• Krátkometrážní

Pokémon (1997) (seriál)

Strašná pikačuvina, nechápu jak jsem se na to mohl dívat, stydím se za to, ale nedá mi to a z nostalgie prostě musím dát alespoň jednu hvězdičku.

Melancholie (2011)

Dvě hodiny nudy. Stále sem věřil že se ve filmu objeví alespoň malý náznak děje, smyslu nebo logiky, ale prostě nic. Jediné co můžu pochválit je dobrá atmosféra ve druhé polovině, a skvělý herecký výkon Kirsten Dunst. Pro mě tahle sračka zůstane navždy nepochopena. Alespoň mám tu odvahu to přiznat, na rozdíl od všech těch chytráků tady ... aneb pojďme polemizovat nad nesmrtelností brouka.

Odstřelovač (2007)

Příliš americké, předvídatelné a s ohranou zápletkou. Jenže po akční stránce tomu nemám moc co vytknout. Celkem příjemný film na jedno podívání.

V Bruggách (2008)

Moc jsem nevěděl co čekat, ale výsledkem jsem naprosto nadšen. Krásně jednoduchý příběh, plný hlášek, černého humoru, který pobaví a rozkolísaných nálad, kdy výbuchy smíchu střídají slzy a bolest. Všechno je to zabalené do kouzelné vánoční atmosféry Brugg. O hereckých výkonech nemá cenu psát, Colin byl prostě úžasný. Vlastně celé to je naprosto úžasné. Plná palba 5 hvězdiček.

Mlha (2007)

Nevěděl jsem, do čeho jdu, ale jsem s výsledkem jsem nadmíru spokojen. I když … Nemůžu si pomoct, ale podle mě filmu ty digitální příšerky trochu uškodily. Když se na scéně objevily chapadla okamžitě na mě dýchnul závan „béčkovitosti“ a začínal sem o filmu pochybovat. Veškeré pochyby se ale rozplynuly ve chvíli, kdy se začal pořádně rozvíjet příběh o totálním rozpadu společnosti, vedeném neuvěřitelnou Marcie Gay Harden. Její postava, kterou ztvárnila naprosto bravurně, pro mě už asi navždy zůstane tou nejodpornější jakou sem ve filmu musel přetrpět. Konec byl hodně silný, ale bohužel jsem tak nějak dopředu věděl, že to asi takhle skončí.

Útok z hlubin (1999)

Existuje vůbec film o žralocích, který by stál za vidění (kromě Čelistí samozřejmě). Pravdou je, že tyhle hladové 5-ti metrové rybičky, které si tu a tam pochutnávají na lidích, inspirovaly už hodně (rádoby)režisérů ke tvorbě celovečeráku pro televize a drtivá většina z nich patří do kategorie „shit film“. Útok z hlubin je ale výjimkou potvrzující pravidlo. Ani přesně nevím, čím mě tahle béčková zápletka dostala. Možná to jsou herci, možná papoušek a možná taky chleba. Kdo ví? Kdykoliv se ale objeví v televizi rád se na něj opět podívám.

Grizzly: Pomsta šelmy (2007) (TV film)

Snímek patřící do kategorie “ shit film“. Hloupost hlavních protagonistů je opravdu nekonečná, možná ještě nekonečnější než samotný vesmír. Onen strašlivý medvěd je vidět asi tak ze tří záběrů, které se neustále dokola opakují. A zřejmě byl držen v zajetí, kde do něj pumpovaly steroidy, protože prostě není možné, aby mávnutím tlapy odhodil borce přes půl lesa. Po filmové stránce je to odpad největšího kalibru. ALE!!!! Pokud se obrníte obrovskou dávkou nadsázky, může se vám stát to co mě. A sice to že se budete celkem dobře bavit, a všem těm nesmyslům (kterých je tam opravdu hodně) se budete smát, až se budete za břicho popadat. A jenom za tu zábavu dávám 2 hvězdičky. A za to nízké hodnocení přihodím ještě jednu.

The Horribly Slow Murderer with the Extremely Inefficient Weapon (2008)

Naprostá úleťárna, které nelze upřít hodně originální a hlavně vtipný nápad. Skvěle parodující hororové klasiky, voice over ze kterého vám běhá mráz po zádech. A při opakování “and again and again … and again and again … “ jsem smíchy padal z židle. Někomu to možná přijde dlouhé a nudné, ale pro mě je to jeden z nejvtipnějších trailerů co sem kdy viděl. Kéž by vznikl i film a nezůstalo pouze u toho traileru.

Jezero smrti (2008)

Máte dobrou náladu a chcete se jí zbavit? Tak si pusťte Eden Lake. Nic vám neznepříjemní zbytek týdne jako Eden Lake. Což ale vůbec filmu neubírá na kvalitě, právě naopak. Přesně takový totiž má být. Špinavý, chladný, krvavý, hnusný … Ústřední dvojice je správně sympatická, naopak banda teenagerů tak nesympatická že by je člověk nejradši zliskal. Klidně i přes monitor počítače. Atmosféra je hustá jak nezředěný Primalex, a přežití se stává nepravděpodobným. Jak to všechno dopadne …

Tik ťak (2011) (studentský film)

Krásný příklad toho jak se jednoduchý námět stává neobyčejným díky originálnímu zpracování a úžasnému hudebnímu podkladu. Už jenom za to že si dali tu práci celé to natočit na jeden záběr, dávám 5 hvězdiček.