Woodstock (1970)

Director's cut: 228 min. Nic jiného si ani nepoušťejte. I těch 3 a půl hodiny je málo.

X-Men: Apokalypsa (2016)

Na film se vyplatí jít ze dvou důvodů. Ten první je že uvidíte Magneta hákovat v polské ocelárně který má navíc knírek jak lázeňský švihák, a ten druhý je Quicksilverova záchranná operace v sídle. Není vyloženě co vypíchnout a není vyloženě co shodit. Dal bych průměrné hodnocení z tím že by už konečně měl někdo téhle sérii dát pevný základ a ne si každý díl vymýšlet odbočky, alternativní vyústění, nové komplikace a nebo změnu postav. Wolverinova účast byla nelogická a zbytečná. Titulková scéna mi nic nedala, neboť i po googlení mi není zcela jasné co je ESSEX CORP. A pobavilo mě třeba to, že nám ukázaly jak se uklízí po takové akci - normálně ty náboje prostě vysajou :)

X-Men: Dark Phoenix (2019)

Jak se tam začaly někde uprostřed a ke konci trochu pročišťovat řady x-menů, říkal jsem si že je to asi náznak který nám má dát vědět že je tohle konec celé té smutné série filmů. Bohužel jsem se spletl, ale naděje umírá poslední, tak doufám že příště dostaneme restart celého multi universa. Nejsem zrovna zastánce hereckých představitelů, ale nemám problém s tím že se to snažily omladit a ukázat nám spíše začátky a nějaký další děj (od První třídy) ale nedokážu rozdýchat účast kreatury se jménem Jessica Chastain, která je asi jedna z nejošklivějších lidí na planetě. Pokaždé co se oběvila na plátně, měl jsem asi tak stejné pocity jako Drax v druhých strážcích galaxie vůči tykadlové holce. Zřejmě mi chybí nějaké ty mozkové buňky, ale moc jsem se neorientoval v ději a taky mi vadilo to že Magneto opět neví na jaké straně má stát. Už nám to ukazoval asi 5x a ukazuje to i tady. Už je nudný, nezajímavý a pořád se nechává strhávat k zabijáckým výlevům aby se za 10 minut za ty činy začal v podstatě omlouvat. Jean nemá co hrát a je hodně poznat že ani scénáristi si nebyly úpně jistí tím kam tu postavu vlastně směrovat a nebo zařadit. Scéna ve vlaku je slušná, ale závěr je zase divný a nemůžu se zbavit dojmu že se stříhalo víc než bylo zdrávo a že se asi docela dost přetáčelo, protože jsem měl stejné pocity jako docela nedávno u Hellboye, který vypadal že měl mít původně asi o hodně delší stopáž. Stejně tak působí i Dark Phoenix, který v několika okamžicích docela skáče v ději a nějak mi chybělo pár vysvětlujících pasáží. Co ale nemůžu pochopit už delší dobu (a několik filmů) že si nikdo nedělá absolutně žádné starosti s časovými osami, kdy všechny postavy víceméně vypadají asi 40 let pořád stejně. To prostě nedává prostor na nějaké lepší hodnocení než tak 2 hvězdy, které bych ale nejraději strhnul za hnusnou tlamu Jessicu Chastain, která aspiruje na nejhnusnější herečku všech dob.

XXL (1998) (pořad) odpad!

Tento styl humoru není mé osobě blízký. Jednoduše mu nerozumím.

Za hranicí (2022) (seriál) odpad!

Když se zaměříte na to co se stane v první a druhé episodě, nedává osmá smysl. 90% děje se točí kolem toho že se tam nikdo s nikým nemá rád, dělají z toho strašně mysteriozní záležitost aby v závěru udělaly kopanec všem do zádele a změnily to na rodiné drama které vůbec nedává smysl. Táta rančer v prvním díle kouká co se mu to oběvilo na pozemku, celou dobu se tváří zmateně a netuší co je díra zač aby v závěru řekl že tam před asi 150 lety sám skočil. Pak díra zmizí a vy nechápete jak funguje a v čem je nějaký řád a smysl. Pak se tam jeden týpek rozhodne že si tu díru vykope sám aby narazil na naftu (teda asi) a najednou z té nafty vyskočí asi milion Bizonů. Postava "tulačky" se změní ve vnučku která asi cestovala dírou do minulosti a rodiné drama končí tím že paní rančerová převrátí stůl. Jak funguje díra nevíme, proč se tyto události dějí nevíme, závěr to nemá a celá zápletka se točí okolo nesmysmpatických lidí kteří v závěru (7 a 8 díl) totálně zmagoří, všem hrábne a vypadá to že se všichni navzájem chtějí zabít. Proč je tam "tulačka" a jaké má vlastně motivace mi úplně uniklo (+ jsem nějak nepochopil proč neskočila do té díry aby se vrátila domů do svého času)  Taky není úplně jasné jak přesně fungují zákony "díry" kdy se tady pan ranřer teda propadne asi 150 let do budoucnosti, pak když tam je hozen znova je v budoucnosti asi jen o pár let (nebo měsíců) a pak se vrátí zpět zase do doby než tam byl vhozen. Díra asi funguje podle toho jak se líbí scénáristům a nebo podle toho jak se jí chce. Půlku seriálu jsem vyloženě protrpěl a na konci jsem byl ještě nasranej protože odpovědi žádné a určitě bude 2 serie protože se neuzavřelo asi 65 dějových linek. Tak to jděte do háje.

Za sny až na Mars (2022)

Až do "kapitoly" MARS, docela příjemný romantický film pro mladé a nebo mladší. Walt a Sophie jsou celkem příjemní a člověk jim to tak nějak přeje, dialogy nebolely, vtípky povedené a i ta linka s Marsem je docela v pohodě. Jenže po příletu to jde hodně dolů. Konec je prostě takový jak všichni čekají takže proč ne. Pobavilo mě jak ukázaly Waltovi že o něm celou dobu věděly :) "Dělejte že ho nevidíte" ..."Bože to je blb" ... "Všichni se tvařte že tu není" ... "On si snad myslí že je neviditelnej" ... Jak se ale začalo přesně v duchu romantických komedií tak trochu tlačit na závěr, tak to prostě nefungovalo. Hmm, hmm, budu hodnej a dám 3 za to že to alespoň není debilně trapné.

Zátah: Vykoupení (2011)

Indonézský masakr "vymlátíme celej barák" je sice slušně natočen co se choreografie týká, ale zbytek je vlastně jen další tupý film o tom jak ten špatnej nebere moc dobře když se mu polda nasádlí do baráku a polda se prostě musí bránit. Ocenit jde i pár docela originálních nápadů, jako třeba prosekat se sekerkou o patro níž, a šoupnout za dveře ledničku z překvapením. Boj bratrů se záporákem byl moc dlouhý a vlastně celý film je jedna velká akce z pár přestávkama. Asi bych chtěl malinko víc než jen tupou řežbu. Chtělo by to i trochu více příběhu.

Země zítřka (2015)

Na tenhle film jsem se hodně těšil. A proto mu to zklamání teď pěkně osolím. 1 hvězdu dám jen proto, že jsem film viděl až do konce a líbil se mi vizuálně. Jinak bych mu naložil odpad. Nudná rozvleklá mamlasina, která sází jen na tu trikovou podívanou.

Zkurvenej pátek (2000) odpad!

Další "černej" film, kterej mi zkazil náladu. Já tyhle černošský komedie prostě nikdy nepochopím.

Zlouni (2022)

Trefa do mého vkusu. Je to vtipné, je to hravé, má to myšlenku, má to dobrej příběh a sympatické postavičky od pavouka až po šéfku policajtů. Animace byla velmi dobrá, dialogy povedené, "vrtění" bylo sice v závěru v prázdném skladišti malinko na sílu ale fungovalo a celkově film se prostě povedl. Lipičské komedie mám rád a tahle parta byla sympatická. Nejvíc mě pobavil začátek v kavárně a oslava narozenin. Sarkastické hlášky, dobírání postav, kamarádství (piraňa je boží mameluk) tady fungovalo snad ještě lépe než v Dannyho parťácích. Pátou hvězdu ubrala ta hloupá vsuvka s morčatama. Jakoby tvůrci najednou uhnuly k úplně jinému filmu a pak se zase vrátily zpátky. Malinký plusový bod si zaslouží i dobře zvolené hlasy, kdy mě třeba nijak neštvala Akwawaflina, která mě v Chang-Chim neskutečně otrávila a nedalo se na ni ani dívat. 4 zasloužené hvězdy a doufám že bude druhý díl. Dodatek : jako padoucha jsem úplně na první dobrou tipnul lišku s tím že je to prostě liška (ano, předsudek) (Viděno na stránce s filmy / titulky)