Ledová archa (2013)

Tak určtě nepatlat se zbytečně v logice a užít si tu postapokalyptickou atmošku s bohatou českou účastí na místech realizátorů - kameramani, kaskadéři, Barrandov ...... Je to drsné, odsejpá to a Tilda Swinton se opět proměnila tak, že jsem ji nepoznal. Škoda toho konce, ten vyzněl hodně do ztracena, jinak to byla jízda. 80%

Hotel Transylvánie 2 (2015)

Už to není takové, jako jednička, ale rodinné, pozitivní a bláznivé to je dost. Možná právě až moc přebláznivělé, což mi vadilo. Sandler jako milující dědeček je hodně příjemný, a vlčí holčička s 200 bratříčky nádherná. 78%

Rivalové (1996)

Sandler ještě v plné komediální síle. Bruslit neumí, ale srdcem je to hokejista a rváč. A když jednou náhodou vydělá pár babek na golfu díky svému neskutečnému odpalu, začnou se dít věci. Určitě je to na plný počet, protože po dvaceti letech jsem se bavil víc, než poprvé. 81%

Assassin (2015)

Překrásné záběry na přírodu a obydlí, nádherné oblečení a vůbec všechny reálie v tomto filmu. Dá se říct, že i atmosféra filmu má něco do sebe. Ale co mu těžko odpustím, je příliš minimalistický styl vyprávění a podivné střihy při akčních scénách. Hraničí to s nudou. Mezi třemi a čtyřmi. 60%

Svatojánský věneček (2015) (TV film)

Každý Strachův počin doma očekáváme s nadějí. Tentokrát jsme však nepříjemně rozčarováni. Nosný příběh není špatný, ale postavy Myšičky, Taclíka a hlavně mého oblíbence Plesla byly přepitvořené až hrůza. Zbytek nebyl špatnej, ale to pitvoření naprosto zkazilo dojem. Dám tomu taky ještě nějaké šance, ale nevím, jestli časem přidám. 57%

Korunní princ (2015) (TV film)

V letošní vánoční nadílce pohádkových premiér nejspíš ta nejpovedenější. Příběh celkem dobrej, herecké výkony zábavné a ne přehnaně infantilní. Ještě tomu dám pár šancí, zatím se kloním k silné čtyřce. 80% Po dalších shlédnutích zvyšuju, tahle pohádka se hodně povedla, dobré obsazení, zábavné dialogy a Evička Josefíková, kterou jsem objevil v Kosmo a teď ji hltám všude, kde se objeví. 95%

Johančino tajemství (2015) (TV film)

Je to takové nějaké nijaké. To klišé, že si holka vezme čepici a každý si myslí, že je kluk už mi leze krkem. Zlý strýc a jeho syn zůstali v podstatě nepotrestáni, sice bez statku, ale kde je ta spravedlnost? Ne, tohle nefunguje. 45%

Legenda o Vánocích (2007)

Smutné, smutné a smutné. V televizi se na tu zasněženou nádheru dívá hezky, poselství také krásné, ale ten smutek, kterým je protkán celý příběh, mi to kazí. 75%

47 róninů (2013)

Pěkné samurajské fantasy. Vadila mi však angličtina a pak taky to, že východní filmy bývají akčně lepší. Takže na plný počet to nemá, ale silnou čtyřku tomu klidně dám. 79%

Defiance (2013) (seriál)

Druhý Firefly to bohužel nebyl, ale mě to bavilo. Jaime Murray mi přišla skoro božská, ještě mnohem víc sexy, než v Dexterovi. Hlavní slabinou většiny seriálů, včetně tohoto, je, že nejdou odněkud někam. Pořád se snaží mít prostor do budoucna, kdyby se poštěstila další série. Jinak je to velice zábavné a poměrně drsné Sci-Fi. Charaktery vcelku reálné, nečernobílé, každej si hraje na ten svůj píseček a využije vše, co se mu zrovna hodí. Indogenská doktorka Yewl, nebo jak se přesně jmenuje byla správná ještěrka, Datak a Stahma príma rodinka, je tu celkem dost postav k oblíbení. Zdejších aktuálních 59% mi přijde hodně krutých, já bych tomuto seriálu dal za plno příjemných večerů a "dám ještě jeden díl a pak už půjdu spát" aspoň 82%