MINDHUNTER: Lovci myšlenek (2017) (seriál)

Případ dočasně odložen. Tento filmový psychologický rozbor je zábavný jako - jakýkoli jiný psychologický rozbor. Možná proto jsem studoval archeologii. Prozatím nejsem s to seriál ocenit. Vadí mi režie. Děj se třepetá na místě, jen tu a tam pošťouchnut kriminálním vanutím. Postavy stěží životné. Dialogy velmi nedialogické. A aby snad seriál nesklouznul na roveň akademických dokumentů, vloží filmaři nějakou postelovou scénu jako prvek normálního života. Proč jen se bez toho žádný novodobý počin neobejde? No tak to zkusím za pár let.....

MINDHUNTER: Lovci myšlenek - Série 1 (2017) (série)

David Fincher mě opustil, ale aspoň mi tu nechal na rozloučenou Sedmičku vína, vstupenku do Klubu rváčů a Zodiacovu značku na kapotě auta. Jinak se ale přesunul tam, kde já nevidím coby divák životem povinný nic tak zajímavého, abych plesal nad filmovým řemeslem.

Most - Série 1 (2011) (série)

tak nám Sága, socialně slabší souputnice, skoncovala s 10dílnou ságou o saqva sentimentální vysírce. Mosty rády padají. A tenhle seriál je podobný, na počátku solidní konstrukce, ke konci jen chatrná slupka. Most je přesně ten typ seriálu, na němž mi něco neskutečně vadí. Nejde jen o Sagu, u níž absolutně nechápu, čím by jako že měla být zajímavá. Takovou neskutečnou osobu můžete vidět opravdu jen v televizi, no proto mi vadí a neshledávám na ní nic zábavného ani originálního. Totéž bohužel na většině postav seriálu. Ale největší problém je tradičně s padouchem. U novodobého Sherlocka Holmese jsem Moriartyho tak nějak bral jako součást celé té zábavné taškařice, ale tady? Superman. Týpek, co má pod palcem úplně všechno, k dispozici každou informaci, někdy i na platformě telepatie, vždy krok před policajty. Nene, prosím vás, už je toho moc. Navíc také nemám rád scénáře typu: "Nechceš si o tom promluvit?" "A o čem" "No o tom." "A o čem jako?" - v podstatě prázdné věty, které děj nijak neposunují ani nerozvíjejí. Bylo jich tu mnoho. Most tudíž trpí dalším nedostatkem podobných počinů - je hrozně natahovaný. Nevyužitý potenciál. Nebo jinak řečeno - mělo tohle vůbec nejaký potenciál, pokud to opisuje od jiných? Od koho, to tu pozná každý. Když opíšu písemku od spolužáka, zasloužím si taky jedničku? Ten konec a celé vyznění si prostě 10 dílů nezasloužilo...

Hasičárna Telecí - Hasičská čest (2018) (epizoda)

Tak ještě repete - jednim slovem nezajimave. Na komedii to postrádá vtip, koutky úst se za celou dobu ani necukly, natož aby rty odhalily zubní bělmo. Zápletka je prozatím tak prostinká, že ani humorné momenty moc generovat nemůže. No tak snad ještě do třetice a pak asi šlus.

Hasičárna Telecí - Rozhodčí (2018) (epizoda)

První dojem je jediným slovem řečeno nezajímavý. Taky jsem členem jednoho SDH, proto jsem seriál zkusil. No tak dám mu ještě šanci. Čekal jsem podobnou oborovou srandu typu Štafl, ale po prvním dílu už to nečekám...

Město (2010)

Tak jasně, já pohádkám nevyčítám, že Ježibába přece v rámci přírodních zákonů nemůže létat na koštěti, protože levitovat umí jen Koprfíld, já všechny ty nadpřirozené věci skousnu, pokud ale ta pohádka není blbá jako bankovní poplatky. The Town se sice tváří strašně vážně a věří si, ale je to přesně ten typ blbého filmu, který snadno prokouknete a pak ho se skřípěním zubů dodíváte, abyste si mohli na čsfd z paty odflusnout ten filmařský patok. Jsem ochoten akceptovatjediné dvě Affleckovy herecké výrazové polohy, jichž je schopen - Affleck s ubrečeným výrazem, Affleck s ubrečeným výrazem vážným. Ok. Ale mnohem méně tolerantní budu k tomu zbytku. Nesrovnávat s The Heat! Prosím vás, to je úplně, ale úplně jiná liga.

Admirál (2015)

Admirál aneb Kapitán oranjes v přátelském utkání vodního póla proti Albionu. Té cukrové vaty tam bylo přece jen hodně, byť děj zasazený do obrazů mistrů holandské školy by tomu měl i odpovídat. Ale přece jen, po chvilce mi ta všudypřítomná hudba, zpomalené záběry, bezpartijní politická filosofie a kupící se patos začaly lézt na nervy. Tady někdo moc neodhadl míru - solit divákům scény, které by normálně měly být podobným způsobem natočeny až finální, už v první třetině a pak cik cak po celou stopáž, mi přišlo fakt blbý. Asi to chápu, holandský národní film, který stál prachy, se musel líbit každému srdcaři oranjes. Pro našince těch keců tam bylo moc. Oceňuji ale, že konečně proti sobě v námořní bitvě nestojí jedna a jedna loď, ale jedna a jedna flotila. Další klad, že na vás z obrazovky nečučí provařené holywoodské obličejíčky, ale jeden opravdu škaredý admirál, jeden správňácký podrazák (Hajo Bruins) a jedna nádherná ženská do nepohody (Sanne Langelaar).

Stopy spravedlnosti (2017)

V hlavní roli irský Brosnan a český Semtex. Ať žije Semtín! Ve vedlejší roli Chan made in China, majitel čínské restaurace, kde se už dávno negrilují jezevčíci, ale irští teroristi s vyšším obsahem proteinů a olova. A ten mi tu prostě neseděl. Celkově kdyby tu Džeký vůbec nebyl, sledovali bychom vcelku zajímavé vyšetřování a nějaké ty intrikánské vychytávky, takže slušná nenáročná zábava by vyšla. S Džekým to byla přepálená blbost, doslova a do písmene. Škoda, že neexistuje v reálu podobný restauratér, mohl Amíkům ušetřit práci a čapnout Usámu bin Ládina do týdne od útoků na Dvojčata.

Cech panen kutnohorských (1938)

Víte, není to jednoduché. Uživatel salahadin totiž odjakživa podceňoval černobílé filmy a myslel si, že budou nudné, strojené, bezkrevné a tak podobně. A od té doby již s železnou pravidelností na čsfd otvírá hubu s údivem, že tyhle nebarevný filmy, z jejichž protagonistů jsou všichni dávno pod hlínou, jsou vlastně hodně, hodně dobré, svižné, vtipné, zábavné a herecky velmi příjemné. A že de facto novodobé slátance těmto stařečkům nesahají ani po šněrovačky.

Na hory (2018)

Mnoo...jako filmovy varovny ukazovacek docela dobry, ale mne tomu neco chybelo. Kratasek postrada alternativni konec, kdy divakovi teleciho veku ukaze pozitivni priklad, tedy dat dobremu umyslu tvurcu opodstatneni. Chybel mi dobry konec, kdy neprijemni a vecne vycitavi rodice tomu svemu ve sracce namocenemu potomkovi ucinne pomohou. Takto je to sice verohodne natoceno, ale zustava po tom jen horky vocas, protoze podobnym rodicum bych se asi taky nesveril - ani s tim, ze jsem si koupil vzduchovku.