Gangsteři (2010)

Ktora mudra hlava povedala, ze akcne filmy maju byt logicke? A kto povedal, ze rapperi nevedia hrat? A kto povedal, ze Matt Dillon je shitty flojd? Ktory pako povedal, ze elegancia uz davno vymrela? A kto do pekla povedal, ze Zoe nie je sexy kost?!?! Ja urcite nie! Chcete sa presvecit? Pozrite si Takers, ktori maju vsetky atributy akcnej jednohubky... Bavila som sa.

Legendary (2010)

Na nedelne poobedie, kedy necakate po tazkej pecenej kacici nic tazke este aj vo filmovej tvorbe, ako stvorene. Prijemna oddychovka ako z dielne Hallmarku, kde dobro vitazi nad zlom :) Odporucam fanusikom nielen sportu, ale aj obstojnych hereckych vykonov... A tym nemyslim Cenu :D

Do morku kosti (2010)

Velmi zvlastny film... Az taky zvlastny, ze na nom nedokazem ocenit jeho skutocnu hodnotu, ktoru bezpochyby ma... Ale cakala som od toho naozaj viac, a to mam vacsinou skor tendenciu filmy podcenovat. Herecko-neherecke vykony a atmosfera na jednotku, ale aj napriek hlbke pribehu sa mi zdal prilis plytky... Kazdopadne tie individua, ktore vo filme vystupuju su snad z inej planety alebo im tam vsetkym komplet pridavaju do napoja ten spominany crank :)

Odsun (2010)

Bohuzial, ak samotna tematika deportacie Zidov (v tomto pripade sa dokonca jedna o hlavne postavy deti), ktora ma dokaze rozplakat vzdy a vsade nesplni tuto hlavnu zasadu, tak sa tvorcom nepodarilo splnit misiu. Film na mna posobil az prilis chladne, tak nejako nerealisticky a prilis zdlahavo. Bohuzial sa naozaj nemozem stotoznit s ostatnymi hodnoteniami, pretoze lepsich filmov s touto hrozostrasnou a nepochopitelnou temou najdete ovela viac, ako prave tento snimok. Velka skoda a premarneny potencial. PS: Postava maleho Noeho Zyglera bola nadherna, hlavny predstavitel, respektive dvojicky, to zahrali bravurne!

Láska dneska (2009)

az na ten rozpacity zaciatok je to fajn film, sice s otrepanym pribehom, ale krasnou vypravou, hudbou a celkovo hlavni protagonisti boli velmi sympaticki. U mna rozhodne prekvapenie, ze to bude "az" takto dobre, som necakala.

Saw 6 (2009)

Keby nebolo toho priserneho televizneho looku, tretotriednych hercov, tak by cela seria snad nesla dole z kopca... Skoda, ze tie peniaze, ktore cela seria doteraz zarobila nemozu skoncit v rukach poriadnych a sikovnych ludi, ktori by este vedeli co to zachranit, lebo ved, co si budeme klamat, kazdy z nas sa tesi na dalsi diel... Ja rozhodne ano :) Uvidime, co prinesie lucky number sedmicka.

Vrah ve mně (2010)

Sceny mlatenia zenskych, hlavne Jessicy mi teda vobec nerobili dobre. Boli zbytocne brutalne a obzvlast u tej Jessicy, kedy som si vravela, ze preboha, uz dost. Inak mi to prislo prilis natahovane a v takmer dvoch hodinach filmu zacne liez na nervy aj Caseyho hlas, ktory za normalnych okolnosti az tak otravny nie je. Sklamanie.

Expendables: Postradatelní (2010)

Prva skoro 45-minutovka bola vyborna zalezitost, kopec hlasok, rypania, utahovania si samych zo seba... Ale potom sa zrazu stalo nieco nepochopitelne a film sa prehupol do pre mna uplne nepochopitelnej roviny. Bolo to az prilis preplacane, na konci sa uz na to ani dobre nepozeralo, kamera bola priserna a finalna scena bola az prilis dlha, prilis rozvlacna a zbytocne "bourneovska". Ale rozhodne sa na to dalo pozerat, uz len zo samotnej nostalgie :)

Saltová (2010)

No ja neviem, co cakate od akcneho filmu :) Malo to spad, bolo to rychle, nelogicke, dobra hudba, kopec akcie, akoze "prekvapenie", vsetko, co sa da od dobreho priemerneho akcnaku cakat, no nie?