Úsvit planety opic (2014)

Lidstvo, jenž si pohrávalo s ohněm se pěkně spálilo. Místa, která si pro sebe kdysi zabrali lidé, si opět vzala příroda zpět a vlády v těchto končinách se ujal Caesar. Náš neohrožený, mladý vůdce opičího světa z prvního dílu se opět vrací a představuje nám svět, který vybudoval dle svých snů. Jak se již v prvním dílu přesvědčil, lidem se nedá věřit. A proto je třeba držet se od nich dál. Druhý díl však přináší další zklamání do Caesarova srdce. A sice, že jeho druh je více lidský, než očekával. Strhující i dojemná podívaná o nadvládu nad světem pokračuje a Caesarovi nezbývá, než bojovat s povahou lidstva na straně člověka i na straně opic. Pokračování na výbornou nás dostává na samý počátek války. Jak dopadne? Nezbývá než se těšit na další díl. A co bych na tomto díle změnil? Vůbec nic.

Godzilla (2014)

A tak si říkám, co bylo horší? Jestli Pacific Rim nebo tohle. Nakonec jsem dal Godzille 2*. Abych to upřesnil tak lepší 2*. Scénáristé měli asi něco upito, když tohle dávali dohromady. Já osobně jsem se celkem nudil a některé scény byly spíše vtipné něž aby u nich člověk cítil nějaké to napětí, strach? Opravdu nevím o co se ve mě tvůrci snažili. Ale ať to bylo cokoliv, nepovedlo se jim to. Škoda.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Tohle že má být pokračování Amazing Spider-Man (2012)? Asi se někdo zbláznil nebo se praštil do hlavy. S jedničkou jako by to nemělo nic společného, protože dvojka je o 300% lepší. Pro mě zatím nejlepší Spider-man, jaký byl kdy natočen. Rád bych zabásnil o výborné kameře, se kterou si tvůrci opravdu vyhráli. Tím i celé 3D mělo smysl a jsem rád, že jsem tento formát v kině zvolil. Ne každý to ocení, ale líbila se mi i psychologická stránka Elektra. Co mě však dostalo do kolen bylo "zrození" goblina. Absolutně super zpracováno a pro mě scény s Goblinem nejlepší v tomto filmu. Vzpomenu-li na Spider-mana 1 (2002) tak tam to bylo téměř směšné a hlavně plastové. S dalšími díly tentokrát nemám vůbec problém. Hlavně nepolevit a aspoň zachovat tuto laťku. Jak jsem se tu tak rozhlížel, ne každý sdílí mé nadšení. Ale Spider-fanoušci si můj komentář určitě s potěšením přečtou. Kdo nevěří, ať tam běží......

Transcendence (2014)

Nenechal jsem se odradit negativními čísly a názory z ČSFD a šel jsem se do kina přesvědčit sám. Některé ohlasy jsou zde přehnané. Pravdou ale je, že já sám mám rozporuplné myšlenky co se týče hodnocení filmu. Ale je film opravdu na 60%? Proč tři hvězdy? Samotné téma i myšlenky jsou zajímavé. Škoda jen, že se to nepodařilo dát do rozumného celku. Celý film je děravý jako cedník. Mnoho věcí dosti očividně nedává smysl. Avšak závěr je jasný a dospěla k němu každá umělá inteligence a tím i její tvůrci (autoři) . Chceme-li vyléčit planetu a zachovat čistou přírodu a život, je třeba odstranit či uvěznit lidskou mysl. Lidé toto samozřejmě budou brát za hrozbu. Na kterou stranu jste se ve filmu přidali vy? Věřili jste Johnnymu nebo lidskému odboji? Takže z tohohle pohledu si myslím, že 70% je solidní výsledek.

Robocop (2014)

Pro mě byl Robocop vždy zajímavé téma. Bylo však téměř zabité odpadními filmy devadesátých let. První filmy měly bohužel jen jedinou dobrou věc a tou byl robocop samotný. Výborný Peter Weller a vizuální podoba postavy měla své největší kouzlo. Vše okolo byla jen kulisa, které se nešlo než smát a Weller byl snad jediným hercem. Kdyby hrál s figurínami, vyšlo by to podobně. Oproti tomu byl tento film plný výborně obsazených rolí a nesl s sebou jakousi pointu či jak bych to měl nazvat. Film má zkrátka již co říct. Přesto byl v mnohém podobný předchozím filmům. Stará filmová tvář osazená moderní technologií a efekty, ničím nepřeplácané a chvíle, které člověk vizuálně ocení. Co však zůstalo stejné je, že to nejlepší je samotný robocop. S vizuální podobou i s hercem jsem byl naprosto spokojen. Při ozvěnách o filmu jsem se dost zděsil toho černého skilu - to musí být všechno moderní černý? - ale nakonec mi vůbec nevadil. Abych jen nechválil, přeci jen na pět hvězd to nebylo. Začátek filmu mě nenadchnul vůbec. Vztah Alexe a jeho ženy byl neuvěřitelně chladný. Kinnamanova role pořádně začala až po jeho smrti, kterou jsem celkem z nudou očekával. Ten úvod byl zkrátka slabší a podle mě nesmyslnej. Vrátka zůstala otevřená celkem dokořán. Čeká se na úspěch? Podle mě se můžeme těšit na pokračování, které snad nebude mít podobného ducha jako v letech minulých.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Po shlédnutí prvního dílu jsem si říkal, zda bude mít dvojka ještě co nabídnout. Ale letošní hry byly opravdu jiné! Začátek se mi sice malinko táhl a nepohltil mě tolik jako v prvním díle(což není kritika, zpracování bylo výborné) , ale po vstupu do arény už to začalo nabírat na obrátkách. O hereckých výkonech se snad nedá vůbec pochybovat. Jennifer Lawrence její roli nelze neuvěřit a její dokonalý strach a stres prožíváte naplno sní. Celé dílo otevírá oči o kruté propasti chudoby a bohatství, o nadvládě systému nad lidským životem. Vždyť není to obrazem již dnešního světa? Za tuto originální podobu však zaslouží pochvalu hlavně autorka knižní předlohy Suzanne Collins. Ačkoli se přiznám, že jsem knihy nečetl, musí to být zajímavé čtení. Ale zpět k filmu. Co se týče režie, z filmu jsem nijak nevycítil, že se vyměnili režiséři. Možná jsem měl rýmu nebo nemám správně vyvinutý čich. Mě osobně se líbil první díl jen o maličko méně než tento. Opět tedy nechápu (a to už se opakuji) tu velkou bodovou propast mezi oběma díly. Osobně první díl doporučuji. Za překvapivé zvraty a originální přístup jsem však musel dát hvězdu navíc Vražedné pomstě. Co přinesou další díly? Nezbývá než číst nebo doufat, že se stejně povedou i další filmy.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Tak to byla naprostá hrůza aneb 132 minut filmového utrpení. Přemýšlel jsem nad hodnocením jako odpad, ale nakonec jsem se smiloval a daroval jsem hvězdu.

Zombieland (2009)

Taky vás už nebaví filmy o zombíkách? Taky vám přijdou všechny stejný? Tak tohle vám stojí za to. Je to pecka a koukat se na to dá v pohodě znovu. Pro mě to byla super zábava s oblíbenými herci.

Hanebný pancharti (2009)

Chtěl by někdo něco vzkázat Quentinu Tarantinovi?.....já bych chtěl....bylo to opět výborný!! Tohle je prostě on. Je to také důkaz, že Pulp Fiction nebyla náhoda či náhlý zápal jednorázového nápadu.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Vůbec nemám rád filmy s touto tématikou. Nemám potřebu sledovat feťáky, či jiná temná zákoutí lidské civilizace a sociálního bytí. Přesto jeden z mých oblíbených filmů, který jsem viděl mnohokrát a opět se na něj rád podívám znovu. Je pro mě uměleckým dílem Quentina, který přesně ví, co točí a jak to má vypadat. Síla filmu je však ještě v něčem jiném a to ve špičkových dialozích z nichž nelze vyškrtnout ani přidat jediné slovo.