Dr. Ludsky (2011) (seriál) odpad!

Dokonalá ukázka, že v naší domácí, popřípadě sousedské bratrské tvorbě se nedává příležitost schopným scénáristům, ale je lákavější kopírovat světové seriály. Laciná a ubohá plagie House, nejhorší na tom, že ne pouze seriálu a postavy, ale i vzhledu herce a dabingu. Kdyby se tvůrci obtěžovali alespoň dát méně trapný název a zapracovat na nějakých případech namísto vztahů dokola. I tu vykrádačku s Tic tacy a tričky jako House si mohli odpustit. Kdyby to byl pokus o parodii na známý seriál, ještě bych zvážil hodnocení,ale toto?? Tomuto seriálu se nedá dát nic než odpad, přestože fanynky krasavců v hlavních rolích hodnotí jinak. Ale co od takovéhoto hodnocení čekat taky, stejně jako argumentovat omluvou, že na slovenskou tvorbu je vykrádačka jiného seriálu úspěchem.

Voda pro slony (2011)

Super film, ale bohužel chybí ta správná chemie jak již bylo řečeno níže.Robert prostě patří pro mě osobně do jiných filmů, zde nikoli.

Hon na čarodějnice (2011)

Ačkoli někteří tento film považují za béčkový, já si myslím opak. Kvalitu filmu sice hodně brzdí křižácké souboje na začátku a hon digitálních čertů a čarodějnic také není tím nejdokonalejším, výkon Nikiho ale vše jednoznačně zastiňuje. A když přidám nečekané zvraty a proměny Claire a všudepřítomný strach, nemohu nedát vyšší hodnocení.

Lidice (2011)

Příběhem Lidic, atentátu Heydricha a dalších těchto historických událostí v naší zemi v druhé světové válce se i sám zabývám ve svém filmu, avšak zde jsem čekal mnohem víc, zéjmena jak je zde zmíněno již o osudu paní Bydžovské. Toto by se dalo mnohem více propracovat a celý film má myslím ještě dost nevyužitého potenciálu. Velice krásný, avšak čekal jsem větší velkofilm naší tvorby, který by právě na tato témata měl být u nás stvořen. Protože ti lidé co si to skutečně museli prožít by si zasloužili takový pomník v podobě takového filmu. Jinak jsem ale také jako ostatní rád, že konečně na toto téma něco u nás vzniklo.

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Byl jsem velice zvědavý na tento snímek, jak dopadne modernizace starší verze tohoto filmu. A naprosto mě pohltil. Od dob Nesmiřitelných se dlouho o ničem nedalo hovořit jako o kvalitním westernu. Až nyní a troufám si tvrdit, že tento snímek patří do hvězdné kategorie jako jsou Sedm statečných, Tenkrát na západě, Nesmiřitelní a jim podobné. Vynikající duo Crowe-Bale doplněno skvělým záporákem Fosterem. Nesouhlasím s komentářem Lima o konci tohoto filmu. Ano,ke konci méně ,,drajv,,..ovšem to jak se kovaný záporák procitne v závěru morálně je mistrnným šokem, kdo by to z diváků čekal a neocenil musí být bláznem. Právem tedy ,,Boží ruce,, Russelovi patří všech pět hvězdiček. Zajímavé komentáře-enšpígl úvod,nezajímavé djkoma,renton.

M*A*S*H (1972) (seriál)

Co k tomu říci.. snad jen to, že je to jeden ze seriálů, které si chci pouštět stále a stále dokola. Je až neuvěřitelné, že to opakují v televizi stále dokola a ono to má pořád vysokou sledovanost. A právem, protože M.A.S.H. je prostě třída. Tady můžou autoři vyměnit Pottra místo Henryho, B.J. místo Franka a pořád budete M.A.S.H. milovat stejně, jak s Henrym, tak se Shermanem.

Operace Daybreak (1975)

Příběh atentátníků Gabčíka a Kubiše je mým oblíbeným. Proto jsem byl při prvním shlédnutí tohoto filmu v očekávání jak bude zpracován. Přiznám se, že jsem čekal spíše poameričtění českého Atentátu, nicméně byl jsem hodně mile překvapen. Výborné zpracování, doplněno skvělou hudbou, Martin Shaw coby Doyle nebo Anthony Andrews známý jako Ivanhoe doplnění Jiřím Krampolem, prostě supr, jedinou chybou tak dle mne zůstává nepřesnost historických faktů, jak již zde bylo zmíněno. Za tohle tedy by možná patřila jedna hvězda dolů. Někdo zde jinak i uvedl, že by nebylo špatné udělat modernější verzi, tak jen doplním, že se na tom již pracuje.