Poslední království - Série 4 (2020) (série)

Čtvrtá série si zase drží výbornou úroveň. Nejspíš za to může minimum vaty (to málo se dá přežít) a maximum děje, díky čemuž nezabředá do nudných vod slabýho odvaru a dokáže zužitkovat maximum minut. U téhle série ale mám dvě výtky. První není ani tak konkrétně na tuto sérii, ale já si nemůžu pomoct, musím se prostě smát, když si Dreymon zrovna nechává záležet na Uthredově akcentu. Ten totiž zní strašně blbě, nebo spíš vtipně. Druhý už se ale spojuje s touto sérií a to je Uthredův plot armor (tuším že v 9. díle nejviditelnější), ruku v ruce s tím jdou různá nelogická jednání hned několika postav, což trochu kazí dojem. Posledním negativním polobodem asi bude absence Alfréda, protože Eda je moc velký děcko, než aby táhnul Wessex, natož Anglii, nemá potřebný respekt. Uvidíme, jestli si Poslední království udrží kvalitu i v další(ch) sérií(ch).

Jak básníci přicházejí o iluze (1984)

Básníkům, konkrétně hlavně těm, kteří přicházejí o iluze a jak jim chutná život, jsem přišel na chuť až s vlastní zkušeností s vejškou, shodou okolností také s medicínou. A natočené je to výborně. Perfektně zachycená medická atmosféra, výborně zpracovaní profesoři a typy studentů jsou až moc přesný. I po letech neztratil tenhle film vtip a atmosféru, hlášky stále baví, jen je rozdíl v tom, že i když jsem byl před pár lety stejně jako Štěpán zoufalej z anatomie, tak nakonec to je je čím dál tím horší a jen se usmívám nad primitivností pojmů jako posterior, anterior, medialis et lateralis. Jeden z vrcholů české komediální tvorby. PS: kamarádka taky přeřízla fibularis.

Auror Files: Death Eater Hunt (2017)

Šíleně o ničem, zmatené a totálně nereálné. Jedinou pointou asi bylo, že i Mrzimor může mít relativně schopný kouzelníky, nebo tak něco?

The Greater Good (2013)

Tenhle fanfilm se mi hodnotí překvapivě těžko, protože má svoje silné momenty a bohužel i ty slabší. Efekty jsou sice slabší (ale na amatérský film jich je opravdu dost a fakt po nikom nemůžeme chtít bezchybné CGI), chemie mezi postavami je výborná a herci hrají slušně. Jenže je to lehce nemastné neslané, Aberforth má větší charisma než Albus (který byl v té době slušnej "jerk", já vím, ale stejně), a pořádně ani nevíte komu fandit. Osobně bych v trojce Zvířat rád viděl i flashback právě na tenhle souboj, protože hádám, že bychom se mohli dočkat toho věhlasného souboje z pětačtyřicátého (což je mimochodem o 46 let po tomto prvním), což sice bude bez Johnnyho (fuck you WB), ale stejně mě to zajímá. Ve výsledku neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchne.

Star Wars Povstalci (2014) (seriál)

I když mě Rebels ze začátku netáhly, Clone Wars mě neuvěřitelně navnadily a dal jsem tomuhle animáku šanci. Animace mi sice přijde o dost horší (čti jednodušší) než ve starších CW (která se mi vážně líbila), ale postupem času jsem si docela zvykl a až na některé postavy (Wookies, Palpatine, Yoda, Hondo..) ta animace docela sedí. Povstalci nabízejí širokou škálu charakterů, ze kterých jsem si některé opravdu oblíbil (Syndulla, Chopper, Zeb jsou vážně vynikající postavy), hlavní představitel Ezra je ale zhruba polovinu času dost na pěst a po skvělé Ahsoce je to v hlavní postavě trochu horší - což je ale těžký, protože Ahsoka je fantastická a doufám, že se jí dočkáme ještě v dalších dílech! Každopádně kromě Rebelů je nám představeno spousta dalších jedinců, známých i méně známých a jejich přítomnost hned zvedne atraktivitu. Hlavně už zmíněná Ahsoka, Vader, Maul, Rex, Hondo, Thrawn. Říct že jsou Rebels pro děti asi nemůžu, protože byť jsou místami malinko infantilnější, tak pořád nabízejí dobrou podívanou i pro široké spektrum fanoušků. Je to slabší než CW? Je. Má to sem tam horší (méně záživné díly), ale víceméně si drží stabilní úroveň a finále se povedlo. Rozjezd je sice rozvážnější, nakonec jsem ale moc rád, že jsem vydržel a seriál dokoukal.

Kenobi - A Star Wars Fan Film (2019)

Zápletka je sice trošičku nelogická, protože nevidím moc důvod proč by mělo Impérium mít takhle spadeno na Anakinova nevlastního bráchu a jeho ženu. Mimochodem, proč Luka nějak neregistrovali jako vlastního syna (chápu, čím míň zmínek o něm, tím líp, ale i tak). Každopádně Ben vypadá slušně, a i když jeho splynutí se Sílou je poněkud zrezivělé a má tak trochu co dělat s telekinetikou na úrovni padawana-začátečníka, tak to nevadí. Kamera je skvělá a Tatooine vypadá výborně. Jen je to malinko pomalejší, než bych si představoval a něco malinko mi tam chybí.

Hoshino - Star Wars Fan Film (2016)

Na fanfilm neuvěřitelný vizuál se spoustou efektů a pořádným cliffhangerem. Jen je škoda, že 7 minutové video disponuje vším, co nová trilogie postrádá. Chtěl bych vidět plnohodnotný kousek pod taktovkou podobných fanoušků.

Son of the Moon: A Harry Potter Fan Film (2018)

Tak zatím asi nejslabší kouzelnickej fan film, na který jsem narazil. Vizuál a kostýmy se sice povedly, efekty na ff vypadají také k světu jenže to je tak všechno. Pokud jsem to správně pochopil, tak se děj odehrává někdy těsně po vyštudování Bradavic, tj. že je přítomným kouzelníkům 17-18. Těm to ale moc nežeru a i když já vypadám o x let mladší, než ve skutečnosti jsem, měl jsem pocit, že koukám na 14 letý děcka. Nejen že herci-amatéři vypadali mladší, to jde ještě odpustit, ale já v nich moc ty charaktery neviděl (i když tam byly nějaké náznaky). To samé platí o Šedohřbeta a jeho partu metalistů, co se na koncertu zlilo tak moc, až se ztratili v lese. Vrcholem pro mě byla Lilly. Jako blonďatou, v obličeji lehce oteklou patnáctku bych si jí totiž fakt nepředstavoval. A úplně nejhorší na tom celém je, že i ta necelá čtvrt hodinka mě dokázala nudit. Když to srovnám třeba s Longbottomovejma a nebo Severusem... kam se na to tohle hrabe. Body aspoň za snahu a to budu ještě hodnej, když to nechám na 2 hvězdách.

Vesmírní kovbojové (2000)

Space Cowboys jsou výbornou pohodovkou, která si ze sebe (respektive ze starých dědků) dělá tu správnou srandu. Má i své vážnější momenty, ta komediální stránka je ale mnohem lepší a je jen škoda, že se z 2 hodin nevyždímalo více humorných scén, protože víceméně celý výcvik mohla být jedna velká satira. Ústřední čtyřka hereckých veteránů je víc než sympatická a jejich postavy nabízí širokou škálu vlastností.

Chlast (2020)

Když drogy vyměníte za alkohol a Skotsko za Dánsko, máte ze skvělého Trainspottingu příběh o chlastu (s příznačným názvem Chlast), který je sice úplně jiný než první zmíněný, pochází úplně od jinud a je úplně jinak zpracován, přesto cítím jakési propojení, obrazově řečeno. Čistokrevné drama, vyjímečně s prvky tragična a tragikomična, s perfektním Madsem (sakra! já tomuhle chlápkovi přicházím víc a víc nachuť a s jistotou si mě získává každou svou další rolí!) a sympatickým obsazením dalších postav v příjemném ději a s fakt zajímavou zápletkou. Zacílit to více na humor a hlášky, tak bych v tom viděl naprosto fantastickou komedii. Ten potenciál pro inteligentní tragikomedii tam je neskutečnej, takhle je to "jen" vynikající lidské drama. S posláním.