Simpsonovi (1989) (seriál)

Kdo by neznal Homera. Jeho postava se stala jedním ze znaků lenosti a vtipné tuposti po celém světě. Tento kultovní seriál můžu rozhodně označit jako nejvtipnější animák všech dob. Každý díl má šmrnc a i když není každý super úžasný, tak jsem se u nich příjemně bavil. Teenagery Ameriky by rozhodně měli dnes jiný slovník a chování nebýt tohoto seriálu. Prostě je celá generace lidí, co vyrůstala na Simpsonech a to se nezmění. Poklona lidem, kteří vymýšleli a zpracovávali tyhle nápady, protože dát dohromady tolik vtipů do 22 min. musí být vážně šichta.

Skins (2007) (seriál)

Hlavně 1 a 2 série byly neskutečně promyšlené a zaslouží si rozhodně nejvyšší hodnocení. Díly se točí podle postav a vztahy mezi nimi se čím dál tím víc proplétají. To násobí fakt, že jsou neustále ožralý a zfetovaný. Vymyslet takovýhle příběh muselo dát vážně zabrat. Songem pak završené dění 2 série byla perfektní třešnička na dortu a skins se rázem stali mojí srdcovou záležitostí. I když další série mě poměrně štvali tím, jak se vše točilo kolem Effy věčně v srabu. Stejně jsem si je užil a byl jsme rád, když se děj začal přenášet na Naomi, Emily, JJ apod. Další série byly už jen značně průměrné ale co, dojem z 1. a 2. mi nemůže nic zkazit.

Super drbna (2007) (seriál)

Americká seriálová klasika. Partička teenagerů řeší jejich každodenní problémy, které jsou, jak už to bývá, lehce přitažené za vlasy. Celý seriál se dělí na sféru bohatých i chudých, čímž ho činí pro diváky zajímavým. Dřív jsem nikdy netušil, jak žije horní vrstva New Yorku a je zajímavé nahlédnout do zákulisí plného intrik a přetvářky. Nemůžu si pomoct, i přes nemaskovanou vyumělkovanost mě seriál chytil a líbí se mi. Spoiler Alert Spoiler Alert Spoiler Alert : Doopravdy mě naštvalo, jak se Dan a Serena rozešli, nebylo fakt normální. Neustále oba tvrdili, jak nemůžou být spolu a že to oba ví. To šlo prostě mimo mě, když ze sebe neustále dělali mučedníky, jak pro ně osud znemožnil být spolu. Podle mě nebyl žádný problém vrátit se k sobě, vše bylo už vyřízeno a odpuštěno a po Serenině vysvětlení se to dalo pochopit.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Film bez jediné zbytečné fádní scény. Takhle bych si představoval akční filmy, celý dojem je ještě umocněn moderními efekty, protože to, jak rubají to město, je vážně perfektní. Režisér lehce naťuknul i pokračování, které doufám bude mít podobný grády. Mrzelo mě, že jsem si už nepamatoval moc předchozí díly na které se občas naráželo, ale stejně jsem si to užil a Dwayne Johnson ten byl pro tuhle roli narozený s Vin Dieselem totiž tvoří páreček k zulíbání.

Zkažená úča (2011)

Klasická americká komedie plná narážek a náhodného humoru, který jen občas trefí cíl. Cameron Diaz předvedla, že má pořád páru a na svůj věk nevídaný elán. Nejlepší postava byl ale jednoznačně Kirk. Ten jediný mi zařídil pár výbuchů smíchu. "Fucking troll. Oh I thought you said Kirk"

Někdo tam nahoře mě má rád (1956)

Klasický černobílý film o tom jak se žije, když vás má někdo tam nahoře rád. Paul Newman zahrál perfektně a má můj obdiv za to, že v tolika filmech ztvárnil různé sportovce a vždy působil přesvědčivě. Škoda že tam nebylo více boxu působilo to na mě trochu moc americky. Z nuzáka šampion..., jak neotřelé! Slušně pozvedla celou historku manželka Rockyho, která zpočátku trošku možná litovala, že si vzala za manžela břemeno neustálého zranění, ale poté pochopila, že to k němu patří a musí ho v tom podporovat.

Nezvratný osud 4 (2009)

Série nezvratný osud začíná neodvratitelně spadat do kategorie nekoukatelných braků. Jediné z celého filmu se mi líbilo úvodní písnička, zbytek byli jen neoriginální úmrtí, trapné opakování myšlenek z předchozích dílů a ubohé herecké výkony. Doufám, že 5 díl přijde s něčím novým jinak to krásně završí už tak dost zkaženou sérii.

Faunův labyrint (2006)

Mysteriózní a horror se jen stěží otřeli o tuhle nevšedně realistickou pohádku, ale přesto film zůstává na slušné úrovni. Trochu mě mrzelo, že se většina děje motala kolem života ve vesničce, místo samotných úkolů a děje, který by mohl být aspoň trochu mystický. Upřímně mi ty úkoly přišli trochu k smíchu a nejstrašidelnější moment byl, když po ní lezlo pár nechutných brouků.

Poslední dům nalevo (2009)

Slušný nápad, slušný děj, slušné herecké obsazení, přesto mi tam něco nesedělo. Půl filmu se člověk "nudil" půl filmu nestíhal sledovat, jak se to tam mlátí. Dva lidi umřou, ještě s potížemi, během 5 min.když vůbec nečekají jakoukoli zradu a film začne zavánět propadákem. Kameraman tam pobíhá jak splašený a i přesto, že se hekticky snaží vtáhnout diváka do děje, tak jsem se celkem nudil. Ten konec byl taky dost slabý a dalo by se říct, že i poměrně mírný vzhledem k okolnostem (nezkoušel jsem to, takže nevím). Doufám, že originál stál aspoň za to.

Senna (2010)

O formule se moc nezajímám, ale v tomto filmu šlo spíš o samotnou myšlenku. Ať je člověk chudý, nebo bohatý, měl by následovat svůj sen a udělat vše, co je v jeho silách, k jeho dosáhnutí. Sennova vášeň byla silnější než on a on si toho byl vědom. Proto se nechal unášet svými instinkty a nebál se přitom riskovat svůj život.