Anděl na horách (1955)

Komedie je to vcelku dobrá, ale jak já nenávidím tu zakomplexovanou tlustou slovenskou krávu! Ne nemůžu. 35%

Hudba z Marsu (1955)

Ano je třeba tolerovat ten budovatelský tón. Ale jinak je to nabité známými herci a celkem pěkné. 70%

O kohoutkovi a slepičce (1953)

Klasická pohádka s prehistorickým datem vzniku. Vypráví se vůbec ještě dnes dětem? 90%

Dovolená s Andělem (1952)

No to budovatelské nadšení sráží tenhle film do průměrných vod. I když bez těch agitek je otázkou, zda bych byl ochoten hodnotit lépe. 50%

Pyšná princezna (1952)

No, klobouk dolů, na svůj rok vzniku je to dobrá pohádka. Sice ne úplně z mých favoritů, ale kvalita se jí nedá upřít.

Cesta do hlubin študákovy duše (1939)

Celkem laskavý film s mnoha slavnými herci. A proto že ho všichni viděli už milionkrát, je z něho klasika. Těžko hodnotit s nadhledem. Ale komedie? To sotva. Jasně, pár momentů tam je, jako celek to komedie rozhodně není. 81%

Škola základ života (1938)

Názorná ukázka nespravedlnosti a zlovůle učitelského sboru. Nemám tenhle film moc rád právě kvůli tomu - pár zakomplexovaných pedagogů klidně vyhodí talentovaného kluka jenom kvůli dotčení se jejich ega. Jasně, "můška jenom zlatá", "Ich habe gesacht" a další jsou totální klasiky, na lepší hodnocení to ale nestačí. 55%

Sněhurka a sedm trpaslíků (1937)

Klasika, která mě nebere. Ano, chápu že primární cíl jsou malé děti, že rok výroby je naprosto úctyhodný, to všechno beru. Ale mě tahle pohádka nebaví, nejsem ji schopen nikdy dokoukat, takže tři za zásluhy a krásné postavičky.