Sousedská hlídka (2012)

Jednoduše naprostá americká slátanina, která nemá ani hlavu ani patu. Celek působí, jako by to vymysleli žáci základní školy, jejichž intelekt je tak akorát na podobné úrovni jako u hlavních postav. Hodnocení je stěží za 2 hvězdičky. Druhou si "to" zasloužilo za výběr herců a za celkem propracované emzáky, kteří by si zasloužili obsazení v lepším filmu. Tento nudil celým dějem a ještě více závěrem.

Zrození Planety opic (2011)

Jestli nějaký film zaslouží pět hvězd, tak tento je rozhodně jedním z nich. Film, který má ducha, dokonalý rozvoj postav i dokonalou režii. Je vidět, že se tu někdo hodně snažil, aby výsledek byl co nejlepší. Přesto snímek není hodnocen tak, jak by si zasloužil. Tohle je prostě přesně to, co slovo Film z velkým "F" znamená a tři hvězdy jsou prostě urážkou :-) Viděl jsem tento film zatím dvakrát a i podruhé jsem byl stejně nadšený jako v kině v roce 2011. Navíc nejlepší role i herecký výkon Jamese Franca. Těším se na pokračování a tiše se modlím, aby druhý produkt nepokazil tu úžasnou duši stvořenou Rupertem Wyattem. César je sice silným vůdcem, ale dokáže vést tlupu i pod režií Matta Reevese?

Jack a obři (2013)

Fá, Fó, Fam, Fí, neptej se odkud bouře přichází.....a i když začala tato říkanka v českém dabingu malinko jinak, (což už jsem si nevzpomněl jak bylo, ale znělo to lépe) nepřišel mi nijak špatný a rozhodně mi nezkazil zážitek z celého filmu. Zrovna tak mi nezkazil mé očekávání samotný film, spíše naopak. Nečekal jsem, že by se tento snímek mohl takto povést. Osobně bych si dovolil nesouhlasit, že je snímek spíše pohádkou. V tom případě je pohádkou i Pán prstenů. Ostatně jak může být příběh o obří fazoli a obrech více konvertován do vážnější podoby než byl? Některým kritikům se hold ani Bryan Singer nezavděčí. U mě se mu to však povedlo. Hvězdičku dolů za některé do očí bijící nelogičnosti v závěrečné bitvě, která byla jen přetahovačkou o padací most, což bylo celkem zklamání. Co se týče humoru, bavil jsem se celý film. Takže pokud jste průměrnými filmovými spotřebiteli (jak by řekl můj nejoblíbenější diktátor admirál generál Aladeen) jako já, určitě se vám Jack a obři budou líbit a nebudete cestou z kina celou cestu nadávat, ale přijedete domů nadšení a spokojení z pěkného filmového zážitku. Toť pravím já Sekyn z kmene normálních filmových fanoušků :-)

A-Team: Poslední mise (2010)

Úctyhodnější film si snad A - team nemohl ani vysnít. Oprašení staré dobré akční čtyřky a jejich nesmrtelného songu bylo jako dar z nebes. Akce, která vás drží neustále ve střehu a skvělé triky. Akční scény, které kouzlí blažejný úsměv ohromené tváře a to už ani nemluvím o výtečném hereckém obsazení. Dokonale zachované a rozvíjející charaktery postav jen podtrhují kvalitu tohoto snímku. Já osobně jsem nenašel ve filmu jedinou škaredou skvrnku, která by vrhala stín na tento kult. Takže, pokud máte problém, pokud nikdo jiný nedokáže pomoci a pokud je dokážete najít,.......možná, že právě vy si je můžete najmout.... A -TEAM!!!

Srážka s mimozemšťanem (2011)

"Musíš tkát z dobrého vřetena, než upředeš báječný sen" a přesně toho se v této povedené sci-fi komedii do puntíku drželi její tvůrci. Celý film je podtržen nenásilným britským humorem ,odkazy na staré hvězdné filmy a poodkrývá Spielbergovu kleptománii ve scénářích k filmům (kdo si toho ještě nevšiml, omlouvám se za otevření očí, hlavně fanouškům Stevena Spielberga). Celý film je zkrátka bláznivě zábavný. Nemáte u něj vůbec možnost přemýšlet, protože se upřímně bavíte a vůbec netušíte, kam to celé směřuje. A jelikož ani na konci filmu nenajdete nic, co by vás zklamalo, hodnotíte více jak třemi hvězdami. Zkuste udělat v dnešní době lepší komedii ;-)

Mocný vládce Oz (2013)

Přiznám se, že neviděl jsem dosud žádnou z verzí Čaroděje ze země OZ, ale tato verze byla neskutečnou pohádkou, v které mi nechybělo naprosto nic. Přemýšlel jsem a opravdu mě nenapadlo nic, co bych vyškrtl nebo postrádal. Nejúchvatnější na tom celém je, že čekáte jen další Disney penězokazecký produkt, který vás naopak chytne za srdce již úvodními titulkami. Nevím, jak na tom byli lidé v zadních řadách, ale my uprostřed sálu jsme si celý příběh ve 3D náramně užili. Rád bych vyzdvihl jednotlivé části této pohádkové pohádky, ale to už bych tu dosti spoileroval. Pochválil bych kameru, s kterou si zde Raimi opravdu vyhrál. Celý příběh měl ducha a postavy neměli chybu. Obsazení Jamese Franka se už dále zdá téměř samozřejmostí. Šarmantní svůdník žen, jenž dělal své (pro dámy) lákavé obličeje již ve Spider-manovi. Země OZ vším naprosto drtí celou slavnou Alenku a její říši divů. Postavičky jsou zde daleko lépe propracované, mají svého ducha a dokáží tak působit emotivně. Závěrem již jen nechápu, jak se hodnocení tohoto snímku mohlo dostat pod 70%? Vždyť nelze srovnávat pohádky s akčními trháky či děsivými horory. Nedmýchejme jablka a hrušky, neboť toto díl je ve svém žánru skvělé. V žánru pohádek :-)

G. I. Joe (2009)

Mám osobně problém vybrat slova, kterými bych začal. Budu stručný. Hrozný výběr herců, hrozný scénář, hrozná režie. Jak může někdo tak moc pokazit snímek, který přinášel několik pěkných nápadů? Celý snímek je naprosto chaotický a když už to vypadá, že se rýsuje nějaký povedený prvek jste rázem sestřeleni naprosto nelogickou americkou perličkou. Nejefektivnější na celém filmu jsou zřejmě ty nanity, které dokázaly prosáknout filmem natolik, že naprosto požraly původně dobrý film z jehož potenciálu nakonec nezbylo takřka nic. Tato neuvěřitelná zbraň zřejmě nese název Stephen Sommers. Pevně věřím, že druhý díl naprosto převálcuje tento, jenž navždy zůstane jen temným stínem prvotního zla.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Tento film je především výbornou zábavou, u které nemá vůbec smysl nad něčím přemýšlet a hledat filmové chyby, kterých je zde určitě dost. Kosení čarodějnic, stříkající krev či drsné akční hlášky. To vše zasazeno do dob dávno zapomenutých a máme z toho tenhle skvělý výsledek. Na druhou stranu je tu jisté napodobování Van Helsinga, který mě jako celek nadchl více. Film také nepřináší již nic nového, než je obsaženo v traileru, takže během celého dění již nic nepřekvapí a jen po drobečkách sbíráte ty nejlepší trailerové scény. Tyto dva o něco kyselejší bonbónky z celého velkého sladkého dortíku tedy ubírají celkovému hodnocení jednu hvězdičku. Avšak výborně sedící výběr herců, masky a celkový nápad, jak překopat klasickou dětskou pohádku na tuto (zábavnou) podívanou, řadí tento film do letošních předních příček.

Kajínek (2010)

Zvláštní jak se u tohoto filmu pohybuje hodnocení od jedné hvězdičky až k pěti. Podobné rozpaky mám i já. Není třeba debatovat o výborných výkonech herců. Co mi však nesedělo byla samotná postava Jiřího Kájínka. Jákl od začátku do konce příběhem Kájínka brání a dělá z něj oběť a zároveň jeho postavu vizuálně představuje přesně tak, jak je všem mediálně podbízena.A to jako nebezpečného vraha, obra s neuvěřitelnou silou co trhá železné skoby z betonů a musí ho doprovázet tucet strážných. Není to trochu rozpor? Už jen postavit oba Kájínky vedle sebe a uvidíte tu neuvěřitelnou podobu :-) Ale dejme tomu, chtěli stvořit akčního hrdinu. Dále mě trochu zamrzelo, že nebyl brán větší důraz na útěk z Mírova. Dle mého názoru to měla být nejdramatičtější část celého filmu, ale toto podání mě nechávalo naprosto klidným a přehnalo se jako voda.Skoro to působilo, že utéct z Mírova (nejstřeženějšího vězení u nás) není velký problém, obzvlášť, když jsou bachaři takový jelita, který jsou tam jen proto, aby mohli plivat vězňům do polívky a mlátit je Zlatýma stránkama (zřejmě mají české věznice malý rozpočet a nezbylo na obušky) :-) . Pochybuju, že za Kájínkem nevyběhla ihned stráž se psy. Určitě jen stáli všichni za okýnkem a koukali, jak zdrhá. "Máchale vrať se! Pamatuj si, tebe čeká šibenice! Vraťte séé! I přesto se mi film díky pěkným akčním scénám a hereckým výkonům (které tento film dostaly tam, kde je) celkem líbil.

Lincoln (2012)

Takto jsem se v kině již dlouho nenudil. Souhra omylů mě přivedla do sálu na tento film, který mou osobní investici neměl získat. Jediné co mě drželo vzhůru byl herecký výkon Daniela Day-Lewise ačkoliv měl naprosto uspávací hlas. A samozřejmě také vizuální podoba filmu. Jediný záchvěv napětí ve mě vzbudila pasáž, ve které se hlasovalo o schválení dodatku. Americký vlastenec by jistě vstal, zatleskal nadšením a držel se za srdce. Mě však tato zahraniční historická událost nic neříká a nic mi nedává. Doufal jsem také ve velkolepý závěr. Ale bohužel, jak se Lincoln rychle objevil tak také zmizel z plátna a nedal tak důvod ocenit celý film nijak lépe.