Sly (2023)

Je velká škoda že se podobné dokumenty nedělají o všech těch hercích co byly (a vždy budou) zapsáni zlatým písmem na chodníku slávy. Chtěl bych v podobném duchu - Lundgrena, Norrise, AlPacina, Hankse, Nicholsona, Eastwooda ......  V porovnání s Armoldem, si bere vítěznou trofej Sly.

Strašidelný dům (2023)

Pořád nerozumím snaze točit rýmejky filmů které jsou už sami slabé. V o 20 let starším filmu i tady v tom jsou postavy nudné, nezajímavé, není se tu čemu zasmát a půlka "vtipů" vyznívá spíš trapně. Nevím kdy to přesně natáčely, nebo jak dlouho ale Rosario jsem tu málem nepoznal. Vizuálně je to v pořádku, tam se snad není potřeba nějak moc rozjíždět ale už v tom starším filmu i tedy v rýmejku, je ten děj hrozně děravý a moc nefunguje. Danny DeVito tu byl vysloveně navíc a jen proto že je malej, kulatej a uječenej = srandovní.

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Ani se Bautistovi nedivím když říkal že se mu do toho už nechce. V prvních a druhých strážcích byl ještě za takového milého hromotluka co je trochu pomalejší ale ve třetích už je z něj jenom tupec z IQ 5, kdy byl půl filmu stejně na pěst jako ten pes. Romantika se naštěstí nekoná, ale zase je tu spousta digitálních zvířátek takže slzy radosti že je všechny zachrání jsou zaručeny, stejně jako slzy smutku že tahle parta končí. Půlka filmu je o tom že někdo po někom řve, o nadávkách a o tom že mýval má problém. No tak děkujeme a naschle u jiného filmu.

Stvořitel (2023)

Na tomhle se dá hodnotit jen vizuál, protože zbytek je prapodivná mazanina asi 5 filmů, které nejsou ani pořádně obšlehnuté. Když už chcete kopírovat nápady, nestačí jen "tahle část se nám líbí, tu použijeme v našem filmu" ono to taky chce projit se zbytkem filmu. Někde v závěrečné čtvrtině jsem rezignoval na logiku a prostě jsem to dokoukal abych se dozvěděl ..... KLIŠÉÉÉÉ. Vizuál je dobrý, vypadá to hezky ale k čemu to je když to ostatní nefunguje. Představte si to jako epizodu z krajních mezí, která nemá 40 minut ale 2 hodiny. Jo je to přesně to co vás hned napadlo - únavně dlouhé a zbytečně překombinované. Jako epizoda o 40 minutách by to získalo 3 stár protože je to námět na přesně takový formát. Jako VELKOFILM do kina to hodně drhne. Washington mi přišel nezáživný a v některých scénách i vyloženě nesympatický.

Tajná invaze (2023) (seriál)

Za 2 hvězdy, protože to měl být film na VOD a ne seriál o 3 prázdných episodách, 1 průměrné a 2 dobře našláplých. Nečekal bych že Fury bude takový nevýrazný nouname agent který má pár lidí kteří za něj dělají práci kterou on vlastně ani nijak nevyužije. Nějak jsem nepobral co bylo vlastně dějem, když se tu o mnoha věcech jen mluvilo a "infiltrace" do mocenských kruhů tady byla na úrovni dětských filmů , kdy nic nemá na nic vliv. Možná ten konec kdy po prezidentově proslovu pár lidí umře ale čert ví co s tím budou dělat ve filmech. Celá invaze by se vlezla do 2 a půl hodinového filmu. 6 episod je sice málo (na to co to chtělo vyprávět) ale když se ve 2 nic neděje a ve 2 to je jakž takž o něčem, zbylé 2 akční, to namají jak zachránit.

Transformers: Probuzení monster (2023)

Kdyby to nakreslily a daly na čété:déčko, řekl bych si oukej je to pro děti, nemám problém. Jenže tohle je snad špatný vtip a nevěřím že to někdo pustil do kin s vědomím že to zaujme. Vážně by mě zajímalo kdo proboha sype peníze do takových filmů, když už z nástřelu scénáře muselo být jasné že to vydělá stěží půlku pytle co do toho nasypaly. Děj je těžko popsatelný zmatek, kdy jsem půl filmu netušil na co se dívám a proč jsem se vůbec dívat začal. Ani po 8 filmech (nebo kolikati) pořád nejsem schopný ze sebe dostat víc jak 2 jména těch aut a to si ještě nejsem jistý jestli jsou správně protože půlka se jich jmenuje něco jako Hřídel karbonitová, Kolečkovec pásatý, Pístovec kardanový, tedy jim jména počeštily a druhá půlka se jmenuje Grobelmudrgert, Bograsulfit, Primerus a podobně takže nemám pořád jak určit kdo kope za kerou stranu. Je záhada jak se na naší planetě dokážou skrývat když se tam v klidečku přemění kamion na obřího robota uprostřed parkoviště a po jakékoliv dálnici se ti další synchronizovaně skládají a rozkládají jak kdyby byly na spartakiádě. Ty kamiony a auta, ještě jsem jakž takž schopný tolerovat protože už jsem si na ně zvykl v předchozích filmech ale ty zvířata tomu teda nasadily korunu. Dám jednu za to že triková stránka vypadala dobře.

Vánoční ulička (2023)

Miluju filmy kde se drtivá většina lidí chová jak mentálně zaostalí psychopati a kdo je jinej, musí být za kazišuka. Demence USáků co se týká vánoc, je patrná ve většině filmů o vánocích a tohle není vyjímka. Předpokládám že pokud bych bydlel v USA už bych byl mrtvý, protože jako rodina vánoce neprožíváme už několik let a stromek jsem ozdobený viděl někdy okolo roku 2010. A navíc nesnáším tu atmosféru, kdy se každej přetvařuje jak je z toho všeho nadšený. Eddie už na to hodně dlouho nemá a je smutné vidět jak moc klesá takovým výkonem. Kdysy jsem se snad párkrát dokázal pousmátpolicajtům ale ty časy už jsou dávno pryč.

Anatomie skandálu (2022) (seriál)

Osobně jsem to neviděl, to určitě ani nebudu zkoušet ale manželka se vyjádřila že pokud se takhle budeme chovat i nadále a budeme pořád mužům dávat najevo jak je nikdo nepotřebuje a že být dnes bílí je vlastně dost na pytel, nemá lidstvo šanci na přežití. Po všech těch masírkách co dostáváme ze všech možných stran, se vlastně divím že ještě není uzákoněno že každá svobodná žena nad 15 let, musí mít za muže nějakou tu přičmoudlou verbež. Místo toho aby chlap pořád ještě byl za gentlemana, stává se z něj snadná potrava pro jakoukoliv tupou krávu která se chytne propagandy "Chlap je zlo, je třeba se jej zbavit" Už tak je to po celém světě dost na houby a tyhle výplachové sračky tomu moc nepomáhají. Proto je potřeba každou ženu zdvořile odmítnout slovy "Jste sice krásná a určitě i chytrá ale raději půjdu domů sám aby vás třeba za 5 let nenapdlo že jsem vám v taxiku bez vašeho souhlasu, položil ruku na rameno, což je považováno za sexuální násilí" Nuže milé dámy, poděkujte i takovým tvůrcům jako jsou scénáristé této hovadiny, za to že na vás chlapi začnou z vysoka kašlat. Dobře vám tak.

Batman (2022)

Moc dlohé, moc temné, moc tmavé, moc deštivé a pochmurné. Chápu že Gotham je někde na jiné planetě v jiné galaxii a nic proti, sci-fi mám i rád ale k čemu to všechno je když mě to nebaví tak jak by mělo. Nechci tyhle filmy kde musím přemýšlet kdo v té tmě a dešti stojí ve stínu, nechci filmy kde neexistují jiné barvy než černá a šedá, nechci filmy kde se kvůli tmavým scénám sám domýšlet co se tam vůbec děje. Příště bych doporučil celého The Batmana točit v noci v tunelu bez světel a ušetří miliony za triky. Auto je přesně takový ten natuněný nesmysl pro lidi co si v 50 hrajou na 30. Batman je v podstatě v pozadí, přichází na scénu tiše a nečekaně, je spíše popisován jako bojovník který operuje tajně a ve stínech ale má auto které po nakopnutí řve přes půlku města. Nolan měl sice tu bestii co vypadala jak tank ale bylo to tiché a praktické auto. Půlka scén je postávání, chození a nebo mluvení do zad (a ještě ve sloumoušnu) pak se tam někdo oběví a nemám tušení proč by mě mělo zajímat kdo to je když nevidím ani na 3 metry kvůli dešti a tmě. Jak už tu bylo psané, kdyby tam nebyl Batman (teda The Batman) tak by to mohla být zajímavá dvou dílná kriminálka. Jako jeden film s netopejrem to na mě nefunguje. 3 hodiny jsou prostě moc a ta atmosféra mě nebaví. Pattison je fajn, nijak mi tam nevadil (upířinu jsem nikdy neměl odvahu zkouknout takže nejsem ovlivněn jako mnozí další) ale je otázka k čemu tam vlastně je když tady Alfred je víc Batman než on. Zachmuřilý výraz Bruce a Batmana z něj dělá nějakého gotic sado maso podivína který nemá žádnou duši. I ta romantická linka byla vyloženě slepá ulička kdy mi přišlo že je mu totálně šumák že je tam holka. Kdybych si mohl typnout tak původně bylo v plánu že Bruce bude gey a studio to nakonec raději škrtlo aby nedostaly přes držky. -- . Zkrátit, přidat jas, ubrat deště, přidat barvy a možná to bude fungovat.

Black Adam (2022)

Konečně to vylezlo ven i na blešáckých stránkách v češtine a v HD takže jsem na to mrknul (ono to už asi vylezlo dávno ale úplně jsem zapoměl že to existuje) Chtěl jsem k tomu napsat i pár slov ale když jsem po půl hodině a asi 32 000 slovech klikl na "přidat recenzi" tak mi to tu stránku znovu načetlo a co jsem napsal zmizelo. Psát to znovu nebudu. 1 hvězda za tu partu kterou vede Pierce Brosnan. Digibordel je ještě více digibordelovej, postavy jsou tu v podstatě všechny zbytečný - na co potřebuje ta černá furie "susajd skvot" když má celou dobu tyhle lidi - a co se týká lokace, klidně to mohly natáčet v maďarsku v kamenolomu a ušetřily by tak půl rozpočtu. DC má celkem potenciál, jejich postavy a komiksy znám i já a to vím o komiksech nula nula nic ale takhle se to dělat nedá.