Kamarád taky rád (2011)

Nevšední komedie s zajímavým dějem, poměrně vtipnými dialogy a nevelkolepým hereckým obsazením. Mila Kunis určitě u mužů získá nějaké ty sympatie (omlouvám se 4%) a Justin, který hrál jak kus dřeva, možná získá nějaké sympatie na ženské straně, i když nepochopím proč. Každopádně děj byl zajímavý a neobvyklý. Spoiler: Myslel jsem, potom co řekl Jamie, že jí někoho připomíná, že to skončí něco jako Happy - end. Tatík a Jamie máma, což mě trochu překvapilo.

Vítězové a poražení (1999)

Vyhrát, nebo prohrát. I centimetr může rozhodnout o tom zda si budete navždy užívat slávy, nebo budete za "losera". Film má rychlý spád a je plný výborných scén, jako je třeba rozhovor coache s Beamenem. Nejsem moc velký fanda amerického fotbalu, ale tady šlo víc než jen o hru šlo o myšlenku sportu. Vše je jen v lidské mysli a míře odhodlání, kterou jsme schopni pro hru obětovat. Také pak, když se podíváte napravo a nalevo, tak jak moc jsou ochotni se pro vás obětovat spoluhráči. Každopádně Al Pacino klasicky sehrál skvělou roli a překvapivě i Foxx se ujal své role bravurně. Celý film se odebírá černobílou cestou a ti, kteří na konci zůstanou stát, jsou buď Vítězové nebo Poražení.

Maurice Richard (2005)

Solidní životopisný snímek ze života, dovolím si říct, ne až tak známého, pro rekreační fandy, hokejisty. Celý film na mě působil dojmem, že Richard byl vážně legendou, co v té době neměla vážnější konkurenci. Jediným problémem pro něj byli hráči / zabijáci. Zklamal mě fakt, že ve filmu mohlo být více hokeje a méně keců okolo. Chtěl jsem vidět nějaký sport a ne francouzského Luthera Kinga. Mít lepší konec tak jsem hodnotil výše.

Biliárový král (1961)

Smekám před Paulem, pokud vážně dokázal takhle zahrát skoro všechny šťouchy sám, tak si zaslouží obdiv. Také jeho herecký výkon, kromě hraní, byl slušný. Nejsem moc fanouškem romantických příběhů, takže mi ty jejich techtle mechtle moc neříkali a poměrně mi to zhoršilo prožitek filmu. Každopádně film je to slušný a stojí za to se na něj podívat.

Nezvratný osud 3 (2006)

Celý film se suše opírá o předchozí 2 díly a není v něm špetka originality. Jediné, co se na něm dá ocenit je, že tvůrci stále přicházejí s novými zajímavými způsoby, jak někoho zabít. V podstatě se to dalo i čekat, protože jak může vypadat 3 díl nápadu, který nejde už moc rozvíjet. Každopádně je člověk napnutý, jak to osud tentokrát vymyslí a stojí za to se na to podívat. Taky se mi líbil song - There's someone behind you

Halloween II (2009)

Škoda stát to jen trochu za to tak s nejvyšším hodnocením neváhám, protože Michaela mám fakt rád, ale tohle byla i pro mě celkem nuda a prostě jsem si to tolik neužíval jako ty ostatní díly. Nevím no přijde mi vážně, že je to takové o ničem.

X-Men: První třída (2011)

Po dlouhé době pořádný akčňák, který ještě podtrhuje perfektní výkon (jako obvykle) Jamese McAvoye. Film je od počátku do konce nabitý akcí, dává smysl a vysvětluje okolnosti o předchozích X - Menech. Člověk zjišťuje, jak jsou postavy navzájem propojeny a co se mezi nimi událo. Efekty se to trochu podobá filmům jako Transformers, ale rozhodně stojí za to to skouknout.

Ong-bak (2003)

Jsem celkem fandou bojových filmů. Musím ale uznat, že jsem byl příjemně překvapen pojmutím tohoto filmu. Děj není zrovna úžasný, to však nic nemění na tom, že film má rychlý spád, akční podtext a je narvaný "vtipnými" a bojovými scénami. Samotné akční scény pak mohou diváka překvapit neobvyklostí Muay-Thai, který oproti běžným uměním jako je Kung-Fu, Karate apod. používá značně lokty a kolena. Hlavní hrdina je rozhodně frajer - však taky přetlačil pilu holýma rukama - což dokazuje jeho oddaností rodné vesnici. Smekám před tvůrci filmu, že film prakticky bez děje dokázali vypilovat na akční špičku.

Texaský masakr motorovou pilou: Počátek (2006)

Vážně nevím proč, ale tenhle film se mi líbil. Možná to bude tím Texaským týpkem, který svou angličtinou, hláškama a celkovým chováním celý děj slušně kořenil. Nicméně mi tam trochu chyběli ty klasický teenagerovský radovánky. Škoda, že z Leatherface čím dál tím víc dělají nesmrtelného, neomylného ultimátního zabijáka. Kdyby to působilo opravdověji hodnocení bych dal vyšší.

Psí vojáci (2002)

Neberu nikomu jestli ho to bavilo, ale pro mě to byla průměrná Bčková blbost a ani "psiny", které tam ti herci předváděli a těžko by u vojenského soudu prošli nemůžou zvýšit celkové hodnocení. Přesto věřím, že tou stupiditou se to někomu může líbit, na tom v podstatě režisér celou tuhle frašku zakládal.