Kronika (2012)

Hezké ztvárnění toho, jak moc mění lidi.

Pařba v Bangkoku (2011)

Dějově a logicky to slušně pracuje, ale zároveň nijak neohromí, ani příliš nepobaví. Ve výsledku mě celý film bavil více pro celkovou představu takhle divoké pařby, než samotným dějem. I přes pár vtipných scén to prostě nebylo tak neprůstřelné a svěží jako jednička a 4* by bylo sprosté nadhodnocení.

Blade: Trinity (2004)

Dnes si povíme, jak zkazit reputaci jménu jako je Blade. Stačí vzít herečku, která by se spíš jako herečka uživila jako modelka s jejím kámošem pro kterého platí to samé a strčit je do filmu s úmyslem nakopnout děj na další level. Pokládám si otázku: "Vážně si režiséři při natáčení takového snímku můžou myslet, že bude mít úspěch?" Staré kouzlo Blada je v tomto díle tytam a vám nezbývá než odtrpět tento paskvil až do konce

Blade 2 (2002)

Po nabité jedničce trošku slabší kafe, ale stále má nápad a jiskru a i přestože není tak dokonale vymyšlený a nabitý akcemi jako jednička, nebo někde až přebitý akcemi, které nemají s dějem co společného. O Bladu 2 bych rozhodně nesmýšlel ve zlém a pokud se vám líbila jednička dejte mu šanci.

Blade (1998)

Z totálně ojetého tématu jako jsou upíři ještě jde vymáčknout nějaká ta šťáva. Blade rozhodně není dějově, ani jakkoli jinak nabitý snímek, ale hlavní hrdina si vás získá a film je dobře promyšlen. Milovníci akčních filmů si potom také přijdou na své protože Wesley není někdo s kým by se dalo jen tak "vyjebávat". Celková atmosféra filmu prostě působí dobře a bavil mě... nevidím důvod proč nedat 5*

Mezi vlky (2011)

Po tomhle filmu mi dlouho vrtalo hlavou, zda se mi jeho vyvrcholení líbilo nebo nelíbilo a jestli jsem za něj rád. Došel jsem k tomu, že na takovéhle filmy člověk chodí spíš, aby se bál, než aby přemýšlel a ten konec se mi tam příliš nehodil. Na druhou stranu zase musím ocenit originalitu celkového nápadu a za to dávám jednu hvězdu společně s výkonem Liam Neeson o jehož hereckém talentu nelze pochybovat ani v tomhle ne úplně kvalitním snímku. Dost mě štvalo klasické trhání kamerou pro násilné navození divoké bitvy, protože jsem se v nich moc nevyznal a mimo záběrů, ve kterých byly vlci, případně hezká příroda jsem si z filmu moc neodnesl. Filmy jako tenhle mi prostě ke spokojenosti nestačí.

Kazatel Kalašnikov (2011)

Poměrně nudné dílko o týpkovi, co se snaží pomáhat dětem v Africe. Člověk tak 2 hodiny kouká do obrazovky a říká si:"Aha, to je děsně zajímavý". Celková přeměna hlavního hrdiny z drsnýho fetujícího zabijáka do pánbíčkáře je kompletně vynechaná, takže to na vás působí všelijak a celkově to působí lehce přiškceně. Prostě totálně průměrný film a v podstatě nic neříkající každému, kdo se přímo nezajímá o tuto tematiku.

Carrie (1976)

Co k tomu dodat... dobře to pořešila no :)

Neporazitelný II: Poslední zůstává (2006)

Partička bouchačů, kteří místo slov používají pěsti. Věřte nebo ne, ale i film plný takovýchto "dialogů" dokáže v klidu uspět. Proč natáčet nudná dramata, když stačí nahnat několik nabušených hollywoodských herců do areálu o průměru 100 metrů čtverečních a nechat je se řezat jako koně s lehkým doprovodem kamer v zádech. Pokud se budoucnost akčních filmů ubírá tímto směrem nelze než přikývnout - rychlé, přehledné, efektivní a zároveň originální a značně odlišné od filmů typu Rocky atd.