Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Dobrá ptákovina u které jsem se někdy i hodně bavil. Není to komedie jako taková, kde se sem tam usměju nad něčím vtipným a mám z filmu celkem špatný pocit, ale je to řežba při které jsem někdy nemohl popadnout dech. Když máte někdo špatnou náladu, tak honem se na to podívat, stojí to za to! :)

Forrest Gump (1994)

První film, kde jsem poznal Toma Hanks a udělal na mě dojem. Jeho blbost, dobročinnost, ale i dokonce chytrost z něj udělala dobře stavěného herce a Oskara si za tenhle snímek rozhodně zasloužil. Líbili se mi hlavně vedlejší postavy jako kamarád Buba (krevety :)) nebo poručík Dan, na ty hle nikdy nezapomenu.

Podivní (2010)

Podivní je opravdu dobrý film, není to čistý horor, ale má alespoň tu silnou kostru od ostatních hororů. Líbili se mi hlavně efekty a vše kolem děje, hodnocení ale shazuje příliš velká předvídavost filmu, tudíž po většinu doby jsem věděl co se tak asi stane, no a stalo se.

Scary Movie 3 (2003)

Už to není tak nechutné jako dvojka, která byla v porovnání s trojkou opravdu strašná. Musím říct, že tento díl je pro mě nejlepší asi, zasmál jsem se u některých pasáží, takže úspěch.

Dokonalá vražda (1998)

Už podle názvu šlo poznat kvalitu filmu, bohužel se moje očekávání zcela nesplnilo. Film s krásným hereckým obsazením a poměrně zajímavou zápletkou vyústil v lepší průměr, ale co, dívat se na to dalo.

Super 8 (2011)

J.J Abramse mám jako režiséra celkem i v oblibě, zaujal mně hlavně skvělou režií filmu Mission: Impossible 3, a tak jsem očekával opět něco tajuplného a nedořešeného. Povedlo se to z části. Finální "boss" měl podle mne zůstat takový, jaký byl po celou dobu filmu, tedy zahalený ve tmě nebo zabrán v nezaostřené kameře, kdyby v jedné scéně nebyl tak dokonale vidět, hned by byl jeden bodík nahoru. Každopádně zcela většina záhad nebyla rozluštěna, a tak alespoň tu druhou část splnil dobře. Celkově na mě film působil dobrý dojem, zvlášť když se jedná o film od Spielberga, každopádně našlo se hodně drobností, které mi vadili, jako chybějící hlavní tahoun filmu, či pořádný střih, či napětí. Povedlo se to opravdu jen průměrně s menším plusem.

Kněz je poděs (2007)

Každá americká "hovadina" je vždy odvysílaná v TV, takže nemusím mít strach, že bych něco takového prošvihl. Jinak celkem můj neblíbený Robin Williams ukázal, že ještě nepatří do starého železa.

Třetí princ (1982)

O tomhle se dá mluvit jako o další povedené české pohádce s nadprůměrným dějem, hodně slušným obsazením a dobrou režíí. Škoda, že naše pohádky jsou vždycky tak krátké, ale ono je to možná dobře, jinak by to nejspíše ztrácelo na kvalitě a nudilo, ale byl bych zvědav, kdyby tento film trval třeba 2 hodiny, co by z toho vzniklo. :)

Dvojčata (1988)

Bohužel jedna z dalších komedií tápajícího se (jenom v komediích!) Arnolda Schwarzeneggera. Nenapomohl tomu ani nevtipný Robert DeVito, takže v podstatě je to jen taková usměvavá komedie bez vtipů. Co už, naštěstí s tím už skončil.

Můj brácha má prima bráchu (1975)

Co naděláme s další průměrnou českou komedií? Pustíme ji mezi naše lidi do televize a oni to nějak pochopí, jako vždy. Nic nečekaného, nic fatálního, prostě česká průměrná klasika.