Hellierer

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 20.9.2020  11:43
    #Žiju (2020)

Nenáročná zombárna, která je komornější, poměrně rychle uteče a má i nějaký ten nápad a super masky. Jen je teda škoda, že naprosto nefunguje napětí. Zabavit to ovšem dokáže.

• 7.4.2016  16:48
    11.22.63 (TV seriál) (2016)

Tak to mám úspěšně za sebou a musím říct, že za mne naprostá pecka. Franco si vás získá díky jemu typickému charismatu a naprosté kouzelnosti (zním jak zhulenej Rogen! :D ). Scénař kvalitně napsaný a jelikož nemám přečtenou knihu tak nevím jak moc je věrný či nikoliv ale baví vás to a strašně jste zvědavý nakonec (kde typicky po Kingovsku vás čeká zvrat). Kdo si ale uloupil mé srdce nejvíce je Sadie ( Sarah Gadon ). Více kouzelnější a sympatičtější castingovou trefu snad ani udělat nešlo. Každý úsměv, každý pohled vás chytne za srdíčko ( mnohé i někde jinde ) a rozhodně doufám, že se Sarah objeví ještě v nějakým jiným velkým filmu. Sečteno a podtrženo I 95% I

• 9.1.2017  19:54

Milé překvapení. Za rok 2016 přeci jen nevzniklo málo dobrých českých filmů,jen musí člověk hledat. Výprava na české poměry velmi nadstandardní. Výkony od Trojana a zbytku dobré. Děj odsýpá příjemným tempem a nestíhá to nudit. Suma sumárum 80%

• 12.5.2016  16:15

Já asi jako jeden z mála lidí sem se na to i těšil. Bohužel výsledek ač koukatelný je ve výsledku docela nezábavný. Určitě to není hrůza jak někteří hnidopichové z trailerů věštili, ovšem ani zázrak. Takový obyčejný průměr. Uvidím, zatím 45% a až shlédnu v originálním znění, třeba to bude i o něco lepší.

• 17.10.2016  17:18

Druhá série je neskutečné rozjetá. Rezignovalo se již úplně na horor, ale dle mého to není vůbec na škodu, jelikož se zde uvolnil prostor pro skvělé hlášky a to co mě na téhle sérii bavilo asi vždy nejvíc a to obrovská porce goru. Někomu to může vadit ale já se zatím každou epizodou druhé série bavím čím dál tím víc. Třetí epizoda není vyjímkou. Spousta hlášek,skvělý gore a konec, který prostě vždycky bude fungovat ať se již objeví v nespočtu filmů a seriálů. Za mě palec nahoru.

• 31.10.2016  14:47

Tak nám 5. epizoda druhé sezóny opět zabrouzdala zpět do hororovějších sfér. Přesněji do sfér The Thing, který děj onoho filmu a jeho paniku mezi postavami dokáže ve 30-ti minutovém formátě docela dobře prodat. Za Baala palec nahoru.

• 29.12.2016  19:04

Tak tohle mi opravdu nesedlo. Assassin's Creed je film strašně rozvláčný a scénaristicky velmi rozmazaný. To hlavní z příběhu se odehrává,( jak už všichni asi víte) v současnosti. Zde vynikne plochost a nezajímavost postav a "unuzenost" herců ( Marion to opravdu odehrála jenom kvůli výplatě). Osud ani jedné z postav vás nezajímá. Scény z historie byli ovšem něco jiného. Zdařile zpracované akční pasáže z příjemného prostředí zaprášeného Španělska příjemně odsýpají. Jenomže opravdu se jedná jen o akční sekvence. Nedozvíme se nic o pozadí války mezi templáři a assassíny. Ani tak se nedozvíme nic o jednotlivých postavách a jejich motivaci či nedejbože historii. Ne takhle by to opravdu nešlo. Nerad to přiznávám ale Warcraft byl lepší 40%

• 7.11.2019  22:02
    Atypický - Série 3 (série) (2019)

Seriál zůstává ve zcela civilních kolejích, díky čemuž vše působí i nadále neskutečně přirozeně. Herci zůstávají naprosto skvělí, soundtrack se stálé zlepšuje a já už se nemohu dočkat další série.

• 17.6.2017  08:25
    Auta 3 (2017)

Jsou to další auta. Nicméně dvojku jsme nikdo jakoby neviděl a evidentně i sám Pixar se k ní raději nehlásí. Dalo by se říci, že Auta 3 jsou takovým symbolickým předáním štafety a pokud to opravdu bude poslední díl, tak se jedná o dostatečně důstojné zakončení. Děj vykradl Rockyho, to je známá věc již z trailerů. Závodění je tu více než v jedničce. Nejotravnější postavy Buráka je upozaděna na nutné minimum. Emoce fungují, ale bohužel film nesrší nápady jako většina Pixarovské tvorby. Auta 3 neurazí a nenadchnou. 65%

• 30.4.2015  20:02

Nebyla to taková tragédie jakou jsem očekával. Po úvodním digitálním bordelu jsem byl naprosto znechucen a bál jsem se, že takový bude celý film. Díky bohu nestalo se tak a dostal jsem akční výplach s kvalitními efekty. Ovšem nic víc. Ultron je jako záporák opravdu nudný. Na druhou stranu sem rád za zaměření na Hawkeye. Quick-Ass poměrně nudný a nezáživný (oproti skvělému v X: DotFP). Scarlet Witch je celou dobu sexy a dělá čachry rukama. Takže sečteno a podtrženo kvalitní letní výplach, ovšem letní hitovka rozhodně ne! 55%

• 31.7.2018  20:48
    Barry (TV seriál) (2018)

Tak tomuhle se říká gradace příběhu. Barry začíná jako vtipná černá komedie a nutno říct, že první dva díly vás sice neurazí, ale ani nenadchnou. Nicméně příběh se začne roztáčet a poslední tři epizody jsou neskutečná emocionální nálož a z nevinné černé komedie se stane nekompromisní drama. Hader je v roli nájemného zabijáka, jenž stojí na velké životní křižovatce, zcela parádní a ukazuje, že v pohodě zvládá vážné role. Zábavné vedlejší postavy příběhu taky přidávají na drivu, hlavně tedy naprosto geniální Čečenci. Za mě tento rok zatím největší překvapení a nemůžu se dočkat druhé série! 90%

• 1.4.2019  10:27

Původně jsem chtěl dát čtyři hvězdičky, ale za ty dvě naprosto dokonalé scény ke konci z kterých vás zamrazí, musím dát plný počet. Barry je zpět v plné síle a opět funguje jak na komediální, tak i v dramatické rovině. Rozhodně se těším na další díly.

• 1.2.2020  20:15

Přátelé, kamarádi! Ono to nebylo ale vůbec špatné! Filmové adaptace mého oblíbence H.P. Lovecrafta to rozhodně nemají snadné a ty lepší se povětšinou dílem zakladatele kosmického hororu pouze inspirují. Proto mě opravdu mile překvapilo, že zfilmování Barvy z kosmu se vlastně dost povedlo. Přenesení děje do součastnosti nevadí, přehrávající Nicolas Cage celkově příliš nepřekáží a "Carpenterovské" prakticky slizké efekty jsou vyloženě šmakózní. K tomu hraje perfektní ambientní hudba, která se k celkové atmosféře opravdu hodí. Samozřejmě se zde najde několik problémů, mezi nimiž je třeba tempo (první polovina je takové konejšivá) a opět možná přílišná doslovnost (ovšem jak to taky zrovna ve vizuálním dílu udělat jinak, že?). Režírující Richard Stanley se tedy navrací z propadliště filmových dějin (režisér ohyzdného Ostrova Dr. Moreau) docela příjemně.

• 28.4.2018  17:15
    Batman Ninja (2018)

Tak tohle vůbec nesedlo. Při oznámení jsem byl z myšlenky nadšený, po traileru natěšený. No a po shlédnutí? Zklamaný! Stylizace je sice skvělá, avšak scénář tu vyloženě chybí. První půlhodina je pořád i docela nadějná, bohužel potom se do toho začnou pléct mech věci a začíná to smrdět průserem, jímž to do konce kratičké stopáže situace zůstane. Škoda! Nápad to byl dobrý. 40%

• 2.4.2016  18:41

Tak po ohlasech sem čekal průser. Ale ono to nebylo zas tak špatné. Vlastně to nebylo vůbec špatné. Předně je potřeba říct, že mám načtené DC univerzum z komiksu a díky tomuto sem si užíval všechny odkazy. Ovšem podle mne to nefunguje vůbec špatně ani jako film sám o sobě. Ano některé kroky byli velmi uspěchané ( zdravím Doomsdaye) ale jinak film velmi rychle odsýpá a hlavně baví. Vše směřuje k závěrečnému digitálnímu bordelu, ale mě to prostě bavilo a určitě je to o třídu lepší než-li Avengers 2. A Batfleck? Ten je rozhodně boží. Konečně dostáváme temného,drsného a nekompromisního Batmana jak má být. 80%

• 14.10.2017  21:00

Villeneuveu pokračuje ve své krasojízdě a jako další chod nám neservíruje nic jiného, než velmi důstojné pokračování Scottovi nesmrtelné klasiky. A opravdu se s tímto nelehkým úkolem porval uctivě. Audiovizuální orgie, jenž byly trademarkem již u prvního dílu, vás naprosto pohltí. Snímek vás uvede do transu, z kterého budete vyplivnuti až na konci. Opět se řeší otázka lidství a pořád se dialogy poslouchají se zájmem. Škoda, že Letovo linka vyznívá tak trochu do prázdna. 90%

• 7.9.2017  20:37
    Blood Drive (TV seriál) (2017)

Tak nám skončilo nejspíše televizní překvapení roku. A překvapení to bylo vskutku příjemné. Očekával jsem nekompromisní grindhouse svět a to jsem také dostal, ale plus se k tomu přihodil jednoduchý leč fungující kontinuální děj. Svět je vskutku zábavný a sledovat, co si tvůrci připravili pro další epizodu, je nejlepší část zážitku. Samozřejmě musím, stejně jako ostatní, vypíchnout Colina Cunninghama, který ve své roli vyloženě exceluje. Plus zde máme pekelně sexy Christinu Ochou, který sice moc hereckého umu nepobrala, ale i přesto se na ní sakramentsky dobře kouká. Jsem rád, že stanice Syfy po dlouhé době vytáhla nějaký fajn seriál. Od Battlestar Galacticy tu od nich asi lepší kousek nebyl. 1. série= 85%

• 23.7.2017  19:45

Opět se vyjelo a opět se paradoxně ubral plyn. Díl jenž asi nejvíce připomíná Mad Maxe, nicméně docela nudný. Manželé však celou epizodu zachraňují.

• 24.8.2017  20:25

Nejnahláškovanější, nejbrutálnější a nejlepší epizoda so far.... Hlavně aby to nebylo předčasné finále.

• 13.7.2017  13:40

Tak to tak vypadá, že nejlepší díly jsou, když se nezávodí. Druhej díl byl nehorázný nášup a pátý jde v jeho šlépjejích. Nahláškované, nápadité a originální. Zatím asi nejlepší díl.

• 22.6.2017  14:20

Oproti prvnímu dílu se zde o dost více šláplo na plyn a to i přesto, že se v podstatě zdržíme jen na jednom místě. Přidalo se více absurdity, goru a i hlášky fungují daleko lépe ("I'm so hungry I could eat a dick"). Pokud by zbytek seriálu byl v tomto duchu tak naprostá spokojenost.

• 15.7.2018  16:13
    Brimstone (2016)

Brimstone jsem velmi dlouho odkládal kvůli velké délce a vlastně i nechuti si ho pustit. Ach to byla chyba. Jedná se totiž o jeden z nejlepších filmových zážitků za poslední léta. Vyprávění v podobě jednotlivých kapitol, které jsou poskládány ne zcela klasickým pořadím je jenom jeden z mála originálnějších prvků. Atmosféra díky ní si ani neuvědomujete, že koukáte na údajný western. Dakota Fanning a Guy Pearce předvádějí neskutečné výkony a ani ten Kit Harington tu není na pěst. Někomu by mohlo vadit ke konci až přílišné utrpení hlavní hrdinky, ale pro mě to pouze utužovalo vztah k postavě a to i přes to, že už to bylo víceméně přestřelené. Rozhodně doporučuji a jasných 95%

• 29.8.2016  10:30

Sausage Party dítko rozjetého dua Rogen/Goldberg. Tito dva nám opět přináší nekorektní srandu, která je stále neokoukaná. Nápad filmu je vtipný a funguje celou stopáž. Přijemně mne překvapilo,že to nebyla opět jen hulvátská americká ptákovina ale řešili se zde i závažné témata a naše duo si dělalo srandu snad ze vše od imigrantů po židy. Film do vás hustí nálož vydařených gagů a ikdyž se i zde najde pár hluchých míst, nestačíte se nudit. A to je dobře. (Posledních 5 min filmu už šlo hodně přes čáru a na někoho to může být až moc, ale mě to náramně sedlo)

• 13.3.2015  19:18
    Buffy, přemožitelka upírů (TV seriál) (1997)

A já se prostě tomu neubráním...Tenhle seriál je zde strašně podhodnocen. Uznávám, že první epizody byly celkem obyčejné, nicméně později se tento seriál dostal do velmi dobrých sfér. A když se na něj po těch letech koukám znova, je to prostě pořád stejná zábava.

• 4.5.2016  22:31

Třetí Cap je velmi kvalitně natočený film. Bratři Russoové evidetně mají cit co se týče uchopení "lidštějších" komiksovek což ukázali u Winter Soldiera a jak ukazují zde, zvládají to bez škobrtnutí i ve větším měřítku. Syrové boje na blízko vás vyloženě bolí a co je hlavní baví. Příběh je v rámci možností fajn a dialogy jsou opět vymazlené. Bohužel je to stále ten samý Marvel co známe. I zde najdete hromadu odlehčujících momentů a pořád film nemá ty pověstné "koule". V Civil War pracují s osudovostí a u finální bitky vás vyloženě zamrazí ale nevyužívají to jak by mohli a měli. Za co ale opravdu palec nahoru tak to za Spideyho a jeho skvělé zvládnutý origin. A Tom zvládá svou roli na jedničku, i když jsem se ho ze začátku trochu obával. 60% a příště už do toho opravdu šlápněte!

• 2.8.2018  23:33
    Cobra Kai (TV seriál) (2018)

Cobra Kai je seriál, který fanouškové původních filmů (tedy aspoň prvních dvou) musí milovat. Nostalgie zde od prvních dílů šlape na maximum a nadšenost z toho, že vidíme naše hrdiny po tolika letech opět na obrazovce, prostě nejde skrýt. Co je ale překvapením, je fakt, že Cobra Kai není jen hloupý fan-service, jako vypadal z ukázek. On je to ve skutečnosti zcela kompetentní seriál, umě střídajíc drama s komedií. Ano je to pořád trošku naivní, ale rozhodně to minimálně z karate hlediska nepůsobí tak směšně jako filmy. Za mě rozhodně milé překvapení a ihned chci další sérii! 1. série = 90% Druhá série bez jakéhokoli ohlédnutí pokračuje v připraveném příběhu, kde první polovina je pozvolné rozvýjení postav, aby se pak od šesté části duplo na plyn a poslední trojice dílů se stala neskutečně našlapanou jízdou, vrcholící desátým dílem, jenž z postav i diváka ždímá tunu emocí a přitom neskutečně vnadí na další sérii, která dost pravděpodobně bude poslední. A já rozhodně budu u toho. 2. série = 85%

• 21.6.2018  21:33
    Comic Girls (TV seriál) (2018)

Comic Girls. Anime o partě holek, které dýchají pro mangu a žijí spolu v ubytovně pro děvčata jim podobným. Koncept nijak převratný, ale mohla by z toho vzniknout nějaká fajn roztomilá podívaná, ne? No tak napůl. Při sledování budete mít dva stavy. Při jednom si budete říkat, jak je to vlastně celé hrozně roztomilé a fajn. No při druhém si ale budete klepat do čela, jak může být hlavní protagonistka tak nesnesitelně otravná a s ní vlastně i celé anime. Moc k tomu nepřidávají ani klasické japonské narážky. Nutno však říct, že opening je naprosto kouzelný. Mé pocity jsou tedy takové polovičaté a proto taky dávám průměrné hodnocení 2,5* , zaokrouhleno nahoru.

• 25.8.2017  17:27
    Death Note (2017)

Ale jo, proč vlastně ne. Americký remake kultovního a dle mého nejlepšího anime je snesitelný. Rozhodně více, než jeho bratříček Ghost in the Shell. Největší problém filmu je jeho naprostá uspěchanost. Tak rozsáhlé dílo jako je předloha se prostě do 100 minut nevejde v rozumné konzistenci. Proto je hrozná škoda, že Netflix nedal zelenou spíše seriálu, protože ambice by tam rozhodně byly. Na druhou stranu je fajn, že tvůrci předlohu sice v určitých směrech dodržují, ale přichází i se svými nápady. Dafoe jako Ryuk je naprosto geniální a ani zbytek ansáblu mi vyloženě nevadil, ale chápu výhrady k charakteru L. Jen jsem moc nechápal ten 80s soundtrack. Takže 65%

• 28.9.2016  21:30
    Decibely lásky (2016)

Asi sem dostal po shlédnutí tohohle filmu rakovinu.

• 28.12.2014  23:40

Nikdy jsem o tomto dílku nic neslyšel a tak jsem si ho pustil s tím, že naprosto nevím, do čeho jdu. A ono ejhle, druhý nejlepší animák roku ihned po LEGO Movie. Chytrý humor, dětský humor i trochu toho toaletního humoru to vše zabaleno do pěkného audio-vizuálu a k tomu jednoduchý a několikrát viděný příběh, který je vlastně jediný větší nedostatek filmu, jinak nemám žádných výtek.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6