Darrylgorn (2019)

Colbert je do Středozemě nadšený blázen, to je dlouho známo a tahle vtipná jednohubka je toho důkazem.

Bournův mýtus (2004)

Bourne je dnes už stejně zajetá značka jako například Cruisova Nesplnitelná mise a i když se narozdíl od Ethana Hunta s novými filmy sice nedaří šťavit nejvyšší kvalitu, tak původní filmy jsou výborné. Byť se zde nedočkáme nějaké monstr akce 1 na 1 (nebo 5) ala Wick, tak sekvence nože proti televiznímu časáku je parádní a za takovou iniciativu by se nemusel stydět ani sám Macgyver. Navíc (nejen ta automobilová) sekvence v Moskvě je fantastická a kouká se na ní skvěle. To samé trošku jinak pojatá naháněčka v Berlíně. Bourne ale nefunguje pouze jako záživný cestopis, ale i jako solidní drama a je škoda, že tu Roden nemá víc prostoru uplatnit své východniarské maniakální alterego.

San Andreas (2015)

Matně si vzpomínám na 2012, zlatý 2012. Dwayne je sice klasickej sympaťák a z Alexandry je prvotřídní kočanda, ale to je tak vše. Vizuál je sice celkem gut, ale tenhle film je tak šíleně hloupej. Je tak strašně nerealistickej a HLOUPEJ. Navíc to není ani čistokrevný akčňák, kterému bych lecco odpustil, protože tady dokázali tvůrci nasrat hned dvojtý lovestory, kterým prostřednictvím debilních dialogů (už se mi ani nechce říkat hloupých, protože jsou fakt debilní) intoxikují to mnoho-málo koukatelný akce, která je sice strašně hloupoučká, ale při vypnutí posledních (alespoň logických) nervových synapsí je aspoň vizuálně pěkná.

Vánoční kronika (2018)

Opravdové překvapení a vynikající feeling good počin pro celou vánočně naladěnou rodinu. Na Kurta v červeném pláštíku, bílém plnovousu a při ani kilu navíc se kouká parádně, skřítci mají své kouzlo a i ta děcka nejsou nejhorší. Má to slušný spád a spoustu povedených nápadů, které dokážou udržet pozornost vánočního mrzouta jako jsem já. Goldie jako paní Clausová už je jen třešnička na dortu.

Lucy (2014)

Čekal jsem nějakou kombinaci Johna Wicka s Limitless, tedy primárně akční rubačku, ale až takový scajfaj pro mě bylo docela šokující. Složitý film, který má spoustu slepých míst, tedy já to se svými pár procenty chápu jako mezery v logice a ději, ale možná někdo na drogách to plnohodnotně docení. Vynikající myšlenka, skvělá Scarlett a střídmá stopáž. Má to své mouchy, ale ve své podstatě neztrácí tempo a Lucy je na obrazovce téměř pořád, takže je na co se dívat.

Dámský gambit (2020) (seriál)

Perfektní gradace, výborně zachycená atmosféra a neuvěřitelná ždímačka z Bethina života a hlavně z napětí šachovnice. ATJ v hlavní roli září a je to asi poprvé, kdy mi je sympatická (pokud pominu sérii Vyvoleného), jinak k ní mám hlavně z PB opravdu odpor. Tady ale hraje fantasticky, nevypadá jako Sid a každý její pohyb pěšcem je radost sledovat. Netflixovské překvapení roku.

Bumblebee (2018)

Na Čmelákovi jsem prakticky vyrostl a T1 bylo snad moje první setkání s Bayem, které jsem si uvědomoval. Takže u mě hraje žluťásek hodně na sentimentální notu. Ale i takhle zainteresovaný já jsem si nemohl nevšimnout spousty chyb. Jmenovitě vizáž transek na Cybertronu (od své pozemské formy se liší jen minimálně, přičemž tuším v T3 bylo ukázáno, že vypadají jinak, realističtěji a hlavně ne jako přeskládanej sedan), dále očividná až do očí bijící kopírka T1 (tj. nepřináší vůbec nic jiného a prakticky obšlehává Beeho s Shiou; ač John Cena je uvěřitelnej, tak je to zase jen vykrádačka Turturra a jeho postavy (né takovej blbec, víc svalů, ale chápeme se)), měl jsem za to, že Optimus a kámoši přiletěli o něco později, najednou a s Beem se pak setkali společně (proto vidíme Optima s Beem koukat jak kámoši teprve letí)... a takhle by se dalo pokračovat dál. HALOOO? To ten scénář dělal nějakej idiot (ah žena), co původní filmy vůbec neviděl a nebo se vůbec nesnaží ty původní respektovat?! TO PROSTĚ NEDÁVÁ SMYSL, KDYŽ UŽ TO VYKRÁDÁŠ, TAK TO PROSÍM ALESPOŇ RESPEKTUJ! Myslím, že jsem přestal někde u sentimentální noty. Takže Bee je roztomilej koblížek, možná ještě víc než kdysi. Hailee je celkem neokoukaná. Scénář je primitivní, ale funguje, nenudí. Cením prostředí osmdesátek, i když nutno uznat, není ten potenciál skoro využit. Komornější zpracování a práci s postavami kvituji, dobrá volba! Chce se mi říct, že jde o verzi Transformers pro děti, každopádně říct o Transkách, že jsou záležitostí dospělých je hodně blbý tvrzení... takže asi jde o Transformers pro nejmenší. Hodnotit se to dá těžko, protože vím, že bych mohl dát mnohem méně a měl bych bohužel pravdu. Je to ždímačka značky, která fungovala ve 2 dílech, kvůli triu Bee, Megan a ukňouranej Shia.. no možná ještě nějaký to moudro od Optima a spousta do té doby neokoukaných výbuchů a efektů. Bohužel někdo neví, kde skončit a ždíme dál a dál. Tady se vsadilo všechno na Beeho a světe div se, fungovalo to. Každopádně zklamaný určitě nejsem, ale 4 hvězdičky jsou dost přehnaný.

Space Jam (1996)

Space Jam je v dnešní době už klasika. Nejvíce cením spoustu známejch (rozuměj basketbalových) tváří, kterým vévodí sám Jordan. Z herců pak vyčnívá Murray. Kombinace obou světů, tedy reálného a animovaného funguje a i když občas skřípe a chyby jsou vidět, nevadí to. Taky jsem nikdy nekoukal na Looney Tunes, znám Silvestra, Bunnyho a Tasmaňáka, ale jen z doslechu, ale chápu, že v Americe patřili a nebo furt patří k dětem jako prdel na hrnec. Co se mi ale fakt nelíbilo byla odporná sebepropagace (děti by si mohly koupit hrneček, tričko nebo hračky s logem.. chyběla jen cenovka; patříme Warner Bros - heč!), minimáně za to bych měl ubrat ještě jednu hvězdičku. Barkley, Ewing a podobně byli fantastičtí basketbalisté, ale to herectví mi fakt trhalo cévky - prcek Bogues nebo Jordan pak vypadali ve srovnání s nimi jako ostřílení herci. Objektivně za 3, moje subjektivní já si ale zavzpomínalo na zlaté časy NBA, tak nadhodnotím. PS: doufám, že LeBronovo SJ bude mít solidní scénář, ale asi očekávám moc.

Pirát silnic (2007)

Už jen ta zápletka je tak dokonale debilní... Český název zase vymýšlel nějakej študovanej vůl, takže výpovědní hodnota názvu je dokonce mínusová. Jde o fakt povedenou jack-ass komedii, výborný Samberg i další členové "týmu". Doporučuji kombinaci s trávou, je to přesně ten typ filmu, který si tak užijete naprosto nejvíc.

Richard Jewell (2019)

U Clinta prostě vždycky máte záruku kvalitního dramatu, protože jestli někdo tvrdé životopisné filmy umí, je to tenhle neunavitelnej důchodce. Líbí se mi, že projednou je z jeho strany trochu napadnut patriotismus a typická neomylná vláda Spojených států, což je příjemná změna. Zároveň vyobrazení médií, myslím tím tedy hlavně jejich vliv a moc, je skvěle zachyceno a je krásně vidět, že jeden sloupek v novinách může rozjet kaskádu něčeho strašného a ničit životy. Sam Rockwell je můj oblíbenec a je výborný a překvapil i PWH v hlavní roli, Olivia Wilde na druhou stranu skvěle zahrála ambiciózní svini a nějaké její finální svědomí nežeru. Clint u kormidla klasicky naprosto přesný.