Život je boj (2009)

Viete co je na tomto filme najlepsie? Hudba. A viete co este? Terrence Howard, ktory mal prejav ako sfetovany prvacik z pomocnej skoly, ktoreho nielen ze v detstve utlacali, ale este aj bili po hlave a preto je ako mechom udrety. :D To bola vtipna vsuvka celeho filmu. A este vtipnejsia bola babicka. No a to je asi tak vsetko, bola to fajn blbinka na nedelne poobedie. Ale naozaj vrelo neodporucam :D

V moci ďábla (2005)

Vynikajuca zalezitost, ktora nie je ani tak horor, ako skor skutocna drama, ktoru navyse napisal sam zivot a pri ktorej naozaj aj taky ateista a absolutny popierac a oponent katolickej viery a viery ako takej ako ja, zacne pochybovat o veciach medzi nebom a zemou. Vrelo odporucam.

Bratislavafilm (2009)

Z kina som prisla vysmiata ako leco a nemozem dat inak. Toto "dielo" si to zasluzi, aj ked to ma tolko nedostatkov, tolko negativ, tolko "proti", ze nemusite suhlasit, ale hodinu a pol sedite v kine a pucite sa smiechom. Nie preto, ze by to bola hlupost, ale preto, ze sa tam hlaskuje jedna radost. Ja viem, vsetci v tom budu hladat umelecku hodnotu, ale ked chcete umenie, nechodte na Bratislavafilm. Ked nemate radi hip hop, nasilie, nadavanie, takisto ho vynechajte. Ked nemate radi "obraz" dnesnej spolocnosti a radi zijete v iluzii svojich ruzovych snov, prosim vyhnite sa kinu. Ja som sa skvelo bavila, nemam absolutne ziadne vyhrady. A dokonca som si na hudbu dupkala nozkou :D Drzim mlademu, nadejnemu Jakubovi Kronerovi palce, dufam, ze od neho coskoro nieco opat uvidim.

Nenávist (2004)

Dlho som vahala, ale nakoniec som zhodnotila, ze si to tie 4 zasluzi. Bala som sa, ale zaroven necitila hnus a to je pre mna pri horore dolezite :)

Chceš mě, chci tě (2009)

Hlupucke, predvidatelne, bez napadu, preafektovane a hlavne... Paneboze, co sa stalo s Katherine a Gerardom??? Izzie nech zostane Izzie a Gerard by sa mal drzat filmov ako Dear Frankie. Netvrdim, ze to nebolo vtipne, pri niektorych scenach som sa vyborne bavila, ale ja neviem, nieco mi na filme strasne vadilo. Proposalu to nesiaha ani po paty. And thats the ugly truth, vazeni! UPDATE: Po druhom vzhliadnuti musim zmenit nazor, nerobim to casto, ale prvykrat ma film asi nezastihol v dobrej nalade, preto mi usli vsetky dobre hlasky. A niektore boli naozaj skvostne :)

Hory mají oči (2006)

Moja hororova nedela pokracuje... V kazdom pripade to malo atmosferu, ale bolo to za A) prilis dlhe, za B) niektore veci boli naozaj pritiahnute za vlasy a za C) fuj ta pust ma nenormalne rozculovala. Mam rada horory v tmavych miestach, kam slnko ani len nahodou nezabludi a tento film, aj ked ma pointu, fajn hercov atd, si viac ako 3 hviezdy nezasluzi.

Pád do tmy (2005)

Nieco mi na tom filme hrozne vadilo. Cela ta banda uskrecanych zien (vynimka bola Juno)? Uvodna scena s autom (nejako mi nesedelo, kamze sa tie tyce zapichli, ale ruku by som za to do ohna nedala :)? Nesympaticka hlavna hrdinka? Zeny, ktore sa premenia na vrazdiace monstra? Priserky, ktore raz nechaju niekoho na pokoji a raz nie? Nebudem to dlho obkecavat, pozerat sa to dalo, ale cakala som urcite viac :)

Grindhouse: Machete (2007)

"Yes bro... I mean, padre" :D Este, ze to ma len 3 minuty. Vtedy sa da na dvojku Q/R pozerat bez ujmy na dusevnom zdravi :)

Zábavný park (2009)

Exactly my cup of tea. Without any doubts. "Get out of my doorway, motherfucker! Give me a reason! Just give me a fucking reason! You don't know what I'm capable of!" Jedna hlaska za druhou, uzasna hudba, uzasna atmosfera, charizmaticki herci a krasny pribeh takmer lasky :)

Fidel (2002) (TV film)

Na televiznu tvorbu opat raz jedno vyborne dielo, ktore predci aj svojich neteleviznych kolegov. Vyborny vykon (ako vzdy) Gaela Garciu Bernala.