Buffy, přemožitelka upírů - Série 3 (1998) (série)

Téměř bezchybná 3. série představí hned několik zajímavých postav a velmi dobrého záporáka. Spolu s výborným finále končí i typická středoškolská Buffy a seriál s posledním dílem získává i svůj spin-off - Angela.

Buffy, přemožitelka upírů - Série 2 (1997) (série)

Kvalita šla oproti první sérii strmě nahoru, přesto se najde pár slabších dílů. Vše vrcholí fantastickým dvoudílným finále, které by čekal jen málokdo.

Buffy, přemožitelka upírů - Série 1 (1997) (série)

1. série je jakýmsi lehkým odrazovým můstkem s celkem (oproti zbytku seriálu) podprůměrnými díly. Nicméně se zde seznámíme s většinou hlavních postav. Pokud jste zvládli první sérii, pokračujte dál, už to bude jenom lepší.

Karate Kid (2010)

Výborný Jackie Chan (konečně taky jednou v ne-komedii) a ..otravný.. výrůstek legendárního Willa Smitha. Bohužel přemrštěná stopáž dojem z filmu dost kazí, hudba se povedla a některé bojové scény jsou parádní. Jinak je to naprostá tuctovka.

Volyň (2016)

Slovní spojení "peklo na zemi" dává po zhlédnutí tohoto filmu naprosto jiný, silně naturalistický a brutální rozměr. Po prozpívané první půlhodince, kdy už člověk začíná trošku otupovat přijde ledová sprcha. Sprcha dvouhodinové nálože brutality, hyenství, vraždění, mučení a mrazení na zádech i břichu. Divím se, že film jako takový prošel, že nepodlehl cenzuře a tabu, ale jsem za to opravdu vděčný. Lidi umějí být zvířata... teda ne zvířata... zvířata své oběti nemučí. Hnus.

A co když je to pravda? (2005)

Když se řekne romantická komedie, je tohle naprosto vše, co si mohu přát.

Rick a Morty (2013) (seriál)

Rick a Morty je jednoduchý, přesto geniální seroš, který si nic nedělá z kopírování jiných filmů či seriálů, ba naopak, vědomě na to upozorňuje a paroduje. Vtipný, svižný, s nevídaným osobitým stylem, který v lecčem trumfne i Southpark.

Power Rangers: Strážci vesmíru (2017)

Opravdu povedená první půlhodinka, vtipná, nenucená a opravdu rychle odsejpá. Bohužel zbytek filmu si celkem vysokou laťku udržet nedokázal a s přibývajícími minutami se podobal víc a víc seriálové verzi - a to byl, co si pamatuju, pěknej shit. Takže za ten začátek ještě 3*, protože ten se vážně povedl.

Hra o trůny - Drak a Vlk (2017) (epizoda)

OH MY GOD, what a f*cking CLIFFHANGER! Sedmá série vrcholí naprosto fenomenálním způsobem, v který jsem snad ani nedoufal. A teď trochu ke spoilerům. Konečně víme s určitostí pravdu o "draku a vlku" jménem Jon Snow.. teda Jon Sand.. teda Jon Targaryen! Víme, že holky ze Zimohradu táhnou za jeden provaz, a taky víme, že je Cersei ještě větší svině, než kdo tušil. Skvělá upoutávka na (až za rok/dva) příchozí a závěrečnou osmou sérii. Nejlepší díl 7. série. BTW Psychore, nevěděl jsem, že kromě Lannisterů a Targaryenů jedou v incestu i Starkové - odkdy Eddard prcal Lyannu? To, že již na projektu Martin nespolupracuje neznamená, že dochází ke sprznění oné Martinovy myšlenky. Pokud vím, a sám spisovatel to potvrdil, tak dal scénáristickému duu instrukce, jak má příběh skončit, včetně spousty důležitých momentů a osudů postav (podle jeho slov ke spojení Jon-Dany spěly všechny knihy). Tak tu prosím nebreč.