Milenci (2008)

Prapodivný film, který mi moc nesedl. Nevím přesně čím, ale moc jsem se na něj nesoustředil a spíše jsem klepal prstama o stůl a čekal na konec. Hmmmm - za 2 hvězdy.

Mimoni (2015)

Mimoni to mají za 3, protože fungují perfektně v malých dávkách ale celý samostatný film utáhnout nedokázaly. Taky se mi nezamlouvala celá ta zápletka se Scarlet. Nebýt na tom v kině z dětma sestry ( nechal jsem se ukecat, protože jsem mimoňům docela věřil ) tak asi dost přetáčím.

Minority Report (2015) (seriál)

Přesně jak jsem očekával, se z toho hned v druhém díle stala nezajímavá kriminálka která kromě hájtech serepetiček, nemá vůbec žádné nové nápady než ty ostatní kreminálky. Jo, a začíná mi čím dál víc vadit ženská dominance v policejních řadách. V poslední době jsem si všiml, že 80% policajtů ztvárňují ženy.

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Nemám ani tak problém z filmem, jak z postavou hlavního padoucha. Ten týpek byl sice přesně ten typ chlápka co umí zastrašit už pohledem, ale jakmile promluvil tak jsem zažíval prazvláštní pocity, protože mluvil jak kdyby umíral a ještě se u toho tvářil jak mrtvola. SPOILER Když jsem v traileru viděl scénu z letadlem a visícím Ethanem, tak jsem čekal nějakou dobrou akční scénu a ne že to bude jen to co bylo v traileru a ještě navíc že to nebude mít ani nějaké pokračování. Prostě tím začíná film a má to asi 2 minuty - nic víc k tomu KONEC SPOILERU Scéna v divadle byla dobrá, jen mě opět ( jako u mnoha jiných filmů ) zaráží že se dají třeba do divadla propašovat zbraně tak jednoduše jako třeba kapesník I když mají roztodivné tvary a formy. Při scéně na motorkách jsem trochu uhýbal hlavou, protože ty milimetry už byly opravdu na hraně kaskadérských možností. Nemá smysl tady popisovat celý děj, to si přečtěte u jiných komentátorů, já jen napíšu že scéna pod vodou mi nepůsobila takové stavy jako ostatním ( kteří dýchaly za Ethana a držely mu palce, popřípadě omdlévaly hrůzou jestli to přežije - proboha je to Ethan Hunt !! ) a spíše jsem čekal čím se vytasí aby to zvládly v pohodě ukočírovat. Malinko zbytečně na mě působil návrat "toho černocha u kterého si pořád nemůžu vzpomenout na jméno ale vím že to není Michael Clarke Duncan " protože by to klidně šlapalo i bez něj. Celkově se jedná o zajímavé pokračování které si určitě zaslouží 4 hvězdy, protože je lepší než 3 a 4 díl.

Mission: Impossible Odplata - První část (2023)

Ten film má 2 problémy. Má 3 hodiny, což je fakt moc na to že je to první půlka a má Cruise,  kterýmu už dochází dech. Akce je pořád super a jde vidět že si Cruise umí svoje dítě pohlídat ale začíná se projevovat únava materiálu. 5, 6  a 7 začínalí tak trochu splývat a Tom už není žádný mladík - občas jsem měl pocit že má právě tu masku i když vypadá jako agent Ethan Hunt, protože věk prostě neoblafneš a vyleštění pomocí triků  nemusí být k dobru. Problém další je samotný děj, kdy půlka scén není potřeba a třeba u naháněčky se žlutým Fiatkem jsem kvůli těm schodům měl pocit parodie F&F 10 + třeba proč úplně zbytečně seskakovat padákem ze srázu aby chytil vlak když, když agent Simon Pegg kolem něj jede v klidu autem. Akce na letišti navíc - nic se nestalo, jen ta bomba u které snad nikdo nečekal že by bouchla ........ a takhle ještě asi 5 situací. Klíček křížáček si tam v podstatě v klidu pučujou mezi sebou a zase, nula význam pro děj. Film to má za 2, pořád to má sílu ale Tomík by mohl začít trénovat svého náhradníka protože až natočí "9" bude vypadat staře i přes tunu CGI + netuším co se bude řešit "v druhé půlce"  Ať se dá na roli mentora a zavčasu to předá mladšímu kolegovi než dopadne jako Ford v Indim,  kde doslova cítíte jak Forda bolí každý pohyb. Co ale musím pochválit snad v každém M:I je výběr žen. Sakra ty holky jsou nádherný. Když jely titulky přemýšlel jsem nad tím, proč bylo potřeba to roztáhnout na 3 hodiny a dva díly. Značka M:I pořád táhne, o tom žádná ale stává se z ní takový ten seriál kdy víte do čeho jdete a vlastně jen zatleskáte že dobrý a zase čekáte na další díl.

Mladá dáma (2024)

Pokud jsem to pochopil správně - což asi ne - tak se ten princ, ženil asi tak 6x ročně ? Soudím podle těch asi 54 jmen co byly v jeskyni. No nic. Millie neumí hrát, todle poleno mi tam přišlo úplně zbytečně natlačené na sílu, kvůli jménu. Příběh je celý divný, půlka nedává smysl (ani když je to pohádka) a celý ten zádrhel je jak kdyby to vymyslelo dítě po přečtení Eragona. Něžná princezna seká dřevo, protože je v království asi jediná kdo umí obstarat oheň, král a královna klidně nechaj dcerku prvnímu hovadu i když tuší že to celé smrdí, království je plné hajzlů a šmejdů ..... Kdo tohle schválil ? Drsná drsňačka z drsňákovic si může podat ruku s Xenou, což docela jednoho zarazí když k tomu drsňáctví nevedou žádné náznaky - přechod z princezny v zabijáka je jako lusknout prstama (u Princezny nám alespoň ukázaly že má tréning ale tady prostě nic) Bonus je že to vypadá hezky, má to pohádkovou atmosféru a je do toho zapletený fantasy. Takže 2-3. Dám asi 3, přece jen se na to dívá líp než na spoustu jiných věcí.

Moderní zázraky (1993) (seriál)

Doporučuju vyhledat na You Tube. Velmi zajímavý seriál. Viděny díly : Da Vinciho technologie / Lokomotivy / Lžíce a lopaty / Extrémní letadla ( asi nejméně zajímavý díl ) / Těžké kovy / Nezničitelné výrobky ( tady mně hodně překvapilo co všechno vydrží polystyren - fakt neuvěřitelně odolný materiál ) / Podivuhodné zbraně / Největší stroje - 1,2,3. Mám tyto typy dokumentů rád. Vždy se dozvím něco nového a vždy mně to dokonale ohromí.

Modrý kód (2017) (seriál) odpad!

Další z řady nekonečných seriálů, které budou otravovat 2x týdně 5 let a vystřídají se v něm všichni zoufalci z ČR a SR. Jeden by si řekl že už všechny by ty TV mohly dostat rozum a neplést se do něčeho co evidentně neumí. Asi doufám zbytečně že se poučí a trochu to napraví něčím co mi vyrazí dech.

Moje dvě lásky (2012) (TV film)

Když mi kamarád řekl ať se na to podívám, trošku jsem zaváhal, protože zrovna na TV Barrandov se nevyskytují komedie které by byly k smíchu, ale přesto jsem si film pustil. Zápletka je trochu přitažená za vlasy a také pátrání po celém problému je celkem nezáživné, ale jinak se jedná o slušnou komedii, která sází hlavně na špičkování mezi dcerou a dvěma otci, či mezi dvěma otci mezi sebou navzájem. Netvrdím že jsem se málem umlátil smíchy, ale film mně normálně pobavil a zasmál jsem se, takže to má za lepší 3.

Moje zprávy (2018) (pořad)

Myslím že se můžeme do budoucna těšit na to že tento chlapík, převezme Klenot TV, Barbaru, Vztahy, Tajenku, Ostříháno a další. Jedno tomuto pánovi ale uznat musím. Aby si splnil sen, tak si tu televizi koupil. Takto se plní sny. Gratuluji. Pokud jsem snad před pár lety prohlásil že Barrandov je dno televizního vysílání, tak zrovna za to bych se chtěl omluvit, protože to co je Barrandov zač teď, je na hony vzdálené tomu jak kvalitní byla tato televize před 5, 6 lety.