Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Star Wars: Síla se probouzí Aneb Já zase usínám. Bez všech těch ohraných serepetiček by to prostě ani nemohly být Hvězdné války, ale kvituji s povděkem, že se tu neobjevil žádný nucený rádobyvtipný šnorchl typu Jar-Jar Binks a hrdinové z řad plyšové čínské produkce! Abrams sázel na to, že fanouškům zjihnou oči, když uslyší staré známé "May the force be with you". Jenže to je málo. Záporáci jsou tragédi bez výjimky, kde se vzal ten přerostlý E.T. jsem se bohužel nedozvěděl. Maskot s červeným párátkem je bohužel hodně k pláči, na jednu stranu má díky hlasu působit démonicky, na druhou je to srábotka, který není s to porazit necvičenou holku. Vzbuzuje pocity ňoumy a zakomplexovaného chudáka (záměr či nechtěná parodie?). Jistý potenciál to má, ale chce to něco přidat....a Andy Serkis už se nám tak, jak jej stvořil jeden sportovně-pohlavní úkon dvou heterosexuálů, asi neukáže:-)

Luxus na talíři (2016) (pořad)

Mé mozkové mikrobuňky o gelatinovém skupenství s plátky zlata na povrchu tento gusto-gastro pořad paroubkovsky nepobraly. V podstatě mi po několika dílech v mysli zůstaly vidiny ulízaného knírače, co připravuje jídlo ze surovin dražších než stihnu vydělat za rok a k tomu porcuje maso tak, že vyřízne bok a zbytek masa prostě vyhodí. Plýtvání jídlem neschvaluji ani jako žert snobského pořadu, ani jako nadsázku. Tohle nadsázka není.....a vtipné ani namátkou. S klidným srdcem mohu říci, že ať už se na nás z TV s kuchyňským nožem v pařátkách culí Babica, kluci v akci, Mikluš nebo jinej šnicl, je úplně fuk, protože pořád jde jen o českej mlsnej bachor, kterému je vcelku fuk, co mu projde zažívacím traktem, aby to s plnou parádou na záchodě vyfuněl... ale asi jsem to jen opravdu nepobral:-) Jen mi to celé vtipné a zábavné prostě nepřišlo....

Mlčení jehňátek (1991)

Čistá esence napínavosti a Hopkins působí bezprostředně nebezpečně, i když na vás hledí přes sklo ze své cely. Tomu říkám herecký výkon. "Mám na večeři starého přítele..." brrrr, při téhle větě mrazí.

Návštěvníci 3: Revoluce (2016)

Trestuhodné! Nikoli americký remake, ale toto je ostuda a propadák. Trojka Návštěvníků je jeden velký bizár a promarněná šance. Nezbývá mi nic jiného, než kroutit hlavou a nechápavě se ptát: "Proč?" Proč tam byla skvadra protivných aristokratů, kteří jednak nebyli vtipní, ale ani netáhli děj dál? A proč to vlastně žádný děj vůbec nemělo? Proč tu byly postavy, které sice dostaly hodně prostoru, aby byly úplně zbytečné? Celý film se odehrál jen v několika málo kulisách, kde se jen ječelo, tlachalo a nic! Já doufal, že se dočkáme bláznivé komedie, kde Godfrua se Žakujem zaútočí na Bastilu a budou se snažit dosadit na trůn krále, jak slibovali ze začátku. Ale nestalo se tak, film se absolutně nepochopitelně zasekl v Paříži v jednom domě a tady zůstal. Poslední výlet v čase byl nejenom neoriginální, ale hlavně absolutně nevtipný. A abych se u Návštěvníků zasmál jen 4,5 krát a drtivá většina vtipů sázela jen na opakující se provařený recept: "smrdíš, smrdí, smrdíme", je opravdu velmi trestuhodné. Poiré s Clavierem byli při vymýšlení prostě úplně bezradní a film neměl ani grády, ani humor. Opravdu bych nikdy nevěřil, že přijde film, který bude ještě horší a nudnější než americký remake, za který se Poiré tak styděl.....v případě téhle trojky už by se neměl červenat za ušima jako rak, teď by měl nedostatkem kyslíku zmodrat jako avatar..........prosím, už netočte žádný další díl!

Hlas pro římského krále (2016) (TV film)

Film trpí nešvarem, který je vlastní snad všem podobným novodobým českých histofilmům - je totálně bezkrevný a otrocky přepisuje tlustou vědeckou bichli o Karlovi. Mám dojem, že si filmaři myslí, jak se velké dějiny odvypráví samy, bez filmařské nápaditosti. Prostě jen navlečeme pár lidí do hader, které se už dnes nenosí, a necháme je říkat věci, které se dnes už neříkají. Do toho nějaké to jméno, co znají všichni, kdo úspěšně završili devítiletou základní školu. Herci, mimochodem titíž, co hráli v Husovi apod., se snaží odříkávat zpaměti své škrobené repliky a nepůsobit moc škrobeně. Film v podstatě tvoří jenom repliky, a to nezáživně podané. Režijní invence u nás přestala býti znakem dobrého filmu. Ocenit lze výpravu a kameru, plejáda nejhezčích hradů, které sice do doby Karla moc nespadají, ale čert to vem. Koho by zajímalo, že Ludvík Bavor vede dialog s Karlem na dřevěném mostku, který vznikl v 19. století. Jedna hvězda za Jana Lucemburského, který vypadal fakt jako král. Mínus deset hvězd za Hádka - opravdu nemáme jiného herce pro historické filmy? Chceme mít ve filmu všechno, a tak se mluví a mluví, vedou se vážné dialogy, vážné intriky, vážné myšlenky. Vážná nuda. Takové video Pavla Zuny z pořadu Slavné dny je mnohem napínavější.

Hercules (2014) odpad!

Bacha na spoilery/////// Šmankote! Pořád se přetřásá, že studenti vysokých škol jsou rok od roku blbější. Mně přijde, že stejný trend panuje ve sférách filmových hlav, které už prostě neumí natočit ani průměrně špatný film... původně jsem chtěl dát 1* aspoň za Ingrid, ale bylo by to neadekvátní milosrdenství. Jenom poznámka pod čarou - začínám si budovat rezistentní odpor vůči podobným filmům, pro které vytvářím zcela nový žánr: "exactly-know-what-will-happen-in-next-moment", zkráceně "predictable", česky "blbost". Tenhle film nemá vůbec ambice podat nám strhující přepis řeckých mýtů, má jen průměrně bavit. Čím? Asi jen tou skvadrou hlavních ksichtů. Tak si je pojďme rozebrat: Co tu dělá R. Ritchie, snad neví ani on sám. Prý vypraveč, leč film vypráví úplně jiná postava, a to Ian McShane. Ten prosím pěkně rozevírá náruč letícímu kopí jen proto, že volal věštci na Prima Love. A už v půlce filmu se s ním všichni loučí. Cheche. Ingrid Berdal tady měla dělat maso, teda možná že ne sado maso, ale stehýnka, bříško, prostě aby si ti diváci (nepředpokládám, že by film zaujal i ženy) taky přišli na svý. Film bez ženských je přece předem odsouzen ke kasovnímu peklu. Rufus Sewell - chachá, kolik podobných charakterů jsem jen ve filmech viděl? Nepočítaně. V jedné scéně žblábolí, jak by za Erkila život položil, v další scéně zbaběle zařadí zpátečku, aby se hned na to hrdinsky vrátil!! Moje reakce? ---> ne, tu vážně nechcete slyšet. Kdyby to nebylo fakt smutný, bylo by to k popukání. A Aksel Hennie jako malé roztodivné zviřátko holt musel ze hry pryč, to je jasné. Ale jako beranidlo probíjející se testudem dobrý. A Skála? Tady to tvůrci totálně nedomysleli. Dwejn hrát neumí, to je každému jasné, stejně jako Arnie. Jenže toho si byli filmaři vědomi a nenechali Arnieho v Conanovi moc mluvit a film dopadl dobře. Jenže bůh-filmových-pásek ví, proč tohle Ratnerovi prostě nedošlo a nechává to testosteronový dvoumetrový hovado kdákat nesmysly jako z učebnice etikety Guth-Jarkovského!!!! Aaaaach jo........, kdeže jsou ty časy, kdy si Arnie pozval kámoše z Gold gymu na natáčení filmu, který neměl scénář....protože tyhle filmy by vůbec neměly mít scénnář!! Howgh

Čarovný les (2014) odpad!

Velmi protivný a těžko snesitelný "muezzifilm". Asi nepochopím tvůrce, kteří na jednu - a ještě k tomu zcela nehezkou - melodii nechali přezpívat skoro všechny repliky herců. K tomu namíchali těžký střevní pačok z různých pohádek. Výsledek dopadl tak, jak obvykle dopadá velký nedělní oběd po několika hodinách trávení.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Na dvě hodiny jsem spadl do hnusných sraček dvou rozdílných barev, tak napínavě se míchajících, až jsem zapomněl, jak se okem mrká. Do toho hrál impozantní zvuk hudebních nástrojů, po place pobíhala Emilka ztělesňující mě coby zmateného diváka a Del Tora se bojí i jeho ranní ovesné vločky. Film, který z vás vycucá všechnu radost. Ještě, že v Čechách se řežou jen gangy pěstířů maryjánky z Vietkongu..........

Ve jménu Krista (2016)

Marketing, nebo víra tvůrců? Nemůžu se rozhodnout, když Američan točí film s biblickým námětem. Film dějově hodně podobný knize Jeho království od Mika Waltariho. Stěžejní noční rozhovor mohl být mnohem duchaplnější a myšlenkově hlubší, tady se ukázala bezradnost filmařů v uchopení křesťanského poselství a podstaty Ježíšova učení. Na druhou stranu příběh je zajímavý a podobný film neznám. Slušná detektivka, ale hluboký zážitek nečekejte, o ten ani nešlo mám dojem. Takže upřímný marketing? Tak či onak, biblický náměť se dá natočit v podstatě jen dvojím způsobem - doslovně, nebo naopak "rouhačsky". Kevin Reynolds šel první cestou. Shrnutí: příjemně plynoucí film s poměrně dobrým zpracováním, no bez hlubšího dopadu na diváka. Technická poznámka - podle zdejších verbalovců je každý film, kde se objeví postava Ježíše Krista ve zpracování věrném Písmu svatém vatikánskou agitkou, což už samo o sobě je hodně hloupé konstatování. Proč dnes nemůže někdo natočit film podle Bible, aniž by byl hned vysmíván pro agitaci?? Tak by mě zajímalo, jestli třeba Hra o trůny není porno agitkou, hm?

Ukřižování (2008) (TV film)

Docela dost názorný dokument, snažící se divákům pokroutit žaludeční stěny, což se podařilo - v mém případě. Minimálně jednu výhodu v tomto dokumentu vidím - uvědomit si paradox křesťanství, tedy že Boží syn zemřel tím nejpotupnějším a nejbolestivějším způsobem, aby zachránil ty, kteří by si to spíše zasloužili. Jinak informační hodnotu dokument má, jen si raději pusťte jen audio :-)