• Hudební

Pryč od pece (2013)

Silný sociální podtext, ale dost tuctová, mockrát použitá zápletka. Bale a krásný soundtrack od Pearl Jam to vytáhne na tři...

Michael Jackson: Bad 25 (2012)

Dokument mapující období vydání alba Bad Michaela Jacksona z roku 1987. Dokumentuje vlastně celou úžasnou éru Bad. Spike Lee je sám režisérem klipu "They Don't Care About Us" (obou verzí), zůstal mu nějaký neviděný materiál, navíc pozval k rozhovorům o spolupráci s Majklem po 25 letech mnoho osobností z "branže", proto je tento dokument pro fanoušky Michaela Jacksona velmi zajímavý. - mocík, thomas300, Ezio, teresis1986, Biatch, othoman, kotasbk, Lloris - jsem přesvědčená o tom, že jste ten dokument nikdy neviděli, vy blbečci...Naopak zajímavý komentář: Skuby47

Město šílenců (1997)

Tento film jsem viděla už před lety a teď jsem se na něj ráda podívala znova. A docela se divím tomu nízkému hodnocení...Média opravdu hrozně ovlivńují veřejné mínění, dokážou zmanipulovat skutečnost, jsou kolikrát těmi pravými viníky lidských katastrof...tenhle film byl velmi zajímavý, a vůbec ne nudný, navíc s plejádou dobrých herců - Dustin Hofmann, John Travolta, Alan Alda..Film tohohle typu, kde se sleduje několikahodinové vyjednávání, asi těžko může být nějak moc akční a mít spád...Tam je spíš ta psychologická síla. Prostě příběh dalšího zoufalce, který se docela náhodou stane únoscem dětí v muzeu, kde pracoval jako ostraha. Takový mírně slabomyslný chlap, ale má rodinu a děti a je hodný...Travolta ho hrál naprosto perfektně. Dustin Hofmann se taky jen tak náhodou stal vyjednavačem, a zároveň hvězdou večera. Než přišla na scénu větší hvězda - Alan Alda, takový..já nevím, ke komu bych ho přirovnala z těch amerických reportérských rafanů. A protože to sledovala celá země, tak se do toho vložil i Larry King, vynutil si rozhovor v přímém přenosu....a celé to řídili ti největší pohlaváři v médiích. Chvíli byly sympatie na straně Travolty, chvíli ne...a tak podle toho upravovali zpravodajství, rozhovory...jednou byl únosce milující otec, podruhé byl nebezpečný blázen...a všude hordy reportérů, kteří to vše jen zhoršovali. Nakonec to skončilo špatně, ono to tak většinou končí, ale kdyby u toho nebyla vždycky média, policie by měla klid a prostor a vše by skončilo v klidu..ne. To prostě vždy musí být drama na všech kanálech. A nikdo s tím nic nedokáže udělat, nikdo to nedokáže usměrnit...To vše v tom filmu bylo a dokonce s mírnou nadsázkou, a kdo to tam nepostřehl, tak ho ten film pak nemohl bavit.

Susedia (2006) (seriál)

Slovenský sitcom, u kterého se ráda zasměju a rozhodně bych ho neházela do odpadu. Dlouho jsem nevěděla, že oba protagonisté - Peter Marcin a Andy Kraus, jsou také jeho scénaristé. Jednotlivé příběhy celkem přesně vystihují epizodky ze sousedského života, akorát je jen mírně zveličují. Nemůžu si pomoct, ale herectví Andyho Krause mi hodně připomíná Rowana Atkinsona. A jeho Mr. Beana nikdo do odpadu nehází...Ocenění zaslouží svižné dialogy a úžasně prořízlá pusa Zuzany Tlučkové. Epizoda "Velká noc" je například bohovská. :)..Souhlasný komentář: vrba68

Láska v hrobě (2012)

Zajímavý dokument, mapující pár let života dvou pražských bezdomovců, žijících na strašnickém hřbitově. Po jeho shlédnutí člověk opravdu změní priority, jak tu už bylo několikrát řečeno. Nevěřím ale, že tvůrci do "běhu času" nijak nezasahovali, určitě bylo díky nim umožněno Janě a Janovi na hřbitově zůstat, i když ostatní bezdomovci museli odejít a také určitě ziniciovali například návštěvu Janovy staré matky, která patřila k nejlepších okamžikům dokumentu. Jeho vyprávění mamince, že opravuje v Praze hřbitov, na kterém je správcem, nemělo chybu. Také postava Jany spadla tvůrcům přímo z nebe, bez ní by byl (samozřejmě) poloviční. V paměti mi zůstala například její kritika vánoční polévky bezdomovcům paní Bémové, kterou jí Jan přinesl až pod nos... Z těchto okamžiků bylo víc než zřejmé, že si oba velmi dobře uvědomovali, v jaké situaci se nachází. Výborná hudba celý příběh dotvářela a sledovala ho až do samého konce. (Stejně jako Martina Poliaková jsem se ale zamyslela nad tím, že David Vondráček sice za tento dokument sbírá ceny, ale zcela ignoruje základní lidskou povinnost či příkaz pomoci bližnímu.)

Půlnoční kovboj (1969)

Na Půlnočního kovboje jsem se ohehdy podívala po velmi dlouhé době....a zjistila jsem, že by potřeboval ještě jednu hvězdičku navíc. Jasných 6* :)

Kráska v nesnázích (2006)

Z celého filmu mě nejvíc upoutalo pár vět, vyřčených Evženem ohledně problému s jeho domem, to nemělo chybu. Aňu Geislerovou moc nemusím, já si nemůžu pomoct, ale i když mi sluch zatím pořád dobře slouží, já jejím dialogům z 50% procent prostě nerozumím....Jinak filmu hodně pomáhá dobrá hudba, především písně od Glena Hansarda.

Ulice (2005) (seriál)

Ale božínku...ty, co tomuhle u nás ojedinělému projektu dávají odpad, nechápu. Vařívám u toho večeři a nemám s tím nejmenší problém.

Sanitka 2 (2013) (seriál) odpad!

Nevím, jestli můžu hodnotit po shlédnutí jednoho dílu, ale ten poměrně slušný původní seriál, mapující historii vznikající Záchranné služby u nás, se v Sanitce 2 změnil na trapnou telenovelu. Ve dvaceti minutách, které jsem zvládla, byly asi 4 milostné scény, což mi stačilo. Nejsem fanoušek všelijakých těch čikágohopů, ale natočit poutavý seriál z lékařského prostředí se opravdu musí umět. Pokud u nás takto pracuje Záchranná služba (čemuž nevěřím), tak panebože dej mi věčné zdraví.

Ninja Assassin (2009)

Tak na tohle jsem se podívala vyloženě omylem, ale musím uznat, že se mi moc líbil Rain. Na zpěváka a tanečníka slušný výkon.