Star Trek: Film (1979)

Musím hlavně ocenit to, že konečně někoho napadlo že sci-fi, by se mělo odehrávat v době, kdy nebodu tyhle příběhy nikomu pro smích. Mám tím na mysly dobu která je hodně vzdálená tomu co dnes bereme jako "za dveřmi už je možnost kosmických letů na delší vzdálenosti" V podstatě i doba vzdálená 200 - 300 let, mi přijde jako docela odvážné vykreslení kam se můžeme ve vývoji dostat, ale je to pořád lepší než když si scénaristé a režiséři myslely že za pár let budeme mít základny na nějakých měsících, nebo nedejbože poletíme rovnou mimo naši sluneční soustavu. Taková Vesmírná odyssea, dnes vypadá jako směšný pokus předpovědět dobu vzdálenou jen pár desítek let, a takový Blade Runer ujel o celé století nejmíň. Star Trek je v tomto jiný a i když si myslím že i těch 200 let je hdoně přiatažených za vlasy, přece jen si dokážu představit že za tu dobu už budeme jen krůček od podobných cest vesmírem. Za první film bych udělil 3 slušné hvězdy. Víc bych nedával hlavně z důvodu celkově nudných pasáží a zdlouhavých scén. Jinak se musí pochválit triková stránka, na které je vidět že se k látce přistupovalo z nějakými znalostmi tématu a prostředí ( nevím kolik existuje verzí tohoto filmu, ale to co jsem viděl začínalo 4 minutovým pohledem na ubíhající hvězdy a pak 4 minutovými titulky, aby se v zápětí dalších asi 5 minut kapitán Kirk a inženžr Scotty, plížily malým raketoplánem k lodi. Tyto zdlouhavé a nudné scény mi prostě vadily a navíc jich je ve filmu ještě pár dalších ) Takže za 3.

Jak se budí princezny (1977)

"Tady prokopeme strouhu a voda odteče. Skoč pro motyku" ~~ "Ale princi to já nemůžu, mám takový loupání v kříži" ~~ "No to se právě musí rozhýbat" ××× Asi nejzajímavější zpracování šípkové růženky.

Jak vytrhnout velrybě stoličku (1977) (TV film)

Nikdy mě ten film moc nebavil a teď jak na to koukám znovu, tak opět přemýšlím nad tím že raději půjdu se psem. Manželce a dceři se to líbí, tak jim nebudu kazit radost nějakým přepínáním. 2 hvězdy. Ani vlastně nevíc přesně za co ale na odpad to není určitě a jedna hvězda mi přijde dost slabé hodnocení. Tři už jsou asi zase moc. Zas tak dobrý ten film není, takže ty 2 hvězdy jsou tak akorát.

Slovácko sa nesúdí (1975) (seriál)

Přiznám se že tento seriál moc neznám. Dívám se na něj jen velmi ojediněle, a to jen když mám tu kliku že zapnu TV a ono to tam zrovna jde. Dílů jsem viděl jen velmi málo, a ty byly takové nemastné neslané a moc humorné mi taky zrovna nepřišli. Možná že jsem jen kápnul na těch pár slabších dílů a ty ostatní jsou lepší, tak jsem se rozhodl dát průměrné 3 hvězdy za originální mluvu a dvojku dědků co dělají problémy jak malí kluci.

Vůně cibule (1975)

Co jsem tak četl několik docela negativních komentářů, můžu říci, že oproti nim jsem se bavil. Z tím se asi nedá nic dělat co ? Cibule nebo pistole :)

Skleněné peklo (1974)

Vrchloná podívaná a titul nejlepší z katastrofických filmů na kterou se ještě nikomu nepodařilo dosáhnout. Tady bych rozdával oskary i za štěky lidí kteří se ve filmu jen mihly. Tohle má být nejlepší film na světě. Ne nějaký zaplivaný šóšeng.

Tajuplný ostrov (1973) (seriál)

Je škoda že se tak výrazně odklonily od knihy, byť na to měly 6 dílů. Stáří seriálu je sice hodně znát ale to mi nijak nevadilo. Omar Sharif by klidně jen mohl sedět a hledět do blba a stejně by si zasloužil respekt a uznání. On ten Julek byl ne náhodou označovaný za genia psaného slova a fantasie (Nalezeno na YT)

M*A*S*H (1972) (seriál)

Nikdy jsem tomu nepřišel na chuť. Sem tam dobrej vtípek to ale zachraňuje od nižššího hodnocení. Nemám rád tématiku války celkově - a je jedno jestli se tomu mám smát, nebo to mám brát vážně.

Hogo fogo Homolka (1970) odpad!

Ještě smutnější než první film. Vzdal jsem to po půl hodině. Tu třetí taškařici která to celé uzavírá neuvidím ani kdyby mi za to měly zaplatit.

Woodstock (1970)

Director's cut: 228 min. Nic jiného si ani nepoušťejte. I těch 3 a půl hodiny je málo.