Doktor Martin (2015) (seriál)

Ne úplně špatná verze Britského bratříčka. On sice už ten Britskej originál je v posledních dílech trošičku nudnější a Česká vezre nebude určitě o nic lepší, ale pořád je to lepší než třeba neuvěřitelně otravné seriály z Českých luhů a hájů. Česká verze má tu výhodu že má Donutila, kterej to zachraňuje kde se dá. Dost to sice kopíruje originál, takže se díváte na jinou verzi něčeho co už jste vyděli ale proč ne. Je to lepší než kdyby to udělaly české originální vypatlané palice které scénáře kopírují na kopírce. Jo a mimochodem, je to o několik tříd lepší než Německá verze, která dojela na ty nejnesympatičtější herce co jste kdy měly možnost ve skopčáckých filmech vidět. Takže za Donutila a pár dalších zajímavých postaviček dávám (prozatím) 3 hvězdy.

Dolittle (2020)

Pokud nemáte děti ve věku tak kolem 5 - 8 let ani na to nemá cenu chodit. CGI prostě nejde přehlédnout - i když jsem si několikrát říkal že ta scéna vypadá hezky, mozek mi okamžitě dal jasně najevo že je to celé CGI - zvířátka mají někdy podivnou chůzi, humor tu nebyl skoro žádný a Downey to sám nemá šanci zachránit. Hlavně v několika momentech mi Downey připomínal Sherlocka (možná je to tím, že jsem v poslední době asi 8x narazil na informaci že třetí Sherlock je za dveřmima) Po asi tak hodině filmu jsem se začal dost nervozně dívat na hodinky, protože se to zdálo být mnohem delší. Je tu spousta míst kde by se oplatilo stříhat a spousta míst kde není co vyprávět a jen se díváte na interakce CGI zvířátek s CGI zvířátkama. Pokud bych měl tipovat, tak minimálně 90% filmu je prostě podivně vyprávěný příběh který moc děje nepobral a nemá se o čem rozvyprávět. Předpokládám že ani jedna scéna není točená mimo studio, protože pochybuju že by se trmácely přes půl planety aby natočily pár stromů nebo loď na moři. Těžké zklamání - i když už podle traileru to nevypadalo na hit, pořád jsem tak nějak čekal že by to mohlo být alespoň zábavné. O něco starší Dolittle s Ediem Murphym měl alespoň tu snahu že tam byly živé zvířata. Tady je to CGI prostě pořád strašně poznat. Příště budu simulovat nemoc já aby si takové "zážitky" s dětmi užila i manželka. 2 hvězdy. A i ty jsou možná trochu přehnané (snaha byla a malé děti to může i bavit) ale za ten zajímavě se rozbíhající začátek si to přece jen ty 2 zaslouží.

Do naha! (1997)

Ne příliš zdařilá komedie, ve které je málo humoru. Hlavní hrdinové, jsou v celém filmu docela nesympatická parta.

Doom: Annihilation (2019) odpad!

Už to že na mě vykoukl tento film na jedné stránce s filmy, je asi známka jeho stylovosti a snahou tvůrců na tom vydělat 3 majlanty nebo 8 balíků peněz. Titulky sice dělal nějaký google translátor fanda (i když oproti těm zeleným klasickým strojovým titulkům tady čeština i dávala smysl a nebylo to složené z náhodných slov) ale co už. Nevím co koho vedlo k přesvědčení že by takový styl filmování a nebo scénáře / příběhu popřípadě výběr herců, mohl vydělat nějaké peníze. Výprava je hrozná (nějaký bulharský tovární komplex, určen zřejmě k demolici) herci nejsou snad ani z řad béčkových "Segalovek" (ani podle ksichtu ani podle jmen nikoho neznám) triky jsou snad nějaký špatný vtip (kdyby to dělalo Asylum tak neřeknu nic) a celý ten přehled potvor a nebo temných zákoutí od kterých čekáte stříkance krve a potu atd, tady působí jako velmi levná verianta příběhů pro děti (Nekonečný příběh starý 100 let pořád dokáže vyvolat mrazení když se na scéně oběvuje ten obrovský pes) a co se týká závěru, tak se jedná o jakési vysvobození z šoku který za celý film prožijete asi tak 19x, protože pořád nechcete sami sobě přiznat, že to přece nemůže být takovej blábol. Je to blábol, je to špatný film, je to další pokus který nevyšel, je to další hřebík do rakve herního Dooma. No tak asi naschle za nějakých třeba 5 let kdy to zkusí znovu.

DREAM TEAM – Mistři dílny (2022) (pořad) odpad!

Nejsem žádný kutil superman a nikdy bych si nedovolil o sobě prohlásit "dejte mi příležitost a postavím i letadlo" ale .... Vytvořit z hromady bordelu nějaký jakž takž užitečný kousek jiného bordelu mi celkem jde, poličku umí snad každý a zašroubovat 8 šroubků snad dokáže i dítě. Kdyby si to nehrálo na stršně důležité "něco" a kdyby ty soutěžící byly alespoň trochu normální a netvářily se všichni jak profesionální konstruktéři čehokoliv co vás napadne, mohlo by to mít i celkem slušný potenciál pobavit. Jenže tady je parta debilů posbíraná z největších zoufalců kteří chtějí svých 15 minut slávy a je úplně jedno že je to cukrář který šroubovák viděl jen na letáku OBI. Český televizní tvorba opět nezklamala a udělala z toho nudnou šou o hádání, magorech, totálních vypatlancích a hlavně se opět musí nasilno naroubovat konflikty aby se lidi smály tomu jak je tým nevyrovnaný a jak se soutěžní týmy budou tvářit na kohokoliv okolo sebe. Nikdy to nebude fungovat pokud lidi budete nutit dělat šou. Dejte těm lidem šanci jet si podle sebe a ne podle scénáře a uvidíte ten rozdíl. Dejte týmům šanci sestavit si jej podle vlastních preferencí a opět se to zlepší. Na co je v týmech tolik lidí kteří evidentně nic neumí a jsou tam jen kvůli konfliktům ? Nova, Prima, Čt, Barrandov ..... dohromady 30 programů a ani na jednom není nic zajímavého. Potenciál tam vidím ale ne v tomto podání kdy je u mnoha situacích naprosto zřetelně vidět že jim někdo řekl "a tady bude konflikt a tady se pohádáte a v tomto čase potřebujeme rupnutí nervů" No a k testům se snad ani nedá vyjádřit. Žádné nejsou takže není ani jasné jestli to má vůbec smysl. Mohl bych dát hvězdu za nápad ale nedám ani tu jednu. Trapné pitvoření Kotka je ještě horší než trapné pitvoření Edy Hrubeše, Karla Šípa, Ládi Hrušky a dalších. Škoda. Citelně tu už několik let chybí někdo kdo by měl zajímavé nápady na soutěže a nebo pořady pro pobavení a nebo kutilství.

Duna (2021)

Duna má 2 problémy. Drží se knihy až moc a drží se knihy až moc. Její převedení je proto dlouhé a mnohdy až únavné a zároveň je tak přesné že se vlastně nestane moc věcí. Převedení knihy do podoby fimu / seriálu má mnoho nástrah a určitě by se vyplatilo se mírně přehrábnout v tunách scén a zkrátit to, na druhou stranu je tohle vlastně fanouškovský sen, protože to vypráví (skoro doslova) děj knihy. No a tady mám s Dunou onen problém. Je dlouhá, zbytečně dlouhá. Než se něco stane už se vlastně končí a děje se toho zároveň moc (nastínění několika linií) a zároveň se nic nedozvíme pořádně (protože to končí bez větších linijních vyůstění) Velkolepost je z toho cítit v každém záběru, to se musí ocenit ale zase na druhou stranu jsou ty scény prázdné svým zdělením - například zrada doktora, která je v knize hezky rozvedena do myšlenkových úvah, který sice už jasně ví že je jeho žena mrtvá a jen nalhává sám sobě že není a je rozebrána do detailu  obhajoba, deprese, rozpolcenost, zloba, nenávist atd. Ve filmu je to jen scéna o které se nic moc nedozvíme (takže je složité s doktorem soucítit a chápat jeho čin) Chtěl jsem původně napsat velmi dlouhé pojednání o knize a filmu ale neudělám to. Po asi 800 slovech jsem pořád nevěděl jak se vyjádřit, takže to nechám být a hodnocení dám na nějaké 3 hvězdy s tím že bude potřeba druhý (a podle mě i třetí) díl aby se vidělo kam a jak to bude směrovat. Každopádně vizuál je krásně pochmurný a depresivní a celé to na mě působí hodně dobře. PS : podle mnoha komentářů se mi zdá že jsem četl jinou verzi knihy, protože mi přijde že to končí tak ve třetině knihy a ne v polovině jak tu všichni tvrdí.

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Celý začátek s přijmutím vězně a opatřením aby ho nenapadlo utéct, je hezky udělaný a šlo na tom vidět že u toho někdo přemýšlel, protože přesně takto bych tipoval by to mohlo fungovat i v tom "reálném" světě. D&D moc neznám, tento typ her "deskové/kartičkové" mi nikdy nešel a nerozumím těm pravidlům ...... ale film je zábavný, napínavý, dobrodružný a hlavně po dlouhé době je tu konečně něco u čeho se dá v klidu posedět a užívat si ten svět a postavy. 4 hvězdy (bojím se že úspěch tohoto filmu studiu stopune do hlavy tak moc že ve dvojce budou všichni ti "slavní" herci jako Reynolds, Johnson, Holland a podobní kreténi, takže to půjde hned u druhého dílu do hajzl mísy a bude po serii filmů)

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Jeden z mnoha seriálů, u kterých postrádám humor.

Ecce homo Homolka (1969)

Další z mnoha filmů u kterých je mi hodnocení záhadou. Film ve kterém se prakticky nevyskytuje humor a děj, nemůže mít 85%. Vypnul jsem to někde v polovině.

Eliška a Damián - Epizoda 1 (2023) (epizoda)

Po (pocitově) asi půl roční masírce kdy bylo v TV asi 945x za den řečeno že si to nemáme nechat ujít, jsem si premiéru klidně ujít nechal, žel bohu exituje jakási prapodivná motivace všech známých TV opakovat jednotlivé díly i 30x do týdne (3x přes den a 8x v noci, podle počtu TV stanic - a že jich má Prima už asi 20 nebo kolik) takže jsem tomu stejně neutekl protože mám drahou polovičku která neomylně dokáže přepnout televizi vždy na něco takového. Těžko se vyjádřit k seriálu který nenávidíte už předem kvůli té mediální reklamní masáži ale pokusil jsem se vytěsnit z hlavy otravnost a odpadovitost už z ukázek. Jak už tu zaznělo několikrát, ten nápad blbej není, naopak si myslím že se z něj dá vytěžit spousta hezkých a roztomilých situací, ostatně na tom je vystavěn i zmiňovaný Kate a Leopold, popřípadě trojdílná TV tvorba Rudá jako rubín, Modrá jako safír a Zelená jako smaragd, u kterých bylo poznat že si k tomu někdo sedl a přemýšlel o tom jako o dobrodružství a co by se stalo,  kdyby ... Eliška a Damián trpí tím, čím trpí všechny české seriály. Papundeklový studiový vizuál, nudné lokace a herecké "osobnosti" u kterých nevíte jestli to herectví myslí vážně nebo se opravdu neumí na tu kameru ani usmát. Emma Smetana je možná přitažlivá žena, to je na vkusu jednotlivých lidí (mě se líbí) ale herečka z ní nikdy nebude. Robert Urban je pro mě neznámý člověk (párkrát jsem ho někde zahlídl) a přijde mi podobně nehercky dřevěný jako Emma, navíc mi přijde že mezi těma dvěma je chemie asi jako mezi dvouma cihlama a prostě jen dodržují scénář, aneb rozkaz zněl jasně, ti dva se vemou - nebo tak něco (u Amy Adams a Patrika Dempsyho v Kouzelné romanci to vypadalo jako v pohádce kdy stačilo aby ti dva jen stály vedle sebe a člověk měl pomalu slzy v očích). Děj asi nemá moc smysl probírat, ten je někde až na 3 místě, vévodí tomu tragické dialogy a trapné herectví. Čím více těchto věcí vzniká, tím více mě fascinuje že to někdo dokáže sledovat. Tyhle tragické pokusy o zajímavé nápady svým způsobem vítám - beru že se snaží, kolik toho víte třeba o Zoo nebo o životě v obchoďáku, popřípadě o myslivcích nebo hasičích - jenže tohle je opět katastrofa kdy jde poznat tu "lacinost" ať už se týká scénáře, režie, nebo výpravy. Třeba jsem čekal že díky tomu že jsme bývaly doslova světový experti na pohádky, tak se vyloženě vyřádí na kostýmech a co jsem viděl ? Pár hadříků z čert ví jaké skupiny cospleyerů hrající si na hystorické postavy. Nechci tvrdit že je to odpad, tak hluboko to nespadlo ale za co tohle mám chválit ? Po prvním dílu není spravedlivé to hodit do škarpy aby to zarostlo, jenže zkušenost a pravidelný přísun podobných věcí, jasně ukazuje že se to vlastně nemá jak zlepšit. Věnovat tomu pozornost nebudu. Pár dílům neuteču protože drahá milovaná polovička kouká na všechno, takže to nechám bez hodnocení a jen udělím neveřejnou 1 hvězdu za snahu a pokus vytvořit něco nového (bohužel to většinou rychle zapadne do klasické telenovely a sledujeme osudy lidí doslova hodinu po hodině, kdy se řeší 50 věcí okolo a časový nápad se úplně vytratí) Myšlenka zajímavá, provedení hrozné (vidět Kate a Leopolda v seriálové verzi bych bral okamžitě, jenže Emma Smetana a Robert Urban, nejsou Meg Ryan a Hugh Jackman)