Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Animovaný
  • Akční
  • Dobrodružný

Oblíbené filmy (10)

Princezna Nevěsta

Princezna Nevěsta (1987)

Příjemné, veselé, na odlehčení. Za mě určitě nejlepší pohádka na trhu! Humor se snoubí s propracovaným příběhem o pravé lásce a hrdinství. Oblíbenou postavou se rozhodně stal Inigo Montoya se silným osobním příběhem a skvělým humorem. Ačkoli graficky je film o trochu slabší, ve všech ostatních ohledech ho můžu vřele doporučit.

Interstate 60

Interstate 60 (2002)

Chytré, vtipné, originální, překvapivé a velice zvláštní v dobrém slova smyslu. Všechny tyto přívlastky si toto road movie rozhodně zaslouží. Bláznivě zamilovaný hlavní hrdina si ve světě, kde se mísí realita a sen, musí stanovit priority, projít mnoha komickými a nejednou dramatickou situací a dobýt si svou lásku.

Lásky čas

Lásky čas (2013)

Přívětivé, konejšivé, dramatické, smysluplné, napínavé. Myslím, že málokterý film mě tolik udržel v napětí po téměř celou dobu sledování, hlavní hrdinové jsou sympatičtí a člověk jim musí fandit i když občas dělají hlouposti. Natočit film, který je zároveň tolik romantický i tolik sci-fi současně a přitom to není zpatlanina, je umění a i proto se k tomuto snímku určitě rád časem vrátím (což obvyke příliš nedělám). Kromě toho všeho ještě zbyl prostor, pro nějakou tu myšlenku, za což tvůrcům patří můj obdiv.  Ještě mi přijde správné zareagovat na v komentářích často zmiňovanou nelogičnost. Je to něco, co mi obecně na filmech vadívá asi nejvíc a mám sklony kvůli tomu odepsat celý film, ale musím říct, že tady jsem s tím problém neměl. Myslím, že zdrojem pocitu nelogičnosti je nepochopení principu "jde se vrátit do momentu, který si pamatuješ". To platí, jak do minulosti, tak do budoucnosti (tedy např. pokud se někdo vrátí do minulosti a prožije vše znova, má stále možnost se vrátit do chvíle, než se do minulosti vrátil).

Baby Driver

Baby Driver (2017)

Vtipné, dramatické, chytré, s myšelnkou, rychlé a akční. Rozhodně jeden z nejlepších filmů, jaký jsem za poslední dobu viděl. Ačkoli nejsem žádný nadšenec do aut ani fanda akčňáků, tak tenhle film mě zaujal svojí propracovaností, chytrým humorem a hlavně pocitem, že je něco za ním. Pocit, jako bychom se nedozvěděli všechno a přesto jsme od toho trochu ochutnali – zvlášť postava Rapla na mě působí působivě propracovaně i když v ději se její příběh v podstatě neobjeví. Scénáristická důkladost a obří vyžívání se v detailech (ať už příběhových nebo humorných) jsou umně doplňované hudbou, která jakoby mimochodem prochází celým filmem jako jeden z hlavních motivů a přesto trochu stranou. Za mě jasných 5.