• Hudební

Nirvana: You Know You're Right (2002) (hudební videoklip)

Nejúžasnější píseň, jakou Kurt složil. Jak hudebně, tak textem. Tenhle klip už Kurt neviděl, netuším, jestli by se mu líbil, ale mně moc.

50/50 (2011)

Neskutečný film...neskutečný. Takto pojaté téma zvládání rakoviny jsem ještě neviděla.

Vrtěti ženou (2011)

Film podle skutečných událostí. Really! :)

Robbie Williams: Take the Crown (2012) (koncert)

Líbil se mi především bezchybný přímý přenos z Tallinnu, práce kameramanů i režiséra zaslouží podtrženou jedničku. I sám Robbie Williams si byl vědom, že tento koncert půjde do mnoha evropských kin. Když se podíval do kamery a sdělil nám, že máme na chvíli odložit colu a popcorn a zazpívat si s ním, skoro jsme ho i poslechli...:)..Nejsem jeho fanynka, moc se mi nelíbila stage, kostýmy a podobně, ale nemůžu mu upřít stále velmi silný, zvláštně zabarvený hlas. Angels na konci byla fakt skvělá.

Wimbledon (2004)

Příjemná, čistá romantická komedie, s velmi sympatickým a skromným hlavním hrdinou, která končí jak jinak než happyendem. Je ovšem zajímavá tím, že se odehrává v prostředí Wimbledonu, a také spoustou vtipných a milých drobností, které film dotváří (moc se mi líbila samomluva hlavního hrdiny a jeho trefné odpovědi na setkáních s novináři). Myslím, že tomuhle příběhu opravdu nic nechybí, ani nepřebývá. - Pamatuju si, že John McEnroe a Chris Evertová, kteří mají ve filmu role komentátorů, spolu kdysi taky chodili...ale svatbou to neskončilo...:)

The Ledge (2011)

Jsem ateista, a to jsem ani nemusela přijít o dítě jako hrdinka ve filmu, abych měla důvod v Boha nevěřit. Proto jsem se dokázala vcítit do postavy Gavina, a sdílela jsem s ním mírné opovržení a nesouhlas s manželem jeho sousedky, hluboce věřícím Joem. Takoví šílenci po světě běhají a dokážou vymyslet takovou hrůzu, která na Gavina se Shannou čekala....závěr byl naprosto gradující, panebože, já jsem do poslední vteřiny doufala, že to dopadne dobře....Kdo z tohohle vyšel dobře, byl policista Hollis, jehož poslední věta: ne, dnes se nepomodlíme, protože jsem tvůj otec a řekl jsem to - dává tomuto filmu smysl. - Nějak nechápu negativní komenty, ten příběh je skvěle vystavěn a osobní historie každé postavy je pro něj velmi důležitá. Gavin měl důvod pro své konečné rozhodnutí a nebyla to v žádném případě jen nehynoucí láska k Shanně, ale spíš vědomí, že už jeden život zmařil...Joe měl za sebou minulost, kterou změnil nalezenou vírou v Boha....Shanna taktéž a proto s ním začala žít, i když povahou se nezměnil...a detektiv Hollis nebyl jen berlička v příběhu - jeho a Gavinovy argumenty na římse byly smysluplné a přece nenašli řešení...a já osobně bych ještě v závěru nechala Shannu v tom moři utopit, protože se jí bude s tím vším špatně žít....Ten film je prostě silný a velmi dobrý.

Hannibal (2013) (seriál)

Po přečtení pár posledních komentů bych řekla, že tenhle seriál zaujal víc ženské divačky. Je to asi tím, že jsou tam moc hezké interiéry (Hannibalův byt s tou skalkou v jídelně je teda něco), po výtvarné stránce to nemá chybu. Estetika každého záběru - i když kolikrát velmi děsivého - je to, co mě na tom seriálu nejvíc zaujalo: Hannibalovy bezchybné obleky, jím připravená jídla, i naaranžované chudáci oběti...i ta Willova hacienda plná psů....Zvláště samotářská postava Willa, která si přímo říká o objetí (ať už mateřské či jiné) musí divačky zákonitě přitahovat. Inteligentní dialogy, pomalý, ponurý posun v ději, a vynikající herecké výkony téměř všech splňují všechny mé nároky na poutavý kriminální seriál...1.série - 95%. 2. série - pořád dobré - 95% - omeletu s jatýrky z devátého dílu jsem zkusila, a bylo to výborné, i když samozřejmě z jatýrek kuřecích. :)..3. série - bohužel končím, to se nedá.

Teď a tady (2012)

Tento film byl natočen podle knihy, která se jmenuje Než zemřu. Už podle názvu je jasné, do čeho čtenář jde, pokud tu knihu začne číst. Film má název méně jednoznačný, ale i tak jsme varováni už na začátku, že to nebude jednoduchá záležitost. A není. Znám pár lidí, kteří si podobnou nemocí prošli a vím, že se chovali úplně stejně - chtěli stihnout ještě spoustu věcí..a je úplně jedno, jestli to byli lidé, kteří už měli něco za sebou, nebo jestli je to sladká šestnáctka, jejímž hlavním bodem na jejím seznamu je přijít o panenství. Je to pochopitelné, protože je tak moc mladá...Ten chlapec, kterého potkala, byl tak hezký, milý, hodný a něžný, že mi připadal až neskutečný, ale v duchu jsem ho Tesse přála. Ostatní osoby v jejím životě už byly věrohodnější, např. neschopná matka, prostořeký malý bráška, milující otec. Tessin zvláštní sarkasmus táhnoucí se celým filmem ho činil zajímavým, a pár jejích vět si stojí za to zapamatovat. Velice sympatická byla např. její odpověď na návrh otce, aby se vrátila do školy: "Nevrátím. Smrtelná nemoc musí mít taky nějaké výhody."

Královská aféra (2012)

Nádherný historický film natočený podle skutečných událostí a skutečných postav. K tomuto dánsko-švédskému filmu s českou účastí jsem zpočátku přistupovala nedůvěřivě, ale už od prvních minut mě zaujal a celé dvě hodiny jsem ani nedýchala. Kdepak stříhat! Ani minutu...Dalším překvapením pro mě byl Mads Mikkelsen - viděla jsem ho jen v novém seriálu Hannibal a nechápala jsem ty oslavné ódy jeho fanoušků. Ale jeho herecký výkon v tomto filmu byl naprosto jedinečný - závěrečná scéna popravy prostě brala dech...Dalším kladem je vynikající Yaredova hudba. Abych se přiznala, tuto část dánské historie jsem dosud vůbec neznala, díky tomuto skvělému filmu zas vím o něco víc.