Troja (2004)

Nevím proč má tenhle film stále modrou barvu. Pro mě je to naprosto unikátní a velice napínavý film v čele s Pittem, který zde působí jako neporazitelný Achilleus, který nemá hranic. Zde se mi nejvíce líbili pasáže, kde Achilleus nejprve bojoval s nejlepším bojovníkem protivníkovy armády (hned na začátku filmu), ale taky boj s Hectorem na který nikdy nezapomenu, prostě tyto dvě pasáže se do mě zabodli a už nechtějí ven. / 30.11.2011 - Lepší dárek ke svátku jsem si snad ani nemohl přát. :) Konečně jsem se dočkal toho, že tento film má červenou barvu, absolutně si to zaslouží! DĚKUJI!

Já, legenda (2007)

Já, robot, Já, legenda, který filmy se ještě takhle budou jmenovat s Willem Smithem? :) Parádní myšlenka zrealizovaná na plátně v čele se Smithem dělá z tohohle filmu nezapomenutelný zážitek, který si rád pustím znovu, bez jakýchkoliv debat. Super!

Příběh rytíře (2001)

Vskutku radost se dívat na Heatha Legera. I po tak dlouhé době jsem rád, že natočili spolu s ním tento film, protože tohle je opravdu skvostný film. Perfektní děj spolčený s historickou dobou a rytířskými souboji. Dobrou roli zde hraje opět protivák Rufus Sewell, kterému se opravdu povedl vznést do filmu dobrý náboj. Tenhle film mám moc rád a jen tak se mi neokouká.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Co dadat? Prostě nejlepší film ze všech. Kdo by o tomhle filmu tvrdil, že je to špína či něco jiného, tak ten ať jde za roh a naliská si tam. Tenhle film prostě obsahuje vše co by měl dobrý film obsahovat a ještě má mnoho navíc. Je jen škoda, že zde nepřijali role herci Hanks, Pitt a Cruis, bylo by to alespoň o trochu zajímavější a možná ještě lepší, ale už takhle je to dokonalý!

Dokonalý trik (2006)

Film podobný Iluzionistovy, akorát zde vystupují dva kouzelníci a hlavním tématem je chamtivost jednoho k druhému. Skvělý děj s dokonalou zápletkou, pěkné prostředí, mystičnost, fantasy, žárlivost, nenávist, prostě vše v jednom. Malé mínus mi dal dojem z toho, že vynalezli nadlidskou věc, která by u nás neměla obdoby, ale sem to prostě sedlo. Je jen škoda, že tohle byl první film, kde jsem viděl hrát herce Christian Bale, protože od té doby, co jsem ho viděl zde hrát, tak ho nemám rád.

Iluzionista (2006)

Historický film, který vás už od začátku upoutá a zaujme. Mám rád historické filmy a ještě k tomu filmy o kouzlách, což znamená, že tento je pro mě "dva v jednom". Absolutní plus tohohle filmu je, ale ten fakt, že si celou dobu myslíte to, co si vlastně aji máte myslet, ale není tomu tak. Skvělou roli zde zahráli, jak Edward Norton, tak Paul Giamatti, tak i můj neoblíbený Rufus Sewell. Klobouk dolů pánové!

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Pirátská klasika s nejlepším možným hercem Johnnym Deppem, který tento film táhne za jeden provaz. Na mě tento film udělal obrovský dojem a podepsal si tak u mě odživotní oblibu této série, ať už jakýkoliv díl bude kvalitní. A zde platí taková jednoduchá rovnice: Piráti z Karibiku = Johny Depp. Prostě bez něj by to nešlo.

Sedm (1995)

Naprosto dokonalý film, který má skvělé téma a výborné herecké obsazení. Byl jsem napnut až do konce a kdo má rád kriminálky, tak honem na to!

Valkýra (2008)

Velice zajímavý film, plný akce a napínavosti, nechybí ani zajímavost. Kladné body tomu ještě přidává to, že se jedná o skutečnou událost, takže každý fanda "nacistického období" z hlediska historického podtextu věděl, jak to dopadne, ale panu Singerovy se to náramně povedlo, takže k tomu nemám žádné výhrady. Ale jsem rád, že tu roli si střihl Tomáš Cruisův, protože by to jinak možná postrádalo vysokou hereckou kvalitu.

Sociální síť (2010) odpad!

Opravdu nejvíc nudný film, který jsem kdy viděl. Nejenom, že to má velice špatné herecké obsazení, ale také katastrofální děj o sociální síti, už stačí jen to, že to plno mladých lidí odebírá od jejich skutečného života, natož o tom ještě točit film. Tento film u mě absolutně propadl, dlouho jsem neviděl nic tak nezáživného a byl to první film, který jsem opravdu, ale opravdu nechtěl vidět až do konce, takže jsem musel s prominutím "blít" až do konce.