Hurá do basy (2006)

Celkem slušně ubíhající film o tom jak si užít vězení i když se vám tam moc nelíbí. Slušné hlášky a pár dobrých hlodů si vysloužily 3 hvězdy.

Hurvínek a kouzelné muzeum (2017)

Kdyby byl Hurvínek udělán animačně ve stylu loutky (jako tomu bylo u Strings) asi bych přihmouřil svoje oči a udělil nějaké body za kreativní zpracování LOUTKOVÉHO světa. Jenže tady působí postavy prostě nepatřičně, protože všichni véme že jsou to dřevěné loutky a ne "živé" postavy. Že je příběh hloupý a dělaný pro děti je asi v pořádku - ale stejně si musím pořád připomínat že jsem už mimo tuhle hranici a nehodnotit podle toho - ale není v pořádku demence scénáře, dělající z postav imbecily žvatlající a neustále haleksjící a nebo padající a nešikovné, hloupé, negramotné .................... Děti nejsou tupé stádo debilů aby je tohle mohlo bavit déle jak 8 minut které tak akorát stačí večerníčkovému formátu. 2 děti se kterými jsem tohle nadělení viděl, to přestalo bavit asi po 20 minutách a starší z nich (12 let) se vyjádřil ve smyslu že mu vlastně vadí hlavně to že je to animované, protože Hurvínek je přece dřevěná loutka na provázkách a ne nějaký kreslený maňásek (tedy to co jsem psal na začátku) Docela dlouho jsem zvažoval odpad, protože pokud tohle nebavilo ani děti, tak je něco špatně. Vlastně nevím jak bych to měl přesně hodnotit - jsem už dospělý a není to pro mě, ale zase na druhou stranu jsem to viděl, takže ............... 1 hvězda. Asi je za odvahu to zkusit prodat jako animák. Loutky už asi nemají to kouzlo jako dřív. Škoda.

Husí kůže (2015)

Jako žánr to bylo dobrý. Jeden se i zasměje, nebo trochu lekne, ale nefungovalo to tak jak si asi autoři přály. Black (nemám ho rád) mi tady nevadil a dokonce byl i celkem sympaťák - čímž mně překvapil - ale podle mého to přehnaly z těma potvorama. Bylo jich tam moc. Dokázal bych si představit menší sérii filmů, nebo možná i seriál, kde by se dalo těch potvor využíd daleko lépe. Triky super a i ti herci byly v pohodě. Škoda že to přepálily se zápletkou. Mohly nechat někoho (je jedno koho) ty knihy ukrást a potom je postupně otevírat. Takhle se to zchumelilo do jediné akce, která nemohla fungovat. Dám za 3 a budu doufat že případná dvojka bude lepší co se nápadů týká.

Hvězdná brána (1997) (seriál)

4 hvězdy. Argumentů proč, tu padlo několik stovek. Prostě mně to bavilo.

Hvězdná brána (1994)

Jeden z prvních filmů, který jsem si pořídil na BR. Můžu vidět klidně 5x ročně a pořád mě to baví.

Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál)

Jediné co to kazilo, byly opakující se problémy se ZPM. Je jedno kolik jich mají, pokaždé je úplně vybijou a musí hledat další. Na to že Antikům stačily 3 kusy na provoz celého města po dobu několika staletí, tak ůidem 3 ZPM stačí jen na pár akcí a jsou zase na dně. Jinak se jedná o povedené odbočení a navázání na nalezení Atlantidy. Povedly se také různé návštěvy starých známých z SG-1. Nejlepší postavou Atlantidy je bezkonkurenčně Ronon Dex. Jeho postava v určitých momentech překonává i hláškujícího Jacka O'Neilla. 4 hvězdy. Na plný počet by musely ubrat těch méně povedených epizod řešící problémy jednotlivců a hlavně tedy Teyly Emmagan, která zabrala asi nejvíc episod.

Hvězdná brána: Hluboký vesmír (2009) (seriál)

Po pár dílech jsem přestal sledovat. Tenhle "bratříček" už jen parazituje na úspěších svých předchůdců. Nebavilo mě to a nebyly mi sympatické ani postavy.

Hvězdná brána: Třetí říše (2018) (seriál)

Plivanec do tváře. Možná by se dala "ocenit" snaha pokračovat, nebo v tomto případě předkračovat ?, ve známé značce a já nemám nic proti, jenže to by musely tvůrci trochu více zapracovat na příběhu. Pokud bych to měl vzít pod křídla já, vzal bych příběh ERNESTA a rozvinul ho trochu do detailu. Tohle špatné příběhové klopýtání a snaha o to ukázat nám více ze světa kruhu bohů, mě nijak neoslnilo a na konci ještě naštvalo, protože použít klišé "ztrátu paměti" aby se dalo navázat na seriál z 97 je prostě smutnou ukázkou nulové snahy o to nám dát něco víc než jen známou značku. Mohl bych se pokusit dát 1 hvězdu ale to by musely tvůrci udělat 100 minutový TV film a ne 10minut jeden díl x 10 dílů tápání v temnotě. Nebudu to hodnotit.

Chappie (2015)

Asi jsem divnej, protože mi to připadalo strašně dementní. Die Antwoord považuju za více než prapodivnou skupinu a doufám že už si svých 15 minut slávy odbyly a zůstanou u hudby ( pokud to tak chce někdo nazývat ) a k filmu už nečichnou. Yo-Landi Visser je asi neošklivější ženská co jsem kdy viděl. Chappie není dobrá volba pokud chcete vidět zajímavé sci-fi. To už raději koukněte na Číslo 5 žije, kde to autoři braly jako komedii a ne nějakou dramatickou sondu do duše robota. Nápad dobrej, technická stránka hodně slušná, ale provedení tak špatné že to je až k blití.

Childhood's End (2015) (seriál)

Knihu jsem četl hodně dávno, takže si prd pamatuju, ale nevěřím tomu že A.C.Clarke, napsal takovej chaotickej maglajs. První část byla v pořádku, budování atmosféry, strach, naděje, tajemství, to všechno se povedlo. Druhá část je už o hodně horší. Přesouváme se v ději o několik let aniž by postavy zestárly (tuším že to bylo o 20 let) všechno je zamotané, nic nedává moc smysl, otevírají se otázky na které se neodpovídá. Třetí část je už jen chaos bez logiky. Vůbec není vysvětleno kdo je Jennifer, proč mají děti ty schopnosti, kam na konci zmizí, a hlavně co se stalo se ZEMÍ, když byl Milo pryč. Do prdele konci jsem vůbec nerozuměl. Milo byl pryč 85 let a Jennifer vůbec nezestárla a ještě vysávala energii z planety ? Proč ? O čem to bylo ? Co to mělo za smysl ? Když Vládci věděly co je Jennifer zač (a zřejmě to byla ona kdo zničil všechno) tak proč ji někam neodvezly, nabo tomu nezabránily ? Co se povedlo, tak to byly triky a vzhled lodi vládců. Krásný kousek. Dám tomu 2 hvězdy a jdu shánět knihu, abych pochopil o čem to bylo.