pořádný herec, a že se jen tak ve světě plátna neztratí. Kdoby taky nebyl tak horlivě naštvanej po příchodu z války, když má tak krásnou ženu. :)

Kult hákového kříže (1998)

Kdo by to byl řekl, že se dá natočit tak nechutně rasistický film jako je tento. je to až odporné jaká rasová krvežíznivost zde vystupuje. Každopádně se jedná o parádní snímek, zaměření přesně na tohle a to co se děje (dělo). Edward Norton je parádní herec a já ho mám hodně rád, doufám, že bude mít ještě hodně takových smysluplných filmů.

Mission: Impossible (1996)

Jedničky bývají vždycky (ve valné většině) nejlepší, a tak to i zde platí. Film má několik zásadních plus. Jedná se hlavně o Toma Cruise, který je zde až moc dobrý, a tak krásně sklízí úspěchy, poté krásné prostředí, které je natáčeno u nás a už jen fakt, že jde návaznost udělat, i když né už tak povedená.

Hračka (1976)

Pierre Richard je jeden z těch, kteří se za staré dobré doby před mým narozením neohrály a dokázali mě rozesmát a pořádně, jeho nemotornost, roztržitost a (ne)geniálnost je prostě jedinečná a strhující. Opravdu, na pobavení vždy dobrý film a rád si jej vždy pustím. Stará dobrá klasika!

Odložené případy (2003) (seriál)

Výborný nápad stvárněný v geniální seriál. Máme zde plno a plno seriálů na to stejné téma, jen vždycky s malou úpravou, ale je to furt krimi a krimi. Ale něco jako staré nedodělané případy, to je jiné kafe a stojí to za to, když to pokaždé vidím. Hold někdy takový žánr, jako je krimi, potřebuje menší, ale za to podstatnou změnu a je z toho parádní snímek. Obdivuji tento seriál.

Divoké vlny (2007)

Toto jsem jaksi nepochopil. Nechápu proč udělali takovou blbost jako to, že animovaný film udělají stylem reality show, či jakési reportáže. Film pak ztrácí absolutně na kvalitě a tudíž má ode mě takové hodnocení, jaké jsem mu dal. Bohužel jsem byl naprosto zklamán, což u animáků není často.

Walk the Line (2005)

Film vysoce kvalitní, bohužel po příběhové stránce byl trochu ošidný. Vždycky jsem si myslel o Johnny Cashovi to, co jsem si nemyslel v tomto filmu. Chybělo tomu více hudebního šmrncu a méně detailních rozboru osobního života, které bylo opravdu místy deprimující a drastické. Zřejmě to bude vina režiséra, který si v tom zřejmě liboval, proto o jednu hvězdu méně. Více zpěvu, více krásy.

Barbar Conan (2011)

Splnilo se to co jsem očekával. Brilantní Momoa, slabý děj, zanedbaná 3D technologie, slušné efekty, nechyběla drsnost ani napětí. Každopádně je tento remake srovnatelný s původní verzí v čele s Schwarzeneggerem, ale Momoa byl o kapku lepší.

Zodiac (2007)

Fincher ukázal své strhující kvality na plný plyn. To že se pustil do tohoto projektu, chtělo hodně kuráže a tu zřejmě měl a tak se mu povedlo natočit opravdu strhující filmový kousek, který stojí za obdiv, leč je na již celkem ohrané téma. Paráda!