Nesmrtelný (2015)

Drama to asi ani moc nebylo, spíš ten thriller. Snad jen tím morálním dilematem, které řeší všichni, kdo se dozvěděli (nebudu spoilerovat co). Nějaké slabiny by se našly, ale jako celek hodnotím silnou čtyřkou, zde aktuálních 67 je dle mého dost málo. 80%

Terminator Genisys (2015)

Obsazení hlavních postav je povedené. Pořád jsem přemýšlel, odkud tuhle krásnou holku znám, až jsem si tady musel přečíst, že je to Daenerys Targaryen ze série Hra o trůny. Arnoldovi scénář také sednul, takže silně čtyřková spokojenost. 80%

Vzmuž se (2015)

Velká obava, že to bude ukecaná blbost byla nakonec rozptýlena. Byla to sice ukecaná blbost, ale vcelku příjemná a nakonec i romantická. 74%

Píseň moře (2014)

Brendan byla blbina, tohle je o sto procent hezčí film. Kresba je sice chvilkama škaredá, ale ta atmosféra a hudba, to je nádhera. Slzy mi tekly hned několikrát. To si pět hvězd rozhodně zaslouží. 93%

V hlavě (2015)

Na film jsem se začal dívat s obavami, jestli to nebude infantilní kravina. Žena to odhadla kupodivu perfektně hned po pár vteřinách, řka "to bude hezkej film". Upozorňuju, že když vyslovím pojďme si pustit nový animák, obvykle dostanu zápornou odpověď. Kdo má něco málo odžito, a navíc se kolem desátého roku stěhoval do úplně jiného města, toho musí tenhle film nadchnout. Jak trefně scénář popisuje pocity v hlavě, to je neskutečné. Pixar opět boduje naplno a já odešel s nádherným pocitem, že pořád vznikají senzační filmy. Jen nevím, jak tento rodiný film budou přijímat děti předškolního věku, možná i prvního stupně ZŠ. 100%

Pixely (2015)

Další přírůstek do svébytného žánru "Sandlerovka". Tentokrát na téma hráli jsme klasické automatovky a proto jsme důležitými členy lidstva. Jen mi vrtá hlavou, jakto že tentokrát nebyl v žádné vedlejší roli Rob Schneider? Krásná tradice skončila? Adam taky nebyl na plátně tolik, co v minulosti, možná proto, aby dostaly prostor triky. Hodnocení? Celkem dobré. 77%

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Slavná serie dostala pokračování, které ostudu neudělalo. Šílená akce, extravagantní postavy a technika a postapokaliptický svět, to se zdařilo. Silná čtyřka. 80%

Labyrint (2015) (seriál)

Ale jo, Strachovi se daří prakticky na co šáhne a v kontextu tuzemské tvorby je na špici. Dočkali jsme se celkem překvapivého rozuzlení, úmrtí mnoha kladných postav a příjemně "civilního" podání. Nechci tentokrát rozebírat mínusy, celkově je to výborná série. 83%

MI-5: Vyšší dobro (2015)

Epilog, nebo celovečerní pokračování skvělého seriálu. Takovej víc akčnější a míň civilní, což je na škodu a kazí to, co bylo předností děje seriálu. Ale i tak velice solidní špionážní film, kterému dávám silnou čtyřku. 80%

Agent na útěku (2012)

Zápletka vcelku povedená, ale to ostatní je těžký průměr, nevyčnívající vůbec ničím. Asi vždycky není posvícení, jen mám při tom hereckém obsazení pocit promarněné šance. 49%