Zvonilka a tvor Netvor (2014)

Zase skvělý příběh s překrásnou animací. Zvonilka se opravdu Disneymu daří. Plný počet s 90%.

Tajemství jejich očí (2009)

Když je člověk odpočatý a správně naladěný, dokáže v pátek večer ČT Art nejednou potěšit. Podle programu jsem si říkal to by mohlo být zajímavé, no a bylo. Bez soustředění a nálady nemá smysl s tímhle kouskem začínat, já se však trefil do rozpoložení a výslek stál za to. Pomalý rozjezd, vlastně tempo celého filmu není nijak závratné. Mimika hlavní hrdinky je skvostná, příběh na konci příjemně dojemný. I slzy dvakrát vhrkly, ale takové ty příjemné, ne smutné. Nedivím se oceněním, které tenhle film dostal, dle mého zaslouženě. 88%

Ztracená archa (2015) (seriál)

Lepší momenty střídaly wtf momenty, tedy především scénáristické. Hercům není co vytknout, člověk by si i některé postavy oblíbil, kdyby je - pozor spoiler - v duchu trendu Her o trůny nenechávali autoři umřít. Kladně hodnotím ucelenost, že má seriál konec a neprotahovali to donekonečna. Scénář tomu dává ale na prdel a hodnocení stahuje do průměru. Nehynoucí slávu a díky edna.cz za upozornění a titulky pro tento a další seriály. 58%

Cirque du Soleil : La magie continue (2001) (divadelní záznam)

Pokud už divák viděl pozdější představení, je toto poněkud slabší do výpravy, kostýmů, zkrátka takové nepompézní, jak nás tento ansámbl navykl. Ale pozor, i když oblečeni poplatně době, neznamená to, že i zde nejsou špičkové kousky. Jsou! Nějak se začít muselo, aby bylo kam posouvat kvalitu i mantinely. 79%

Cirque du Soleil: Amaluna (2012) (divadelní záznam)

Krása, zpěvačka na kruhu mě uchvátila naprosto. Nápad s "akváriem" je super. Skvělé představení a nádherná hudba. 95%

Cirque du Soleil: Corteo (2006) (divadelní záznam)

Zatím nejslabší představení, které na skvělou Amalunu a ještě lepší Dralion nemá. I když samozřejmě standard tohoto souboru je ohromně vysoký a dá se porovnávat pouze mezi svými jednotlivými představeními. Zbytek světa je někde jinde. Tohle jsou Chvojkovice-Brod. 80%

Fullmetal Panic! - The Second Raid (2005) (série)

Lepší než jednička (Full Metal Panic!), horší, než dvojka (Full Metal Panic? Fumoffu). Je to jako jednička na vážnější notu, je tam ještě míň legrace, než v jedničce a víc psychologie postav. Ale má to větší spád. Hlavně mě naštvali posledním dílem, kdy si evidentně zase snažili nechat pootevřené dveře pro případné pokračování, které se ale nekoná. Takže jsme se zase nedozvěděli, která ze superkostí, Kaninka či Tessa, dostane přednost u Sagary. Nebo jestli zvítězilo studium? : ) 81%.

Nejhorší obavy (2002)

Lehce naprůměrný Thriller. Má své momenty, kdy mi přišel realistický - ty byly dost mrazivé. Pak jsou tu ale momenty velice nereálné až směšně filmové a ty zase hodnocení silně srážejí. Suma sumárum lehce nadprůměrný biják. 59%

Vzpomínky na lásku (2004)

Obrovské slzavé údolí. Korea opět boduje a i když je tam tlak na dojmutí diváka zjevný, dá se odpustit, protože je to herecky i řemeslně podané skvěle. A hlavní hrdinka je nádherná ženská. 82%