Texaský masakr motorovou pilou: Počátek (2006)

Rodina bude tak trochu magor. Masakr motorovou pilou: Počátek jde ve stopách nechutností, jako je třeba Hostel. Opět je to krvavé a nechutné. Celá rodina je banda nesympaťáků, kterým jsem přál smrt a to co nejbolestivější. Tommy je trošku upozaděnej na úkor "šerifa" Hoyta, kterej ho má jenom jako svůj nástroj k zabíjení. Film se drží standardních žánrových klišé, ale díky některým scénám jako třeba přišití nové tváře hodnotím trochu výše. No a co mám dělat když se na Jordanu Brewster pobíhající v topíku a uplých džínách tak krásně kouká :-) Chybělo mi víc prostoru pro zpracování mládí Thomase Hewitta jinak fajne :-)

Pearl Harbor (2001)

Michael Bay je velký režisér a Pearl Harbor mě o tom přesvědčil. Jako fanda druhé světové války a letounů druhé světové války uznávám, že stroje jsou ve vzduchu nádherné a i při bitvách je to radost se na dívat a to jak v Anglii, tak na Havaji. Mimochodem kontrast mezi slunečnou Havají a studenou, sychravou Anglií je pěknej. K samotnýmu útoku...asi řeknu jenom, že prostě nejlepší válečná letecká scéna, kterou jsem kdy ve válečným filmu viděl, je zrežírovaná právě zde. Ten nálet je vždycky zážitek a že si ho díky dlouhé stopáži užijem opravdu dost a dost. Užíval jsem si každou minutu, i když někdy je to takové podbízivé a nuceně jakoby nás to tlačilo do emocí. Závěrečnej revanš je parádní...poletíme na Tokio. :-) EDIT 4.8.2013: Nebýt té milostné romance, dal bych opravdu pět hvězd. Takhle to působilo celé moc hollywoodsky no, ale tak chápu, že na holky to zabírá a přinese to víc peněz do kasy. :-) P.S. "I vaše babička vzlétne z jeden a půl kilometrové ranveje. Vám bude stačit sto čtyřicet metrů...naučím vás to."

Hrátky s čertem (1956)

Klasická česká pohádka s nezapomenutelnými malovanými kulisami od Lady a skvělým Srnkovým hudebním doprovodem, která dala když ne světu tak nám legendárního Sarku Farku! Sešla se tady tehdejší herecká smetánka, která ztvárnila tak výborné charaktery, jako pro mě právě nezapomenutelný "nejhrozivější" loupežník Sarka Farka a odvážný Martin Kabát, co se do samotného pekla pro oupisy vydal. Hlášky obou dvou pronáším dodnes. Nesmím ale zapomenout ani na ostatní role čertů, ať už Lucia, Solferna nebo dvou ze mlejna, co si jenom chtějí zahrát mariášek o dušičku :-) Tohle ano!

Voda pro slony (2011)

Začátek jak z Titanicu, akorát tady nám svůj životní příběh nevypráví žena, ale muž. Jak jsem viděl Pattinsona, tak jsem ho začal v tichosti proklínat - jak já toho herce nesnáším :-D Ale tady mi nevadil, což bylo pro další děj zásadní. Cirkus a exteriéry byly na kameru nádherné, kontrastní a tak barevné, až z toho oči přecházely. Děj nabízí všechno. Je romantický, je smutný, je dojemný a je zajímavý, jak na člověka zapůsobí, když vidí trpět zvíře. Prožíval jsem to! Pouto mezi člověkem a zvířetem, lásku dvou hlavních hrdinů a záporáka jak má být a jeho bouchače, vlastně spíš mstitele. Nádherný film!

Vikingové (1999)

Do filmu o vikinzích mi Arab nesedí, je to pro mě vada přes kterou se nemůžu dostat i když chci. Z prvních bitev není moc vidět, protože jsou natočeny převážně ve tmě a navíc se při nich kamera začne třást, což se postupem času zlepšuje. Závěrečná bitva už byla natočená docela dobře, ale zase byla naopak moc krátká a skončila dřív, než jsem si jí pořádně mohl užít, ale atmosféra při příchodu Wendolů docela funguje a na Vikingy s širokými severskými meči v kožešinách se dívá moc hezky.

Titanic (1997)

Nevím co už bych měl po všech těch komentářích tady dodávat. Za mě jenom ve stručnosti a krátce, že tenhle film je vychytanej po všech stránkách, ať už jde o katastrofickou, či romantickou stránku filmu. Nezapomnělo se ani na důvtip, záporáky v podobě snobského nastávající manžela a některé průpovídky fakt pobavily a jenom zpestřily už tak vybroušenej děj. Čas tenhle film neskutečně prověřil a teď opravdu víme, že právem patří do zlatého fondu světové kinematografie. Jeden z nejlepších a možná vůbec nejlepší romantický příběh na pozadí tak smutné tragédie. Současné 3D provedení posunulo Titanic ještě do další dimenze. 100%.

Souboj Titánů (2010)

Už hned při úvodní řeči jsem chtěl hodnotit víc jak 70%, což se mi moc nestává, ale ve finále čtyři hvězdičky na řeckém nebi nedám, protože když už se objevilo něco co mě dostalo, hned to zase nějaká jiná scéna zkazila. Něco mě bavilo a něco prostě ne. Film nabere jasný děj, ale vizuální provedení bohů se mi moc nelíbilo, až na Háda kterej je fakt božskej jinak mi jejich vyvedení a vůbec provedení sálu na Olympu společně s kostýmy připomínalo nějakej italskej historickej film ze 70. let a ne film z posledního tisíciletí ale to je jen můj názor. Na druhou stranu exteriéry měst jako třeba Argos byly vynikající. Soubojů tam bylo taky dost všech různých typů. Určitě to není špatnej film, jen jsem asi čekal trochu něco jinýho.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Předem říkám, že jsem fanda těhle mimozemskejch potvor typu Věc, Predátor nebo Vetřelec. Kameře není co vytknout, grafika titulků je taky vynikající a nápad postavit proti sobě obě monstra jakbysmet. Takže jak zaznělo ve filmu: "Jdeme psát dějiny!" Když Predátor nachystá na vědce zbraně, je to řežbička a když Alien versus Predator, tak fandím víc Vetřelci :-) Mytologii i bitky jsem dostal. Jen mě tak napadlo, že rating R by filmu slušel mnohem víc, ale jinak jo, bavilo mě to! :-)

Houbičky (2007)

Tenhle odvar z houbiček byl teda hodně slabej. Dlouho jsem se na tenhle snímek chystal a čekal jsem něco zajímavýho, co se vejde alespoň do průměru, ale nedostal jsem ani to. Někdy jsem se ztrácel v ději, netuše co ještě je "haluška" a co je realita. Aspoň ten neotřelej a zajímavej konec mi to vysvětlil. Za ten mimochodem zvedám hodnocení o hvězdičku nahoru. A zvláštní upozornění! Za zmínku stojí určitě plakát k filmu. Ten zaujal na první pohled a byl určitě lepší než celej film :-)

Hostel (2005)

Lidi nejezděte na Slovensko!!! Chudáci Slováci by si tenhle film jako pozvánku do země pod Tatrama určitě nedali a ještě aby jo. Slovensko je tu vybarvený extrémně chudě skoro jako někde na konci světa, ale určitě to v některých částech tak je, ale to je jedno o to tu nejde. Hostel ukazuje brutalitu nejhrubšího zrna, ale ani hektolitry tekoucí krve a tuny masa mě nedonutí se bát, spíš znechutí a já jsem znechucen byl. Přítomnost mnoha známých českých herců a dalších typicky českých fragmentů (hudba v klubu, české vlaky atd.) potěší.