Živý v Joburgu (2005)

Vyborne... Nadherna hudba, skvela hra s kamerou, vyborny napad a hlavne uzasne premyslanie pana rezisera, ze natocil kratky film (a uz je na svete aj celovecerny) o rasizme v krajine, kde uz dlhe desatrocia funguje obrateny rasizmus. Neviem sa dockat Dristrictu 9.

Pozemšťan (2007)

Tak dlho som sa tomuto filmu vyhybala a az dnes som sa k nemu dostala. A musim povedat iba jedno, "wow". Je az neuveritelne, ako film zalozeny na rozhovore, otazkach a odpovediach a asi 7 ludoch dokaze naburat vasu sebaistotu a dostat vas uplne do mimoplanetarnych rozmerov. Milujem konverzacne filmy a este viac milujem filmy inteligentne, ktore vo vas zanechaju pochybnosti, ze nie vsetko je tak, ako sa na prvy pohlad zda... Bravo!

Terminator Salvation (2009)

Tak to teda pardon. Ani nahodou. Ani keby som prizmurila obidve moje oci, zakryla si obidve usi, prisla o polovicu mozgu, tak ten film nie je hoden viac ako dvoch hviezd...Jedine, co ma donutilo to dopozerat bolo, ze som mozno cakala na nieco, co moje hodnotenie pozdvihne vyssie. Ale kdeze. Najhorsie na tom celom je, ze vzdy ked som videla Christiana, tak som sa musela smiat nad nahravkou, ktora je s tymto filmom uzko spata a proste mi nedalo si ho nepredstavovat, ako kretena, co si vybija zlost na stabe :D http://www.youtube.com/watch?v=K2Kvoy-QenY

Rubyina hospoda (2001) (TV film)

Kedysi strasne davno, ked som este makala v jednom obchodaku za studentskych cias som prisla domov utahana ako kon, zapla Hallmark a narazila na tento film. Vynikajuca Angela a skvely film. Ked si najdete chvilku a budete mat prilezitost, vrelo odporucam si ho pozriet.

Zloději paměti (2004)

Videla som to uz davno, ale viem, ze sa mi to pacilo. Ale uz vam naozaj nepoviem preco, mozno az ked si to pozriem znova :)

Columbus Day (2008) odpad!

Malokedy sa mi stava, ze nedopozeram film, ale toto bolo zleeeeee... Horsie nez televizny film na JOJ-ke o tretej rano.

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Vtipny, priam by som povedala, ze k popukaniu. Vazne sa tento film naozaj brat neda :)

Misery nechce zemřít (1990)

Moj dnesny "double impact" od Stephena Kinga dopadol najlepsie ako mohol. Dva vynikajuce filmy, dva vynikajuce koncerty roznych hercov, roznych vekovych kategorii, dva rozlicne zanre. Annie Wilkisová sa dnesnym dnom zaraduje do poprednych linii mojej oblubenej kategorie "best villain" vo filmovej historii. Jej fraza "number one fan" je urcite jedno z najcreepiest slovnych spojeni, ktorych som mala tu cest byt svedkom :) A scena s lamanim noh... No dakujem pekne, ze s nimi mozem hybat. Ako by povedal moj priatel po dobrom obede: "Bylo to vynikajici" :D

Stůj při mně (1986)

Velmi nenapadny, ale neuveritelne silny, autenticky a vtipny film. Knihu som necitala, ale bohate mi staci aj tato adaptacia, ktora je nielen o chlapcoch a nielen pre chlapcov... Vyborni mladi herci, vyborna stopaz, vyborna kamera. Naozaj skvely maly-velky snimok. Ako mam uvedene vo svojom profile, River je naozaj jeden z najvacsich zmarenych talentov. Skoda ho.

Vzpomínky na lásku (2004)

Branila som sa, co to slo. Urputne, zubami nechtami, rukami, nohami, myslou. Hodinu a pol som si myslela, ze sa aj ubranim, ale poslednu tristvrte hodinu som sa poddala, prehrala som na plnej ciare. Uplne som sa zlozila. A to doslova. Zo sedacky na zem, v predtuche, ze ma caka nieco emocionalne neznesitelne. Ano, je to sladke, ano, je to sentimentalne, ano, je to dlhe, ale ja vravim... Cert to vem! Ku koncu som citila az fyzicku bolest z toho, ako som vnimala tu bezmocnost a zaroven tu ohromnu lasku. Momentalne mi dosli vsetky vyrazove prostriedky, ktorymi by som mohla vyjadrit svoj dojem z tohto umeleckeho zazitku, a preto sa radsej poberiem do svojej ulitky...