Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Animovaný
  • Krimi

plakát

České fotbalové legendy - Tomáš Rosický (2021) (epizoda)

Rosa je bezesporu mým vůbec nejoblíbenějším hráčem. To on mě přivedl k Arsenalu, u kterého už zůstanu do smrti, to díky němu mě skutečně začal bavit fotbal. Vždycky mi přišel jako správnej kluk, rocker a srdcař, co na trávníku nechal vše a díky čemuž si ho zamilovaly tisíce, možná miliony fanoušků po celém světě. Vynikal svým neuvěřitelným přehledem na hřišti, svojí lehkostí, s jakou dokázal tancovat s míčem mezi protihráči, svou inteligencí, kterou prostě převyšoval všechny na hřišti. Co mohlo být, nebýt zranění, to se už bohužel nikdy nedozvíme, ale vím, že to mohl (mít lepší zdraví) bezproblému dotáhnout i ke Zlatému míči. Doufám, že se někdy v budoucnu z čistě manažerské pozice někdy v budoucnu posune zpátky na hřiště, jako trenér. Bohužel si musím rýpnout, bez naprosto skvělého obsahu (tedy Rosy), by tenhle díl a vůbec seriál byl vážně zklamání...

plakát

České fotbalové legendy - Karel Poborský (2021) (epizoda)

Poborák bez debat jeden z nejlepších fotbalistů naší historie a to co předváděl na hřišti, to byla radost sledovat. Zároveň je tento díl (zatím) technicky nejzvládnutějším dílem této fotbalové minisérie.

plakát

Anatomie života (2021) (TV seriál) odpad!

Další ze série věrohodných seriálů z lékařského prostředí. Akorát že vůbec! Máš rýmu? Přijď na traumačku. Máš problém otěhotnět? Traumačka! Umíš dobře vyslovovat slova, kterým nerozumíš, takže nakonec řekneš nesmysl? Bereme tě do hlavní role. Odborný dozor byl přitomen podobně, jako krabicovej policajt na kraji vesnice. Sice tam je, ale reálně je k ničemu. Proč taky říkat něco správně. Doktoři a sestry na to koukat nebudou, a nikdo jiný tomu nerozumí, takže proč se snažit. Když jsme u sester, ty dělají fakt všechno, včetně spousty věcí, na které má ze zákona právo jen a pouze MUDr. Další do sbírky českých telenovel, ze kterých je někomu se zájmem o kvalitu zle.

Armáda mrtvých (2021)

Army of the Dead je super zombie rubačka se spoustou zajímavých nápadů, ale zaujme hlavně výborným vizuálem a ohromným množstvím akce. Přestože se na film dvě a půl hodiny dívá dost dobře a nemůžu říct, že nudí, tak se nedokáže vyhnout spoustě klasických klišé. Od ostřílených likvidátorů zombíků bych prostě čekal trochu lepší výstroj (zvlášť, když neměli jediný důvod ji nemít), než triko s krátkým rukávem a kraťasy - vážně nikoho nenapadne využít policejní brnění, který se prostě neprokousne? Samotná parta dobrodruhů je hodně různorodá a baví, každopádně jejich výlet do Las Vegas dopadnul ještě hůř, než by se dalo čekat. Nemůžu si pomoct, Armádě mrtvých by slušelo trochu humoru, je ho tu vážně málo. Potěšila trochu složitější hierarchie nemrtvých, Ella a sám Rudý baron, jinak promrhaný potenciál, a i když film docela bavil, tak na 4 hvězdy prostě nedosáhne.

plakát

České fotbalové legendy - Jan Koller (2021) (epizoda)

Honza Koller byl jedním z mých nejoblíbenějších fotbalistů a dárců jedinečných rozhovorů, na pohled nemotora, ale s míčem to uměl překvapivě dobře. Chyběly mi vtipné momenty (a že by se jich na Honzu našlo) a spousta podle mě důležitých zápasů, které tu nejsou ani zmíněny. Navíc mi začaly docela vadit finální scény s poděkováním a místy vážně neprofesionální vzhled, který už nejde považovat za útulné rozjímání z křesla u domácího krbu (skutečně se povede rozhovor za jízdy v autě?!).

plakát

České fotbalové legendy - Vladimír Šmicer (2021) (epizoda)

Kvituju vznik něčeho podobného! V rodině láska k fotbalu moc nebyla a já si jí spolu se vstupem na základku musel najít sám. Našel, právě díky naší fotbalové zlaté generací. Vláďa Šmicer je od pohledu sympaťák, on je vlastně sympaťák pořád, i když mluví nebo hrával. Jsou to hlavně postřehy ze života (svatba, background, osobní prožitky a pocity), co dělají z tohoto krátkého epizodického dokumentu neuvěřitelně zajímavou podívanou. Na druhou stranu, technická stránka (hudba a grafika) se spolu s našimi fotbalisty vrací do roku 2000 a je to nečekaně rušivé a určitě to šlo zvládnout líp. To je ale asi jediná (velká) vada na kráse, pak by ještě neublížilo ani pár minut navíc - historek je určitě dost a necelá půlhodinka je vážně málo.

Po strništi bos (2017)

Na Strniště jsem se celkem těšil a pak přišla studená sprcha kritiky zde na databázi, což mě odradilo a já si tak pouštím tento nenápadný film s odstupem 4 let a v rámci 76. výročí konce války. Obecnou školu považuji za jeden z mých nejoblíbenějších českých filmů, zato Lahve mě příliš neoslovily. Strniště se nachází někde mezi, je příjemný a má opravdu echt obsazení téměř toho nejlepšího, co v našich luzích a hájích hraje (o schopnostech Vetchého, Ramby, Třísky, Kaisera, Svěráka a dalších vážně nemá smysl pochybovat). Podobnost hlavní rodinky k té původní Obecné je super. Parta mladistvých delikventů je nečekaně sympatická a hlavně Pepa Bedlivý (malej českej Damian Lewis), Vašek Hubka a Petr Uhlík jsou nové tváře, které bych si přál vidět častěji. Vyprávění je typicky Svěrákovské, tedy na české poměry nadstandardní, ale nějak se nemůžu zbavit dojmu, že příběhově tomu, jako celku, něco chybí, co by všechny jednotlivé epizodičky, které se během filmu odehrály, spojil do uceleného kompletu. Navíc mi přišlo, že některé situace jsou úplně zbytečné a jejich sledování nemá hlubší smysl pro film ani pro mě, jako diváka, a jejich minuty mohly být využity trochu jinak. Také absence jakékoliv památné hlášky či scény je docela na škodu, snad jen protiněmecky smýšlející ředitel a jeho přednáška o ptácích mi utkví v hlavě.

(Ne)obyčejný kluk (2017)

Krásný procítěný film s neobyčeným příběhem a super klučinou. Příjemné obsazení, skvělá práce s úhly pohledu hned několika postav a hlavně to celé nepůsobí vůbec uměle. Ano, jsou zde tlaky na emoce, ale působí celkem přirozeně, nevynuceně. Celkově jde o hrozně milou podívanou, která nenuceně svádí se nad danou problematikou alespoň trochu zamyslet.

Rodina na baterky (2021)

ANO! Opravdu zábavná, barevná, akční a originální jízda, která se objevila úplně z ničeho nic. Mitchellovi jsou banda různorodých dobráckých pošuků, kteří perfektně pracují s tempem a s jistotou se drží přesného servírování klišé, přičemž ani na chvilku nepřekročí hranici trapnosti a nudy a jsou nonstop roztomile šáhlí! Až mě vlastně dost překvapuje, jak moc mě vlastně tahle rodinka bavila. Inspirace z jiných filmů je tu skutečně hodně - Úžasňákovi, Zombieland, Já robot, Croodsovi, Griswoldovic, Madagaskar (#zlobivákočička) a spoooousta dalších - jenže si ze všeho uždibnou jen kousek (ať už jde o některé nápady, vizuál, klasickou sestavu rodinky,...), perfektně to do sebe poskládají a vyždímou z výsledku naprosto to nejlepší. Humor je hodně silnou stránkou filmu a funguje fantasticky, je skutečně vtipný a je dávkován ve velkém množství. Jasný adept na animák roku 2021. Doporučuje 10 z 10 psů, prasat, psů, prasat, psů, bochníků chleba...

plakát

Neporazitelný (2021) (TV seriál)

Ač se na první pohled může zdát, nejedná se o typickou superhrdinskou komiksovku, o čemž se částečně můžeme přesvědčit ve skoro desetiminutové potitulkovce prvního dílu. Seriál má i přes některé výplňkové momenty neskutečné tempo a svou brutalitou si s tématem vzdáleně podobnými The Boys či Punisherem vytírá prdel! Invincible je neuvěřitelně surový, brutální hardcore nářez, který i přes svou kreslenou podobu vypadá skutečně drsně. Finále je jedno velké WAAAAU! s jedněmi z vůbec nejbrutálnějších scén (metro?!), co jsem kdy v pohyblivých obrázcích viděl. Celkově onen build-up hlavní linky perfektně zintenzivňuje za množství odboček, které, věřím, budou postupně v následujících sériích pospojovány v jednolitý obraz. Pro mě seriálové překvapení roku.