Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Animovaný
  • Krimi

Recenze (1 133)

plakát

Ant-Man a Wasp: Quantumania (2023) 

Letošní festival neuvěřitelného kýče. Na jednu dobrou scénu připadá jedna špatná, na každý vtip zase trapnost. Svět kvant je rozhodně zajímavým prostředí přicházející se spoustou originálních myšlenek, jenže je deus ex machina úplně zabitý absolutně hloupým chováním postav a nevkusným fan servisem. Nepopírám, že jsem se místy zasmál, ale velkou část filmu jsem strávil s hlavou v dlaních a šilháním mimo obrazovku. Přitom Ant-Man v podání Rudda je vynikající, zbytek bandy mravencofillů je ale o ničem (co sis to provedla s vlasama Lilly?!) a Kang je sice nápaditá postava, ale nepřijde mi úplně využita. Kontrast a rozdíl kvality s včera viděnými Strážci je neskutečnej.

plakát

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023) 

Jednička Strážců byla naprostý fenomén, dvojka byla prima pokračováním a završení trilogie patří mezi to vůbec nejlepší, co v rámci MCU vzniklo. Bez nadsázky se jedná o naprostou špičku universa. 2 a půl hodiny uteklo jak nic, chemie mezi postavami funguje fantasticky, humor je klasicky Strážcovskej a melancholicky smutný podtón je v neuvěřitelně silném a hlavně fungujícím kontrastu. Gunnovi se podařilo vytřískat z filmu víc emocí, než kolik jsem cítil (ze skvělých) Endgame a IW. Nezbývá než poděkovat a rozloučit se s herci a postavami, které nejspíš už nikdy neuvidíme. A nezbývá se než těšit, co nám Gunn předvede se svou verzí Justice League, tady totiž Disney hrozně ztratil a světlé výjimky pravděpodobně směr, kterým se Marvel ubírá, bohužel nezmění.

plakát

Poslední království: Sedm králů musí zemřít (2023) 

Úplně nevím, co si o tomto filmu, který zakončuje vynikající seriál, myslet. Oblíbené postavy jsou zpět a nová zápletka je také celkem zajímavá. Jenže to není ono. Nevím jestli to je tím, že to, co by dříve bylo jednou sérií je tady narváno do dvouhodinového filmu. Něco mi tam chybí, nebo možná přebývá. Formát seriálu by asi příběhu přeci jen slušel lépe a nebylo by vše tak zbrklé. No a fanatické náboženství , homosexualita a rozsáhlá síť špionů a dvojtých agentů, to je slušná kombinace woke bizáru i na Netflix. Asi bychom se bez filmu obešli, každopádně i přes určitou degradaci své seriálové kvality jde o fajn rozlučku, která osciluje tak akorát mezi 3 a 4 hvězdami.

plakát

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023) 

Moderní hravé fantasy, které má snad všechno, co si může i trošku náročnější divák přát. Výborná skvadra herců, spousta humoru, přehršel originality a hlavně i přes vtipnost nejsou film nebo postavy v něm hloupé a používají mozek. DaD je vizuálně nápaditý, akce je zábavná, některé nápady jsou vážně skvělé a celkově film a jeho zápletka fungují téměř bezchybně. Kreativitě se meze nekladly a je to setsakramentsky znát na kvalitě. Pokračování a rozšíření DaD vesmíru si nechám líbit.

plakát

Starosta Kingstownu (2021) (seriál) 

Dystopické městečko plné kriminálníků, kriminality a nasraných policistů a bachařů. A někde mezi nimi je rodina McLuskyů, která se snaží tenhle bordel držet jakžtakž pohromadě. Co by se tak mohlo posrat? Mezi první a druhou sérií je bohužel citelný kvalitativní propad, dvojka se prostě nějak táhne a i akce a logika je nějak horší. Overall jde ale o typického Sheridana, který mě vždycky bavil. Renner má charisma a jeho prakticky na míru postava a práce jsou skutečně zajímavé, přičemž i postavy z jeho okolí mají co nabídnout (krom matky, ta mě hodně irituje). Zhlédnuto v době, kdy se Jeremy víceméně učí znovu chodit, takže vůbec není jisté, jestli dostaneme 3. sérii, ale tu bych asi chtěl jen za předpokladu, že se vrátí kvalita první řady.

plakát

Vražda v Paříži (2023) 

Slabší než jachta, přičemž ale střídmá stopáž a relativně slušné tempo obstojně udrží film v mezích snesitelnosti. Bohužel ale vtipu tu je opravdu málo a zápletka je docela předvídatelná, což je asi to jediné, co bych od filmu čekal, že bude mít nějakou výslednou hodnotu. Přestože jde o dva mé oblíbence (a Mark Strong nikdy nezklame), tak jsem docela zklamanej. Naprosto tuctové, minimálně zapamatovatelné a nic nového nepřinášející.

plakát

FIFA: Pod povrchem (2022) (seriál) 

Rozhodně zajímavý náhled pod pokličku největší fotbalové asociace. Líbí se mi, jak dokument zpracovává FIFA prakticky od jejích začátků až do dnešní doby a jak dává prostor všem zúčastněným stranám (Blatterova sebejistota je naprosto boží). To, že je na podobných postech korupce na denním pořádku není zas taková novinka. Asi se to mohlo trochu zkrátit, přeci jen se dost věcí i několikrát opakuje. Ale nejvíc musím ocenit, že s nástupem Infantina není v dokumentu vše růžové a nebojí se říct, že je to stejný prospěchář, jako všichni před ním.

plakát

Shazam! Hněv bohů (2023) 

Hněv bohů je správné pokračování, které na jedné straně nabízí ještě více akce, (meta)humoru, barev a nápadů, přičemž ve stejném poměru se zvyšuje i výskyt nelogičností, opravdových hloupostí a naprostého idiotismu, kterého se postavy dopouštějí v zájmu vyšroubování napětí a strachu. Jenže film a jeho hlavní postavy potom působí neuvěřitelně hloupě. Charaktery jsou v jeden moment šíleně overpowered a o minutu později utíkají před nebezpečím stejně rychle jak normální lidé. Při potřebě přesunu z bodu A do bodu B se jak auto, tak létající superhrdina setkají v cíli ve stejnou chvíli. Při zisku hlavní zbraně se superhrdina stejně utíká schovat, místo toho, aby ji využil k aktivaci schopností u ostatních z party nebo k jednoduchému zničení nepřítele. Chápu, že Billy není nejostřejší tužkou z penálu sirotků, ale ocenil bych, kdyby hlavní postava využívala víc než 2 nervové synapse a mozek využila k něčemu jinému, než střílení hlášek. Určitě jde příběh napsat tak, aby byl napínavý a aby superhrdina nevyhrál během 5 minut, aniž by musel působit jako naprostej trotl. Na druhou stranu i přes neuvěřitelnou iritaci, kterou mi film dokázal během 2 hodin způsobovat, jsem se dokázal dost dobře bavit. Shazam! prostě nejde brát tak úplně vážně a proto se mu dá leccos odpustit - rozhodně né všechno, ale leccos. Ke slabým 4 hvězdičkám dotlačilo film propojení s Peacemakerem.

plakát

Muž z Toronta (2022) 

Ona by to byla vážně fajn ujetá komedie s nápaditou akcí a ohranou, přesto stále zajímavou a plodnou zápletkou. Jen kdyby film nebyl místy tak zbytečně blbej a nelogickej. Počítání jednotek metrů při střemhlavém pádu letadla, random spawnem FBI na místech, kde absolutně nemůžou tušit, že mají být, to téhle akční komedii hrozně ubírá. Přitom jde vždycky o naprosto zbytečné scény, jejichž vyškrtnutím by film vůbec nic neztratil. Woody je super, s vyšinutými, emočně nestabilními magory má své zkušenosti a hlavně je umí zahrát, Hart byl snesitelnej a nemůžu říct, že by mě nějak neúnosně rozčiloval. Já se bavil, xkrát jsem se i nahlas zasmál, akce a vtipy jsou slušně dávkované, ale bohužel občas ulítnou opravdu basic věci, které požitek srazí.