Star Trek: Do temnoty (2013)

Stejně zábavné a dobrodružné jako jednička. Doufám že se z Khanem ještě setkáme. Pokud J.J. zůstane ve stejných vodách, nemyslím si že to bude špatný restart.

Star Trek: Film (1979)

Musím hlavně ocenit to, že konečně někoho napadlo že sci-fi, by se mělo odehrávat v době, kdy nebodu tyhle příběhy nikomu pro smích. Mám tím na mysly dobu která je hodně vzdálená tomu co dnes bereme jako "za dveřmi už je možnost kosmických letů na delší vzdálenosti" V podstatě i doba vzdálená 200 - 300 let, mi přijde jako docela odvážné vykreslení kam se můžeme ve vývoji dostat, ale je to pořád lepší než když si scénaristé a režiséři myslely že za pár let budeme mít základny na nějakých měsících, nebo nedejbože poletíme rovnou mimo naši sluneční soustavu. Taková Vesmírná odyssea, dnes vypadá jako směšný pokus předpovědět dobu vzdálenou jen pár desítek let, a takový Blade Runer ujel o celé století nejmíň. Star Trek je v tomto jiný a i když si myslím že i těch 200 let je hdoně přiatažených za vlasy, přece jen si dokážu představit že za tu dobu už budeme jen krůček od podobných cest vesmírem. Za první film bych udělil 3 slušné hvězdy. Víc bych nedával hlavně z důvodu celkově nudných pasáží a zdlouhavých scén. Jinak se musí pochválit triková stránka, na které je vidět že se k látce přistupovalo z nějakými znalostmi tématu a prostředí ( nevím kolik existuje verzí tohoto filmu, ale to co jsem viděl začínalo 4 minutovým pohledem na ubíhající hvězdy a pak 4 minutovými titulky, aby se v zápětí dalších asi 5 minut kapitán Kirk a inženžr Scotty, plížily malým raketoplánem k lodi. Tyto zdlouhavé a nudné scény mi prostě vadily a navíc jich je ve filmu ještě pár dalších ) Takže za 3.

Star Trek: Picard - Season 1 (2020) (série)

Příběh by se mohl klidně natočit jako klasický film a nic by se nestalo. Materiálu je tu tak na 3 díly, ve kterých by se krásně dalo vysvětlit a odvyprávět příběh ale je to roztahané na 10 dílů. Ve výsledku to dost  nudí a když se na to podívám z pohledu někoho komu Star Trek přijde v pohodě a může se dívat na seriály a filmy i vícekrát, je to asi na 3 hvězdy. Z pohledu někoho kdo tuhle značku moc nezná, je to asi tak na 2 hvězdy. Lepší než Discavery (to je vážně utrpení) horší než Enterprise (bavilo mě to víc než třeba i Voyager) Picard je už starý pán a v mnoha scénách to na něm jde vidět. Příběh sám o sobě je ve svém vyprávění v podstatě rozšířenou episodou ze seriálu a mixuje díly z New Generation kde se pan Dat snaží přiblížit lidem.

Star Trek: Picard - Season 2 (2022) (série)

Roztahaný film Star Trek : První kontakt na 10 dílů kdy místo Borgů naši kuličku obývá parta nácků a fašistů. Místo "prví kontakt" dejte "první let" a hotovo šmitec. Tentokrát je zápletka ještě nuznější než v první serii kdy se do toho zase připleté KVÉ aby se opět v nic neříkajících dialozích snažil Picardovi vysvětlit smysl jsoucna. Oba u toho vypadají jak politik a jeho ovečka, kdy Q má 4 hodinový projev ve které netušíte co a proč sděluje ale říká to s takovým výrazem ve tváři že to musí něco znamenat a Picard mu to odkejvá jako slušná ovečka aby nebyl za hlupáka který tomu nerozumí. A ještě mě nasralo jak se zachovaly k Sedmé z Devíti - jako vážně, Lesbický vztah ? Z ničeho nic ? Jen tak ? V první serii o tom nepadlo ani půl slova. Tohle si Star Trek nezasloužil. Noonien (Brent Spiner) už je tak otravná postava napříč všema seriálama že začínám nenávidět kohokoliv kdo ho někam dosadí. V seriálech mi díly kde vystupuje Q dost lezly krkem ale tohle je už vážně přepal. Pokud tvůrci musí vykrádat už existující nápad a vylepší ho tím že jen lehce pozmnění scénář, měly by se na to rovnou vykašlat. Q je otravná hnida, Noonien je klišé, Picard je senilní dědek, Sedmá se změnila na lesbu, Agnes snad konečně chcípne (už v první serii to byla otravná postava a tady to ještě vylepší na novou úroveň) ...... Ty 2 hvězdy jsou za to že to alespoň vypadá dobře, má to jen 10 dílů  a je to uzavřená věc. Dodatek pod čarou : pokusím se nastínit děj abych popřípadě ušetřil mnoha lidem čas a nemusely se na to dívat. Hmmmm ....Takže, Q má roupy a proto zajde za jediným kamarádem v celém vesmíru (dost smutné) a aby to byla větší sranda, změní minulost a tím změní budoucnost, a přítomnost, jakože tím změní v monulosti i budoucnost a zároveň tedy i jakože přítomnost nebo současnost (ano odvěký problém když si někdo hraje s časovým kontinuem, nedává to moc smysl) Má k tomu zase milion kryptických keců ale tentokrát k Picardově cti tomu nerozumí ani Picard (ani divák) a tápe 9 dílů. Takže lusknutím prstu jsme v jiné alternativní přítomnosti a všude jsou fašouni. Posádka je sice roztahaná přes půl planety ale během asi 5 minut se všichni slezou na jednom místě a tak se velmi rychle přesunují do minulosti aby našli časovou změnu. K tomu jim dopomáhej Borgská královno. Po chvilce zmateného bloudění v minulosti konečně Picard doslova zakone o nápovědu a je jasné v čem vězí problém. Jeho pra pra pra pra předek, docela nestabilní a psychicky kapku mimo slečna, která má provést první let k měsíci Europa a má najít nějaký červíky - nebo co - na měsíci IO a tím má odstartovat úsvit lidstva a taky díky těm červíkům vyčistit světové oceány ..... atd. (přiznám se že jsem se v tom trochu ztratil, ale bylo řečeno že mise je letět k měsíci Europa ale nějaký známky života byly nalezeny na měsíci IO) Jenže tady do toho zasáhl pan Q alias pan psycholog který slečně trochu nabourává seběvědomí a tak se mise nekoná, je tím změněna budoucnost a nekoná se úsvit lidstva ale úpadek a změna na nacistické zmrdy kteří po vesmíru zabíjí a loví všechno co se hejbne (trochu to podkopává fakt že zabíjí úplně všechno, včetně Borgů ale Sedmá je presidentkou planety , což trochu nedává smysl když byla sama Borg - ale čert to vem, potřebujeme fašouny a trochu pomoci aby se do minulosti letělo rychleji a je lepší mít jako presidenta někoho kdo to ulehčí). Čily naše parta má za úkol slečnu zase nasměrovat na správnou cestu aby neměla červíky v hlavě ale našla ty červíky na nějakém tom měsíci a tím to celé spravit. Karty jsou rozdány v podobě : Q, Picard, posádka, borgská královna, migranti z mexika, pan FBI který jako malý viděl Vulkánce jak odebírají chaluhy v močálech, Gainan (ano, ta Gainan) Noonien, časová policejní hlídka, rozbitá kosmická loď a tohle celé je smíchané v kotlíku který má za úkol protlačit naše hrdiny deseti díly a úspěšně zakončit misi. Je potřeba říct taky to že linka se slečnou pra pra předkem se vyřeší asi během 5 a půl minuty ale sledujeme 3 díly přípravy a posloucháme plán jak se k tomu dopracovat. Zbytek děje je o tom že se chodí po městě, hledají se mcguffiny aby se mohly najít další mcguffiny a tím se vyřeší asi 54 problémů které na sebe tahle parta chozením po minulosti nabalila (jako třeba polomrtvého policistu, zatčení kapitána lodi, mrtvou borgskou královnu, zmatenou doktorku, vyhazov pan FBI z práce, ztrátu asi 8 komunikátorů atd.) Celé to pak završí zase až závěrečných asi 15 minut ve kterých se stane 36 věcí a voalááá mise splněna. A co že to měl pan Q za roupy ? Krizi středního věku a hledání smyslu života. Všichni si padnou kolem krku, budoucnost je zachráněna a  Picard zase může vinařit a čekat na další dobrodružství (protože .... serie 3) Jo a Borgové jsou dočasným spojencem federace a hlídají nějakou modrou díru do vesmíru která bude důležitá ve 3 serii.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Mohl bych mít asi spoustu blbých poznámek a spoustu blbých keců o všem možném ale nebudu tomu dávat špatné hodnocení když mě to i přes pár do očí bijících chybek, jednoduše bavilo. Takžééé ..... 4 hvězdy (no možná 3 ale nebudu hnusnej až tak moc)

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Jak to napsat, abych neopakoval to co už napsal někdo jiný. V podstatě jsem si říkal u filmu to co napsal Tom Hardy. Star Trek, Jurský park / svět, Terminátor a čtvrtej vzadu vystrkuje bradu, Star Wars. Už to tady bylo ale je to všechno trochu jinak. Zdá se mi že Hollywood se rozhodl že začne nějakou novou éru a bude přetáčet (restartovat, príkvelovat a ríbůrnovat či jinak mrvit) všechny filmy které měly nějaký úspěch. SW : VII - no fajn, není to taková kupa hnoje jak by jeden čekal a i ty postavy jsou docela ucházející, ale přesto se mi zdá že by už konečně měl někdo přehodit vyhýbku a vydat se do předaleké galaxie o takových xy set let zpět a ukázat nám jak to vlastně s tou silou a stranama bylo na začátku. A klidně ať si tu Episode zero natáhnou na 3 díly. Ona se ta síla sice probouzí, ale nějak pomalu a prozatím ne moc do růžova. Dodatek : nepochytil jsem z filmu čí je vlastně ta holka dcera. Musí to být ale někdo hodně významný, když má větší sílu jak ten hejsek v masce (po první projekci po mně nechtějte jména) Jo, a tu hvězdu smrti, mohly klidně udělat menší. Připadalo mi to už moc přestřelené. Plácnu tomu 3 hvězdy. Uvidíme co dokáže Abrams z episodami VIII a IX. PS : doufám že nikoho nenapadne tohle udělat i z Indiana Jonesem.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

František Fuka to v podstatě napsal tak jak to cítím i já (spoilerová recenze na Reditu) Bohužel jsem to četl až po návštěvě kina. Tragédie na plátně.

S tebou mě baví svět (1982) odpad!

Pokaždé když slyším "Sladké máááámenííííí ...." začne mi cukat v oku. Pokaždé když slyším "Matýsek se posral" udělá se mi po těle vyrážka. Mám na tento film doslova alergii a není mi jasný jeho status komedie století. Viděl jsem to asi 2x v životě a nikdy jsem nepochopil proč je to tak úspěšné. Začal jsem tento film nenávidět přesně z toho samého důvodu jako Slunce seno, Vesničku střediskovou, Jak vytrhnout ...., Jak dostat ...., Mrazík + dalších asi 30 podobných filmů, které se neustále opakují a kdykoliv zapnu TV jde tam nějaký tento film.

Stitchers (2015) (seriál)

Nějak jsem nepochopil v čem je tadle leklá ryba v hlavní roli vyjímečná, že ji potřebuje "tajná organizace" protože nikdo jiný není k dispozici. Seriál začíná nudně, nudně pokračuje a nudně i končí. Zápletku z otcem a nevlastním otcem, jsem sice očekával ( tak jak se to v podobných příbězích nutně musí oběvit ) a překvapilo mě jen to, že se to na diváka vyvrhne hned v prvním díle a ne v mnou očekávaném nejpozději pátém. Holka je nesympatická a nemám vlastně žádný důvod proč se na tento seriál vůbec dívat. U druhého dílu jsem to vypnul v polovině. Hodnotit nebudu. Po necelých dvou dílech mi to nepřijde fér.

Stranger Things (2016) (seriál)

Nebavilo mě to. Po 6 díle jsem to musel ukončit pro nezáživnou nudu. Každopádně je fascinující kolik tisíc zdejších hodnotících se narodilo v americe a mají tak krásné vzpomínky na dětství. Já si pamatuju že "80" v Československu tak super zase nebyly.