• Pohádka

Zrodila se hvězda (2018)

Romantiky není v dnešní době nikdy dost, celkem silný příběh, ale 5 dát nemůžu, nevěřila jsem tomu na 100%. Celkový dojem prostě na 5 hvězd není. Jednoho oscárka pro Bradleyho (možná 2) by si to klidně zasloužilo. Herecky velmi překvapili oba hlavní představitelé jak Lady Gaga, tak Bradley Cooper, ten byl famózní. "Když nebudeš zkoumat svoji duši, nebudeš mít budoucnost." Výhrady mám k délce filmu. Vše nad 2 hodiny je strašlivě moc a dle mého se to nedá skousnout. Už jsem si poposedávala. Ideální délka filmu je 1:30 - max. 1:45. Ať žijí šikovní střihači. ;) Pak mám výhrady ke kameře, světlům. Při poslední písni Lady Gagy je na jejích šatech po celou dobu dost velký a nepříjemný stín. Působí to opravdu rušivě. A já jsem si tu krásnou love song pořádně nemohla užít, ten stín mě stále odpoutával pozornost od důležitého závěru a gradace filmu.

Všechno bude (2018)

"Ženská není nějakej automat na kurvu, hodíš dvě pětky a vypadne ti čurina, musíš na ni pomalu."

13. komnata - 13. komnata Vidy Skalské Neuwirthové (2017) (epizoda)

"Máte 2 typy těch přeživších: Někteří z nich nemůžou o té době 2. světové války mluvit do konce svých dnů a některým to zase pomůže, když je někdo poslouchá a může to z nich ven."

Velké oči (2014)

Lež je prostě lež, i kdyby byla pozlacená! A podvod je podvod. Výborný herecký výkon především Christopha Waltze. Zajímavý vývoj celkem zdánlivě normálního člověka v psychopata.

Anežka Česká (2011) (TV film)

"Štěstí člověka je dáno harmonií ve vztazích."

Samotáři (2000)

Naprosto kultovní film jedné generace, pamatuji se, že když jsem ho viděla prvně, moc jsem ho nechápala krom vtípků (respektive plně jsem jej nepochopila), protože jsem byla ještě dost mladá. Pak jsem dozrála do věku Samotářů a byla jsem naprosto unešena výpovědní hodnotou a pravdivostí.

Dynastie Nováků (1982) (seriál)

výborné herecké obsazení, rozhodně lepší než dnešní brakové seriály alespoň je přirozený a upřímný

3 dny v Quiberonu (2018)

Výborný herecký výkon Marie Bäumer. Opravdu jsem jí to věřila ba přímo "sežrala i s navijákem", že je Romy. Navíc i vzhledově a typově velmi dobře vybraná krásná, roztomilá, charismatická herečka. Opět film na pomezí životopisný film/dokument. Ke konci ztrácí na tempu ale stejně dávám 5, protože jsem si to užila i přes vážnost a chvílemi až depresivnost. Má hloubku a vede k zamyšlení. Jo, jo, neměly a nemají to herečky vůbec lehký!

Život herce: František Němec (2018) (TV film)

"Bez píle a pracovitosti vám je ten talent k ničemu." "Nikam nespěchejte. Nic v tomhletom povolání nic neuspěcháte." slova Marie Rosůlkové z úst Františka Němce "Zůstaňme takový jaký jsme. Já myslím, že s tím nic neuděláme."

Chvilky (2018)

Děkuji za tento film. Trochu mi připomíná Chatu na prodej, kde se také pravdivě vykreslují rodinné vztahy. Oceňuji především pravdivost, autenticitu a reálný příběh. Nutně potřebujeme takové filmy a také nutně potřebujeme ženské hlavní postavy. Takovýto film tady zcela chyběl. Hlavní hrdinka nežije svůj život, je skoro otrokem okolí, které ji využívá, ponižuje a citově vydírá. Z toho pak vyplývá nízké sebevědomí, sebehodnota a téměř nulová sebeláska. Nakonec si uvědomuje, že ani neví o nějakých vlastních potřebách. Čeká ji velmi dlouhá, bolestná a strastiplná cesta k nalezení sebe sama a nastavení hranic svému okolí..... A potřebuje se naučit vytvářet plnohodnotné partnerské a ostatní mezilidské vztahy. Za mě Objev roku 2018 - 2. místo.