Agentura Jasno (2006) (seriál)

Kriminální seriály nemám rád, ale tohle je jiné kafe. Velice vtipný seriál s výborně vybranými představiteli hlavních rolí, mezi kterými je skvělá chemie. Každý díl má zajímavou zápletku a průběh pseudovyšetřování ústřední dvojice mě vždycky rozesměje.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Komu se líbili Přátelé, tak těm se bude líbit i HIMYM. A komu ne, tak těm se bude líbit taky! Opravdu vtipný a inteligentní sitcom plný božích hlášek a komických situací. A k tomu úžasná postava Barneyho, jehož hlášky už teď mají kultovní status. Philly!!!

Podfukáři (2004) (seriál)

Už dlouho jsem nenarazil na seriál, který by dokázal nasadit laťku tak vysoko a pak se jí neustále držet. Každý díl Podfukářů je téměř dokonalý. Jak z hlediska scénáře, který je vždy nepředvídatelný a originální, tak z hlediska technického - kamera je úžasná, a zároveň hereckého. Kladem i záporem je pak uzavřenost jednotlivých epizod. Dá se koukat vlastně na jakýkoli díl bez znalosti těch předchozích, ale zase chybí jakýsi rámcový děj, který by se vyvíjel v průběhu epizod.

Studio 30 Rock (2006) (seriál)

Inteligentní a vtipný sitcom, který je s každým dílem lepší a lepší. Krásná Tina Fey, božský Alec Baldwin a bláznivě vtipný Tracy Morgan. Vyžaduje však slušnou znalost americké popkultury. Silnější 4*.

Dr. House (2004) (seriál)

Hugh Laurie je bůh. Pro postavu Grega House se snad narodil. Bez debaty je tou nejlepší věcí na seriálu. Ne však jedinou dobrou. Schéma jednotlivých epizod se možná trochu opakuje, ale to neznamená, že by seriál nudil. Na to má až moc kvalitní herce a scénáře. Třetí série je navíc velice zajímavá, jelikož představuje nové postavy a vnáší tak svěží vítr do zatuchlého stereotypu..

Hrdinové (2006) (seriál)

Po první sérii jsme byl unešen, ale v druhé mě čekalo rozčarování. Jede se téměř odznovu, objevují se noví hrdinové a řeší se úplně nová zápletka. Musím říct, že mi to nepřijde jako rozumný způsob. Navíc je začátek druhé sezóny dějově roztříštěný stejně jako tomu tak bylo na začátku sezóny první. Uvidíme, co bude dál, ale zatím se mi vývoj vůbec ale vůbec nezamlouvá. Slabší 4*.

Scrubs: Doktůrci (2001) (seriál)

Ultravtipný seriál napěchovaný tunou hlášek a gagů, který však i přesto dokáže být citlivý, vážný a dramatický. Skvěle zahrané i napsané, originální vyprávěcí styl a spousta bláznivých scének. Poslední sezóna je možná slabší, ale tvůrci naštěstí vždy přijdou s něčím neotřelým (muzikál, pohádka, parodie).

Přátelé (1994) (seriál)

Nejlepší komediální seriál všech dob. O tom nepochybuju. Viděl jsem třikrát všechny díly a pokaždé jsem se bavil, jako když jsem se díval poprvé. Vyvážený humor a herecké obsazení. Vyzdvihl bych taky opravdu povedený český dabing, který je hlasově velice věrný originálu a úspěšně se snaží zachovat co nejvíce vtipů. Ne vždy to samozřejmě jde. Originál je lepší, ale i tak smekám před dabéry a všemi, co na dabingu pracovali.