Doba ledová (2002)

Velmi pěkný animák, který rozhodně zaujal. Animace je na velmi dobré úrovni, snad jenom animace lidí byla podle mě trochu horší. Příběhově se nejedná ostatně jako u všech animáků o nějakou velkou vědu, ale vždyť jde přeci hlavně o děti a tak s jednoduchým příběhem stopovačky lidí za účelem vrátit dítě nemám problém. Kvalitu filmu táhnou hodně nahoru charaktery tří hrdinů. Jak nevrlej Manny, tak věčnej "fackovací pytel Sid jsou fajnový, jak do sebe pořád rejou a i zvláštní Diegova charakterová změna v průběhu filmu do konceptu zapadla. Hláškuje se taky víc než dost, takže musím chválit. :-) A jako dodatek - českej dabing na jedničku s hvězdičkou.

Jurský park (1993)

Půjčím si slova Johna Hammonda: "Na ničem jsme nešetřili." Já ale šetřit budu a to na hodnocení. Připadá mi to, že Jurský park je už dnes hodně nadhodnocen. Popravdě před těmi pár lety to bylo asi něco přelomovýho díky efektům, který tu podle mýho hodně zachraňují hodnocení. Já jsem Jurský park jako malý neviděl, takže nedávám žádný hvězdičky navíc z nostalgie ani sympatií. Když si tohle vše odečteme, dostaneme velice jednoduchý příběh a ten také adekvátně hodnotím.

30 a půl metru (2008)

Chtěl jsem dát průměrný hodnocení, ale nedám z jasných důvodů. Jednak jsem se snad ani jednou neleknul, jednak mě nevyděsil duch a jednak jsem nepřekousl pár nelogičností. On v domě nejde proud, ale naše hrdinka může v klidu telefonovat na energetiku nebo si po telefonu objednávat nákup? Jinak se ale pár scén povedlo a nic jinýho mě zvlášť neuráželo.

Zbraně pro San Sebastian (1968)

Zbraně pro San Sebastian opravdu vychází základním námětem ze Sedmi statečných, ale to mi vůbec nevadilo. Vesničané se opět učí střílet a bojovat proti zlým. Ono takových filmů asi není nikdy dost. Změna identity s knězem byla moc dobrá a bavila mě stejně jako Anthony Quinn, který v pohodě utáhl svým charisma celý film sám. Kvalit Magnificient Seven to nedosahuje právě tím, že už to bylo jednou viděno v jiném balení, ale je to kvalitní film doplněný dobrou hudbou.

Stáhni mě do pekla (2009) odpad!

Podivný setkání v bance vždyť ono rozházet si to s čarodějnicí není moc fajn. Hlavní hrdinka je vcelku fajn, zato její partner je nesympatickej pablb a to i vzhledově. Naštěstí se pak v průběhu filmu srovná a nakonec je z něj relativně sympaťák. To ostatní už ale byla blbost plná nechutností. Nad závěrečnou půlhodinou už jsem se jenom upřímně smál o jakou kokotinu jde. Navíc se tam vraždí zvířátko a to prostě neunesu. Tenhle vrchol humusu a zvrácenosti mám hvězdičkovat? Nikdy!!!

Resident Evil: Apokalypsa (2004)

No vida a pak že to nejde. Ubylo nám všeho, co jsem vytýkal jedničce a najednou tu máme výbornej akční horor. Začátek nám tak nějak shrne dění prvního dílu a pak všechno vypadá na idylku, jenže zombíci se dostanou na povrch. Sienna Guillory je dost sexy a je mnohem lepší než Milla, která už není aspoň tak protivná. Celej film je daleko více přirozenější a uvěřitelnější. Apokalypsa jak má být. Nevěřil jsem, že druhý díl může překonat jedničku :-)

E.T. - Mimozemšťan (1982)

V mládí viděno nesčetněkrát a vždycky to bylo dojemný. Dneska musím říct, že to pořád má svoje kouzlo a dojemný to pořád je. Film skvěle graduje od počátečních obav až ke sbližování obou hrdinů přes jaksi komediální nádech, když se E.T. zabydlí. Ještě bych asi připomněl, jak dokonale si Spielberg uměl hrát se světlem. Záběrů světlo - tma, nebo někdo vycházející do světla nebo naopak ze světla je tu velké množství a dávaly tomu patřičnou atmosféru. Konec je stále dojemnej.

Pach krve (2003)

Pach krve mi prvně připomínal Hory mají oči a pak i Texaský masakr motorovou pilou, ale příběh nebyl tak napínavej. Chybělo mi víc překvapujících momentů, ale jak byl oddělanej policajt to šťávu mělo. Zmutovanci byli silnej soupeř a bylo dobrý, jak každe z nichj ovládal nějakej nástroj. Nejvíc se mi líbil lukostřelec. Nejlépe zahrál Desmond Harrington, kterej byl drsnej v každý sekvenci. Dál bylo fajn, že se moc nezdržovalo obligátním kecáním a klišé (jenom trochu na začátku) a prostě se vše soustředilo na akci.

Discopříběh 2 (1991)

Kvalitativně se v pohodě vyrovná prvnímu Discopříběhu, jenom písničky už jsou o něco horší, ale pořád nekazí dojem z filmu. Hlášek je tu pořád habaděj a to jak se karty otočily a začal nám blbnout tatínek je supr, protože Potměšil to fakt prožil,dal bych mu za to Oskara :-D Dvojku mám rád fakt stejně jako jedničku, takže budu taky stejně hodnotit. :-)

Resident Evil (2002)

Zombíci ano, jsou dobrý i skvělej nápad se zmutovanými psy, ale proč tam sakra musí být tak dementní rádoby cool akční scény s muzikou, která je taky rádoby drsná a přitom působí otravně. Proč zombíci nejdou na začátku zabít a pak vzápětí Milla (která je mimochodem děsně otravná) za chvíli všechny psy jak nic vystřílí a nebo proč tam musej nacpat nějakýho nesmyslnýho počítačovýho mutanta. Asi proto, aby se tam za každou cenu něco odehrávalo. Měl jsem problém dokoukat. Třeba další díly budou lepší, i když pochybuju. 40 %.