Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Animovaný
  • Krimi

Recenze (1 181)

plakát

Šampióni (2023) 

Woody a basket k sobě prostě patří. Strašně moc feel-good film, u kterého mám polovinu času tupej úsměv na rtech a zbytek se nahlas směju. Vtipný, hrozně milý a i přes řádnou dávku klišé jsem si Šampiony náležitě užil. Je vidět charakterový posun postav, chemie mezi jednotlivými protagonisty funguje a baví. Basketu je zde také dost, co víc si přát? PS: Až teď zjišťuju, že jde o remake španělského filmu.

plakát

Vládcové nebes (2024) (seriál) 

Kvalitní drama, dobrá akce, zajímavé příběhy. Bombarďáci ze Stovky měli během války obrovské ztráty, proto se jim také říkalo "Krvavá Stovka". Bratrstvo je jen jedno, ale letci jsou řemeslně velice povedená minisérie, která bohužel zachycuje až moc postav a žádná z nich nedostane příliš prostoru, aby se nějak více rozvinula a emočně přirostla divákovi k srdci.

plakát

Duna: Část druhá (2024) 

Jedničku jsem shrnul jako audiovizuální porno, jak tedy pojmenovat pokračování, které vyprávění příběhu pomocí pixelů dotáhlo k dokonalosti? Zimmerovo zvuk je slast pro kochleární aparát, přičemž ve stejném okamžiku lítají oči po plátně a nasávají každý paprsek světla. Druhá Duna je prostě to, co jednička a ještě něco o malinko víc. Příběhově vynikající, byť se mi zhruba v polovině filmu objevil pocit, že se do kina přes střižnu nedostalo pár scén. Hlavně co se týká přerodu Paula ve vůdce bych tedy ocenil pár (desítek) minut navíc. Necelé 3 hodiny se totiž vypaří jak voda v poušti. Hlavně druhá polovina filmu se stane až zkratkovitou, což je od té první patrný rozdíl. Herecky vysoce nadstandardní, z režisérské stoličky naprosto zvládnuté. Film, který skutečně má smysl užít si v kině.

plakát

Charlieho andílci (2019) 

Andílci ve složení Diaz/Liu/Barrymore nebyli žádnou náročnou podívanou, ale jednalo se o jedny z nejoblíbenějších hereček té doby, které mezi sebou měly velice dobrou chemii. A to je něco, co tyto nové tváře postrádají. Kromě toho se scénář bere zbytečně vážně a snaží se sem narvat hned několik kompletních zvratů. Úplný konec ve formě výcviku Andílků pak zabil veškeré drobné klady, které se daly filmu přiznat. Ani jako kulisu neberu.

plakát

Princ Krasoň (2018) 

Zbytečná muzikálová vložka, ale jinak ucházející, místy vtipná pohádka se zajímavým příběhem a nulovou snahou cpát dětem levičácký trus. Spokojenost, byť je cítit snaha nezkusit něco riskatnějšího.

plakát

Bullet Train (2022) 

Neuvěřitelně svěží akčňák, který skvěle pracuje s humorem a má nápaditou originální choreografii. Ad absurdum konce je malinko škoda. Bullet Train má styl.

plakát

Marvels (2023) 

Miss Marvel je jediným počinem, který jsem v rámci MCU vynechal a vzhledem k tomu, jak moc mi tato slečna nesedí svým nadšeným chováním, tak to asi ani nedohoním - paradoxně je tu ale nejzajímavější a nejlépe zahraná postava, což nedokážu vysvětlit. Brie Larson je zde naopak příjemným překvapením a buď je to lepším napsáním její postavy nebo jí samotnou, ale Cpt. Marvel je sympatická (a možná že na mě působí energie Kamaly KHANOVÉ a já jsem schopný vidět Denversovou malinko jejíma očima). Nemůžu filmu upřít snahu pracovat s humorem a celkově na mě film působí tak trochu jako typická situační komedie a některé fórky, přestože jsem je předvídal x sekund dopředu, se povedly. Chemie tria není špatná a jejich výměny jsou fajn, nové lokace potěší... Jenže celý film padá na scénáři a na celkovém příběhu, které je jedno velké meeh. Emoce, které vím, že jsem asi měl cítit se mi obloukem minuly. S. L. Jackson je těžce nevyužitej a přijde mi, že z postavy, která dala dohromady Avengers, je už jen někdo, podle koho můžeme poznat, že jsme ještě v MCU. Dialogy nepatří k tomu nejsilnějšímu a příšerný dabing (a nulový cit pro překlad hodný situace) tomu dává jen korunu. Něco esenciálního tomu strašně moc chybí. PS: 20 let staří X-meni mají lepší vizuál, než se místy objeví zde, CGI prostě nevypadá lépe, než poctivých 6 hodin v maskérně. Overall ale lepší zpracování než měla Quantumania :) a ano, Brie opravdu o Parkovi řekla, že je nejslavnější personou, se kterou si zahrála - vždyť není ani nejslavnější osobou tohodle filmu?!

plakát

Bastard (2023) 

Dáni v čele s Mikkelsenem pravidelně dokazují, že jejich tvorba patří k tomu nejkvalitnějšímu, co je za poslední desetiletí v (evropském) filmovém průmyslu vyprodukováno. Opět je nám nabídnuto syrové drama, které nepotřebuje přehršel akce, ale stačí mu stará dobrá atmosféra, kvalitní dialog a funkční scénář.

plakát

Oddělen (2011) 

Těžce depresivní, artově zpracované drama se spoustou myšlenek a kašovitě hutnou atmosférou. Charismaticky geniální Brody a geniálně odvyprávěný příběh, který asi nikdy neocení širší publikum, jeho umělecká, melancholická hodnota je ovšem obrovská. Je škoda, že Kaye netočí víc.

plakát

Argylle: Tajný agent (2024) 

Půjdu proti proudu a řeknu, že jsem se výborně bavil. Nevím jestli to bylo tím, že jsem měl přesně tu správnou náladu na pro mozek nenáročnou zábavu, nebo mám jednoduše pro Vaughna slabost a jeho styl mi sedí. Upřímně jsem úplně nečekal do čeho jdu, (záměrně) jsem neviděl ani trailer a spojení Vaughn a Cavill a spol. mi naprosto stačilo. Jaké né úplně milé překvapení pak bylo, když jsem zjistil, že Jindra není hlavní postava. Jenže nástup Rockwella neměl chybu a i BDH (dokud to teda byla ta roztomilá zrzka), která nepatří mezi mé favoritky, byla fajn. Klasicky přehnaný Vaughn pak servíruje jednu akční sekvenci za druhou a ač je místy green screen znát, nějak mi to nevadilo. Humoru je zde hodně, někdy je vynikající, někdy zase trochu drhne, ale všehovšudy je dost slušný. Tenhle žánr má (alespoň co se mě týká) jednu obrovskou výhodu - pokud si všimnu logických nesmyslů a obecně sraček, tak mi to tu téměř nevadí - což je ve výsledku obrovský rozdíl oproti filmům, které se berou vážně a nelogičnosti pak bijí do očí. Rockwell při jakékoliv akci a duhové kouřové granáty jsou radostí pro oči a duši a vrací mě skoro 15 let zpět, kdy jsem poprvé viděl Kick-Ass.