Hellierer

okres České Budějovice

4 body

• 9.1.2017  22:52
    La La Land (2016)

Chazelle po Whiplashy útočí s novou hudební peckou a panečku boduje na celé čáře. La La Land je pocta všem starším muzikálům i filmům. Retro atmosféra z něho čiší každým coulem. Na film se kouká s obrovskou radostí, jak díky skvělé kameře tak i úžasné stylizaci a nesmírnému smyslu pro detail. Každá scéna je vypiplána do absurdna. Každé hudební číslo má nápad, jenž podtrhuje skvělé provedení. Tím se dostávám k tomu, na čem muzikál většinou stojí a to hudba. No a ta je stejná jako zbytek filmu. Chytlavé melodie vám budou hrát dlouho po opuštění sálu v hlavě a některé si dokonce budete rádi pouštět častěji. Dalším pro mne až překvapivým faktorem byl příběh, jenž je zde silný a není to jen klasická romantická story. Hnedka na počátku roku nemohu jinak než udělit 95%. Doufám, že takto kvalitních snímků ( nebo aspoň z poloviny tak povedených) bude letos dostatek. Start roku 2017 zatím vynikající.

• 20.11.2016  23:38
    Příchozí (2016)

Tomuhle se říká materiál na film roku. Takovýto kinematografický zážitek jsem opravdu dlouho nezažil. Celý film je velmi táhlý ale ne vleklý. Villeneuve mi opět potvrzuje teorii o tom, že se jedná o spásu na poli "chytrých" hollywodských filmů. Soustředěnost jemu vlastní, přenesl jak na precizní, vypiplanou kameru, kde každý záběr je radost sledovat, tak i na herce jejichž výkony jsou opravdu výtečné. Hlavně překvapil Jeremy Renner v roli čistokrevného vědce. Mě jako člověka nepolíbeného předlohou film svou atmosférou a scénářem opravdu tak strhl, že sem se nemohl dočkat onoho rozuzlení, které je celý film naznačováno a moudřejší na něj přijdou daleko dřívěji. Nejedná se o twist ale spíše o přirozený "zvrat" a vyvrcholení příběhu v souhře s jeho realističností. Ano takhle zhruba by lidstvo mohlo zachovat, kdyby takováto situace nastala. Nemohu jinak než dát plný počet I100%I

• 31.10.2016  14:47

Tak nám 5. epizoda druhé sezóny opět zabrouzdala zpět do hororovějších sfér. Přesněji do sfér The Thing, který děj onoho filmu a jeho paniku mezi postavami dokáže ve 30-ti minutovém formátě docela dobře prodat. Za Baala palec nahoru.

• 28.10.2016  21:56

Tak sem se přeci jen dočkal originalnějšího filmu z MCU. Nejedná se o kdejaký převrat ve filmařině, ale po těch ubíjejících a nudných generických filmech od GotG se pro mě Marvel stával spíše otravným. Nad tímto filmem však někdo alespoň trochu přemýšlel a i mnou velmi nesnášený humor zde byl použit komplexněji a nenásilněji. Obsazení naprosto parádní. Benedict jako vždy skvělý, Mads naopak trestuhodně nevyužit. Vyvrcholení a finální "fight" měl konečně nějaký nápad a byl originálněji pojatý. Veskrze spokojenost 90%

• 17.10.2016  17:18

Druhá série je neskutečné rozjetá. Rezignovalo se již úplně na horor, ale dle mého to není vůbec na škodu, jelikož se zde uvolnil prostor pro skvělé hlášky a to co mě na téhle sérii bavilo asi vždy nejvíc a to obrovská porce goru. Někomu to může vadit ale já se zatím každou epizodou druhé série bavím čím dál tím víc. Třetí epizoda není vyjímkou. Spousta hlášek,skvělý gore a konec, který prostě vždycky bude fungovat ať se již objeví v nespočtu filmů a seriálů. Za mě palec nahoru.

• 16.9.2016  19:54

Dokonalý..prostě dokonalý.. V kině jsem si jako jeden ze čtyř chlapů mezi ženami zhruba středního věku připadal doleca blbě ale hnedka začátkem filmu vše opadlo. Tak dlouho sem se hodně dlouho nezasmál. Film vám hned na jeho počátku vykouzlí úsměv na tváři a ten vás po celou dobu stopáže neopustí. Hrozně fajn a příjemné překvapení.

• 21.7.2016  20:25
    Sing Street (2016)

Tak ani Civil War, Revenant či H8 nejsou zatím nejlepším filmem roku, ale je to takový docela nenápadný film o lásce, přátelství a rodině. Sing Street je vyloženě feel-good movie jako Begin Again. Baví vás ho sledovat, baví vás ho poslouchat a prostě...já vlastně ani nemám slov. Koukněte na to! 98%

• 16.7.2016  23:21
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Již po první epizodě mohu s klidným svědomím říci, že mě čeká ne ledajaký zážitek, ale dokonalý návrat do mého dětství. Do doby kdy u mě frčeli filmy jako Blízká setkání třetího druhu,ET či Thing. Tak dokonalé retro snad nikdo nikdy nenatočil. Seriál má snad vše. Kouzelným soundtrackem počínaje a skvělými hereckými výkony konče. Již opening scéna naznačuje něco vypiplaného. Tolik atmosféry sem dlouho neviděl a vyevokování nejlepších částí Znamení naprosto na místě. Dále se to jen zlepšuje a přesně jak je tady již několikrát řečeno je to Super 8 ale víc pro dospělé (tedy to co Super 8 měl býti především). Za mě zatím 100% uvidíme dále :) EDIT: Po shlédnutí celé série mé nadšení přetrvalo. Sice jsme se zbavili hororových prvků ale stále nám zůstala pořádná dávka nadpřirozena. Scénář byl zjevně napsán mistry. Obrovský plus pro mne byl závěr,který je dostatečně ukončený ale zároveň i dostatečně mysteriózní aby si ještě dlouho poté co Stranger Things shlédne nad nimi přemýšlel a dumal co vlastně bude dál.

• 3.7.2016  23:07
    Green Room (2015)

Lepší rozloučení s Antonem Yelchinem jsme si snad ani nemohli přát. Skvělé poctivé napětí. Tísnivý pocit a nejistota na každém rohu a ti herci. Prostě jasný příklad toho,že i z filmu s obyčejným scénářem se dá udělat obrovská událost, když máte po ruce skvělé herce.

• 7.4.2016  16:48
    11.22.63 (TV seriál) (2016)

Tak to mám úspěšně za sebou a musím říct, že za mne naprostá pecka. Franco si vás získá díky jemu typickému charismatu a naprosté kouzelnosti (zním jak zhulenej Rogen! :D ). Scénař kvalitně napsaný a jelikož nemám přečtenou knihu tak nevím jak moc je věrný či nikoliv ale baví vás to a strašně jste zvědavý nakonec (kde typicky po Kingovsku vás čeká zvrat). Kdo si ale uloupil mé srdce nejvíce je Sadie ( Sarah Gadon ). Více kouzelnější a sympatičtější castingovou trefu snad ani udělat nešlo. Každý úsměv, každý pohled vás chytne za srdíčko ( mnohé i někde jinde ) a rozhodně doufám, že se Sarah objeví ještě v nějakým jiným velkým filmu. Sečteno a podtrženo I 95% I

• 9.3.2016  18:38
    Everest (2015)

Dop.... to byla jízda. Rozhodně doporučuji si nic nezjišťovat o této "expedici" a vidět film s tím, že nevíte kdo sleze. Pokud takhle uděláte čeká vás nehorázná emocionální dráha, po které budete mít omrzliny i vy. Rozhodně skvělý zážitek podtržený skvělými výkony a perfektně zvládnutou audiovizuální stránkou.

• 13.12.2015  18:55

Tak tenhle film je to opravdu hodně podhodnocený. Rozhodně nejlepší "romantika" od About time. Jason Sudeikis a Alison Brie jsou sympaťáci až na půdu a opravdu tenhle film táhnou jak nejlépe umí. Dokonalé hlášky a typický Sudeikisův sarkasmus. Rozhodně to není žádné zlo a pokud jen trochu tyto filmy máte rádi nešlápnete vedle. Normálně bych dal asi 4 hvězdy, ale jak tu ten film vidím tak podhodnocený dávám 5.

• 25.9.2015  20:04
    Scream Queens (TV seriál) (2015)

Prostě fámozní :D Dlouho sem se u seriálu tak nezasmál.

• 29.6.2015  21:02
    Temný případ (TV seriál) (2014)

Tak první sezónu považuji za jeden z nejlepších a nejlépe zvládnutých seriálů vůbec. Úžasná temná atmosféra ze které vám běhá mráz po zádech. Skvěle zahrané role v čele s dokonalým Matthewem. A jeden z nejlepších openingu vůbec. A civilní a velmi dobře zvládnutý závěr mě taktéž velmi potěšil. První Série= 100%. Druhá série je úplně jiná a velmi rozdílná oproti té první. Vymizelo zatahnuté počasí Louisiany a vystřídalo ho slunečno Kalifornie. Zápletka je pořád stejně zvrhlá a zapletená ale nemrazí vás až tak jako v první sérii. Ale upřímně není to vůbec na škodu. Je to sice jiné ale stále skvělé. Velmi dobře napsané dialogy a hlavní charaktery, které podtrhuje fakt,že v podstatě nejkladnejsi postavou je hlavní "záporák". Všichni herci hrají na stodeset procent a je to velmi vidět. Farell hraje už v podstatě svého nekladneho "hrdinu". Vince Vaugh hraje svoji vážnou roli taktéž velmi dobře a dokonce i Kitsh svůj part odehrává nadstandardně. Samozřejmě ale nejlepší postavou je dokonalá Rachel,která si svou drsnacku vyloženě užívá. (a nutno říci, že v této roli je opravdu sexy jako žádná jiná herečka) Druhá série= zatím 90% ( Dal bych i 95 ale to by nesměla být v druhém díle ta facka divákovi od tvůrců)

• 14.6.2015  12:12

No co k této překrásné a dojemné "pohádce" říci. Je to špičková pohádka pro děti i dospělé, i když děti by mohli mít občas trochu problém skousnout určité scény. Je zde i ta neklasičtější romantická linka, která obsahuje snad všechny klišé, co existují. Přesto to díky scénáři a výpravě, nepůsobí tuctově. I95%I

• 14.5.2015  18:10

No co napsat k tomuto filmu....asi tohle: Pokud jste neviděli starého Maxe, tak možná budete zaraženi zdejším šíleným a zvráceným světem, který je naprosto geniální a kouzelný. Film vás zarazí do sedačky od první minuty a pustí vás asi tak tři hodiny po promítání, protože tempo je tak zběsilé a film na vás vychrlí tolik věcí, že je ani nebudete stíhat vstřebávat při první projekci. Prostě a jednoduše zatím nejlepší film roku a nebál bych se říct, že nejlepší akční film této dekády.

• 13.3.2015  19:18
    Buffy, přemožitelka upírů (TV seriál) (1997)

A já se prostě tomu neubráním...tenhle seriál je zde strašně podhodnocen. Uznávám, že první epizody byly celkem obyčejné, nicméně později se tento seriál dostal do velmi dobrých sfér. A když se na něj po těch letech koukám znova, je to prostě pořád stejná zábava.

• 19.2.2015  21:06

Nářez. No prostě je to nářez. Jediná chyba tohoto výborného filmu, je jeho délka, respektive krátkost, protože u tohohle filmu bych klidně o půl hodinky déle vydržel. V kladech mohu vyjmenovat mnoho věcí, ale řeknu jen jednu - scéna v kostele!

• 8.1.2015  12:27
    Galavant (TV seriál) (2015)

Pro mě velmi milé a nečekané překvapení. Viděl jsem zatím jen dva díly, ale zatím super zábava s velmi návykovými popěvky. Celkové hodnocení po první sérii. EDIT: První série dokoukána a jsem velmi spokojen 90%. EDIT2: I druhá série byla obstojná a škoda, že pro nezájem diváků byl seriál zrušen. 80%

• 26.12.2014  19:30
    Zmizelá (2014)

Fincher stále nezklamal. Ba dokonce se ještě zlepšil, protože po pro mě slabším dramatu Social Network přišel film, který mě chytil a nepustil. Hltal jsem každou jeho sekundu. Tempo je správně plíživé, přitom film vůbec nenudí. Každá scéna působí tak, jak působit má. Pokud máte rádi chytré a působivé detektivky, rozhodně zhlédněte.

• 18.12.2020  11:30

Tak máme za sebou druhou sezónu. Celkově z ní mám pozitivnější pocity, než z první, ačkoliv kostra zůstává stejná, jen jsem se na to asi konečně naladil. Občas to sice vypadá zbytečně levně (a přitom rozpočet byl nemalý), ale nakonec jsme se dočkali takového fan-servicu, že i já jsem mu propadl.

• 18.12.2020  11:28

Poslední epizoda je sice ze dvou třetin cringe, avšak konec nabídne takové emoce a totální fan-service (ačkoliv trochu uncanny valley), že i mé srdéčko pookřálo.

• 14.12.2020  18:36

Po dlouhé době miloučká a celkově velice příjemná Disneyovka, která nepůsobí jako zbytečný kalkul. Překvapivě se zde nenachází taková klišé, která by člověk od podobného filmu očekával, což je rozhodně velice příjemným faktem, přičemž se to nikdy nezvrhne ve zbytečnou taškařici, ale má to srdíčko. A samozřejmě cením poselství.

• 3.12.2020  21:39

Christopher Landon ukázal cit pro zábavné mordovačky už při Skatuově průvodci zombie apokalypsou, přičemž ho následně jasně umocnil i s Všechno nejhorším (hlavně jedničkou, dvojka byla už spíše zbytečná). Nyní přichází s dalším zábavným snímkem, který po vzoru předchozích jeho děl opět kombinuje hororový žánr s komedií, kdy tentokrát přijde řada na výměnu těl, obdobně jak to známe třeba z Freaky Friday (podobnost názvů zjevně není náhodná). Hlavní hvězdou je zde samozřejmě Vince Vaughn, u něhož jsem po těch jeho vážnějších rolích uvítal, že se navrátil do odlehčenějších vod, přičemž tady si svou roli středoškolačky v těle sériového vraha naprosto užívá a krade si každou scénu pro sebe (ale i ostatní mu zdatně sekundují). Velice příjemně potěšily i správně krvavé mordy, takže si své užijou i přívrženci klasického slasheru (ačkoliv tu samozřejmě prim úplně nehrají). Filmu se sice nevyhnula některá hluchá místa, avšak díky dobře zvolené stopáži to utíká a baví téměř neustále. Pokud se vám povede naladit na stejnou notu, jakou film udává, tak by se ve skutečnosti mohlo jednat o ten nejzábavnější letošní snímek, což ovšem díky koronaviru není úplně těžká laťka k překonání. Takže za mě slušných 8 z 10, protože tyhle látky jednoduše můžu.

• 20.9.2020  11:43
    Dračí prokletí (TV seriál) (2020)

Jenom sedm dílů to mělo! Každopádně bylo velice příjemné vidět stará známá místa a monstra rozpohybovaná do příběhu, který ctí předlohu. Znalce hry asi ničím příliš nepřekvapí, ale nějaké nové nápady se tu rozhodně najdou. K naprosté spokojenosti chybí snad jen původní hudební doprovod, ale dává smysl, že toho se tady nedočkáme. Ovšem jsem zvědav, jestli přijde na řadu nějaké pokračování (ačkoliv rozhodně není potřeba). No a pokud jste doposud nehráli hru, tak šup na ní, jelikož se jedná o jedno z nejlepších RPG, které si můžete zahrát.

• 31.8.2020  13:37
    Tenet (2020)

Brilantně natočené prázdno. Přesně takhle by se dal popsat nejnovější film od mistra režijního řemesla Christophera Nolana, který svými filmy ctí stříbrná plátna, kdy se vždy jedná o událost, jíž si v biografech není dobré nechat ujít. To platí i pro Tenet, kdy je radost sledovat aktuálně probíhající scény, doprovázené působivou hudbou Ludwiga Göranssona. Stejně tak můžeme být rádi, že se nejedná o nový díl z nějaké velké franšízi, ale o originální námět, jehož svět je rozhodně zajímavý a věci, které se v něm dějou, jakbysmet. Jenomže podobně jako u předchozího Dunkirku je tohle všechno neskutečně odosobněné, kdy postavy jsou jen panáci na šachovnici, jejichž osudy, stejně jako osud zdejšího světa, vám budou naprosto ukradené. Je sice hezké, že místní události vám vypálí díru do hlavy, kdy dost pravděpodobně nepochopíte místní principy ani na druhé zhlédnutí, přičemž je třeba držet neustále pozornost, avšak když vás moc nezajímají místní postavy, tak nemáte ani příliš chuť snažit se, těm událostem na plátně porozumět. Takže ano, pořád se jedná o velkou událost, která by se měla oslavovat už jen pro tu poctivou filmařinu, avšak by bylo dobré, kdyby si příště Christopher ke psaní scénaře zase pozval svého bráchu (případně někoho jiného šikovného), jenž by z toho filmu udělal méně odtažitý kousek.

• 2.2.2020  16:22
    Drahokam (2019)

Intenzivní, nervy drásající, uřvaný, zběsilý a až fyzicky nepříjemný. V Uncut Gems se Adam Sandler po mnoha letech vrací do vážnější role a já jsem za to rád, jelikož opravdu hraje jako o život (stejně jako jeho postava). Snímek, jenž je v podstatě jednou velkou ukřičenou hádkou, kterou je nesmírně vysilující sledovat, avšak díky dravé režii to budete muset dokoukat a na konci napětím nebudete ani dýchat.

• 1.2.2020  20:16

Po prvních dvou epizodách jsem se trochu obával toho, že druhá série vznikla pouze jako zbytečná a nastavovaná kaše, která měla za úkol uspokojit velkou část fanoušků tím, že konečně dá dohromady hlavní dva protagonisty. A ani nevíte, jak moc jsem rád, že jsem se neskutečně mýlil. Od půlky sezóny se seriál stává "zralejší" a do poměrně pohodové podívané háže temnější prvky reality. Samozřejmě se nenechte zmást, pořád se jedná o dílo převážně feel-good ražení, nicméně přeci jen je o něco méně "teen" než sezóna první. Příjemným faktem je posléze i to, že i nově příchozí postavy perfektně zapadnou do zbytku ansámblu, jenž už dávno milujete. A ačkoliv se té třetí série přeci jen stále bojím, jelikož opravdu nechci, aby to dopadlo oním cukrkandlovým koncem, tak jsem na ní vlastně docela zvědavý.

• 1.2.2020  20:15

Přátelé, kamarádi! Ono to nebylo ale vůbec špatné! Filmové adaptace mého oblíbence H.P. Lovecrafta to rozhodně nemají snadné a ty lepší se povětšinou dílem zakladatele kosmického hororu pouze inspirují. Proto mě opravdu mile překvapilo, že zfilmování Barvy z kosmu se vlastně dost povedlo. Přenesení děje do součastnosti nevadí, přehrávající Nicolas Cage celkově příliš nepřekáží a "Carpenterovské" prakticky slizké efekty jsou vyloženě šmakózní. K tomu hraje perfektní ambientní hudba, která se k celkové atmosféře opravdu hodí. Samozřejmě se zde najde několik problémů, mezi nimiž je třeba tempo (první polovina je takové konejšivá) a opět možná přílišná doslovnost (ovšem jak to taky zrovna ve vizuálním dílu udělat jinak, že?). Režírující Richard Stanley se tedy navrací z propadliště filmových dějin (režisér ohyzdného Ostrova Dr. Moreau) docela příjemně.

• 20.10.2019  19:11

Neužil je geniální!