Fantastická čtyřka: Silver Surfer (2007)

Méně zábavné, než první díl. Avšak tenhle díl jsem viděl již podruhé a nevadilo mi to. První díl byl při druhém zhlédnutí úmorně nudný. Velký tahounem je Silver Surfer, se kterým film stojí a padá.

Ocelová pěst (2011)

Osobně nemám příliš rád boxerské filmy, kvůli tomu, že prohrávající vždy vydrží stovky ran od mnohem silnějšího soupeře, několikrát se zvedne ze země atd., je to stejným jmenovatelem většiny těchto filmů. Zkrátka jakoby šlo o boj dobra a zla, kde musí vyhrát ten slabší, i přes velkou míru nepravděpodobnosti při míře zásahů a zranění, aby to bylo "správné". Nadruhou stranu mívají velice dobrý příběh, což je případ i Ocelové pěsti. Tedy příběh zde nebyl až tak světoborný, ale byl dobře zpracovaný, Max byl sympatický kluk a Charlie pochopitelně také. Očekával jsem však více od nastíněné "umělé inteligence" Atoma, také jsem si dlouho ze začátku myslel, respektive předpokládal, respektive doufal v to, že právě stínování pohybů Charlieho bude to, čím bude Atom výjimečný. Potěšila reklama na X-Box 720, který by v roce 2020 ještě stále měl být aktuálním.

Vlasy (1979)

Písně, které nebyly známé, nebyly vůbec dobré. Sprosté a nemravně laděné písně mi vcelku vadily, i téže postoje postav. Ale byli takoví, muselo to být i ve filmu... Od poloviny to začalo být lepší a já se zadíval, konec byl zřejmý, velice znepokojivý, ale poměrně hezky zakončil film, tedy co se hudby týče.

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

One man humor Adama Sandlera mě bavil chvilku a nelíbilo se mi, že byl i v dramatických scénách, které narušil spíš než odlehčil. Dojemný závěr mne však skutečně dostal, a dostává mě pokaždé, když se na film znovu dívám. Koncept velice originální. Jen zkrátka moc komediální.

Transformers 3 (2011)

Naprosto velkolepá podívaná. Celou dobu jsem se bavil, a jsem rád za takovouhle délku filmu. Po, oproti prvnímu dílu, slabší dvojce, mně tenhle díl naprosto nadchl. Zprvu jsem byl vůči scénáři skeptický, a dokonce když se nad ním zpětně zamyslím, nebyl zrovna z nejsilnějších, ale během filmu jsem to vůbec nepociťoval. Vyvážený a permanentní přísun akce a vtipu, či "vycpávkových" scén mi byl zkrátka velice sympatický.

Hvězdná pěchota 3: Skrytý nepřítel (2008)

Co to proboha bylo? Kdybych chtěl náboženskou "vymejvárnu", otevřu dveře, až na mě budou zase zvonit ti sympatičtí lidé. Více se mi líbil druhý díl, který byl oproti jedničce pochopitelně tragický. V tomto díle potěšila pouze písnička hvězdného maršála Omara Anokeho. : )

Rok jedna (2009)

Poměrně zábavná oddychová komedie. Potěšila spousta známých tváří, především pak Juno Temple, ke které mi nesedla role trochu lehčí praženy po procítěné roli v Panu Nikdo, kde jsem ji viděl poprvé, nicméně potěšila. O Jacku Blackovi se to bohužel už říct nedá, jeho styl hraní je stále stejný (chápu, že proto je zřejmě vyhledáván, možná je mu to i ukládáno). Zkrátka po roli v Orange County, která byla tímto naprosto klasická, vidím ve všech jeho dalších rolích stále tutéž postavu, což není dobře, má na víc. Dost mě pak zaujalo, jak byl film koncipován, to že se dostaneme z pravěké vesničky dále, bylo jasné, ne však jakým způsobem – tedy do budoucnosti – i když se jednalo o stejnou dobu v rámci filmu. Vskutku zajímavé. A Michaela Ceru vidím rád vždy.

Captain America: První Avenger (2011)

Captain America: První Avenger... Zbožňuji, když distributor nechá původní název v angličtině namísto překladu. Stejně tak zbožňuji, když původní anglický název přeloží nesmyslně či zbytečně jinak, než jak zní originál. (Například sporní Transformeři 2) Ale tohle je skutečně vtipné, vůbec ne zlatá střední cesta, spíše bahnitá střední cesta. Proč míchají angličtinu a češtinu dohromady? Proč? Tak raději už k samotnému filmu. Byl to podprůměrný snímek, který stejně tak jako Thor jen uvozuje Mstitele, což je cesta, kterou lze vydělat spoustu peněz, protože ty filmy musí zhlédnout každý zodpovědný divák, který se chystá na Mstitele. Na filmu nebylo nic dobrého, včetně závěrečné scény, která opět velice ubrala na bodech S.H.I.E.L.D.u, protože se jim opět něco nepovedlo, což je věc, která je pro ně typická, a stává se v každém díle. Kde jsou doby, kdy vládní agentury byly etalonem nedotknutelnosti a profesionality?

Thor (2011)

Kdybych nebyl nucen znát alespoň z nových filmových zpracování děj předcházející Mstitelům, nedíval bych se na tenhle film ani z nudy. Nemám rád mýtické příběhy, které Thor kopíruje, nelíbil se mi scénář, ze kterého bylo znát, že film je zde skutečně jenom jako předvoj Avengerům, a nelíbilo se mi to vlastně celé. Jediný klad byl Loki, který byl jednou z těch záporných postav, kterým máte tendenci nadržovat spíše, než kladným postavám. Pobavil mě Gimli.

Drive (2011)

Výborný snímek, výborná hudba. Oceňuji především atmosféru, vše bylo laděné do stylu skromného mlčenlivého hrdiny, což bylo zprvu perfektní, jenže po čase se začaly němé scény a přechody do prázdna namísto odpovědí například opakovat a byly předvídatelné. To je podle mě jediný zápor. Osobně také nemám moc rád Rona Perlmana, nicméně v tomhle filmu mi ani tak moc nevadil. Škoda zápletky, která nebyla až tak zajímavá, a o to více pokažená tím, že se to točilo kolem nejnižší vrstvy mafie, což ubíralo na dojmu profesionality ze strany záporáků. Na druhou stranu tím byla zaručena atmosféra bězného, ne nějak extra dramatického, života. Spíše tedy vyprávění o každodenním životě, minimálně ze začátku. To má u mne vždycky velké plus.