Proroctví z temnot (2002)

INCLUDING SPOILERS: Je večer 26. 5. 2010, já si jdu pustit film Proroctví z temnot a nemám páru, o čem to je (ale když je někde napsané mysteriozní/thriller, tak to beru automaticky), mám otevřené okno, prší. Oknem do pokoje vlétne můra, naráží o zdi, sundám papuči a mlask, po můře zbyl otisk na parapetu. Pak pustím film a ejhle - můra se mi rozhodla posmtít a reinkarnovala se do Ingrid Colda... Proroctví z temnot není špatný film, ubral bych možná sem tam na stopáži, ale jako atmosférické drama to funguje. Ztráta ženy, podivné úkazy, které nabírají na intenzitě a film se stává každou vteřinou větším psychem. Ale nejde o podivnou bytost jako takovou, ta má úlohu nižšího levelu, jde o nás, o lidi, my jsme ti důležití. Skoro jsem čekal, že se na konci objeví zrůda s křidélky a rozdají si to s Gerem na férovku. Ještěže ne! Ani konec mě nezklamal, což oceňuji = "wake up, number 37". Člověk se ve všech těch smutných tvářích skoro viděl. Nakonec největší slabinou filmu je absolutně zbytečná veselá písnička na konci, tím mě tvůrci fakt nasrali, to musí cpát pop i do thrillerů? Dejte pokoj................!

Arabela (1980) (seriál)

Tenhle seriál je často absurdní, má dost hloupě se chovající postavy (král a Vigo) a často se řídí heslem: to je blbý, to se bude dětem líbit. Také je to dost často nuda. Tak se na seriál dívám prizmatem odrostlého diváka, který v mládí Arabelu "baštil". Na druhou stranu tento seriál nabízí interaktivní menu ve výběru postav, jimiž se stanete. Disponuje dvěma časoprostorovými módy (svět, pohádka), takže k přepínání herních sekvencí potřebujete dva Joysticky. Nepřítele nezabijete sadou z čézety. Ke splnění mise potřebujete postupně na různých obrazovkách sesbírat pomocné artefakty (plášť, prsten apod.), které mají ale tu nevýhodu, že stejnou měrou se o ně zajímá váš nepřítel. Doporučuji plášť, který rychlou volbou mění lokaci postavy. Nedoporučuji jablko, může se stát, že vás začne batole liskat po hlavě, když při vybarvování přetáhnete vzor. Pro voyeurství chtivé doporučuji křišťálovou kouli, vyrobenou asi v Pelechovské sklárně, s.r.o., která vám zobrazí na konvexním monitoru daný subjekt nezávisle na tom, kde se zrovna nachází, pokud tedy narazíte na princeznu vykonávající v lese pod hradem těžkou (velkou) potřebu, nedivte se, to je holt far side of technology. Poslední artefakt, který vyzdvihnu, je divná bandaska, na které když začnete praktikovat fyzikální pokus se smykovým třením, tak vás místo součinitele smykového tření uvítá hodný musulman, pozůstatek invazní machometánské armády z bitvy u Poitiers z r. 732. Ten opět plní přání. Zde je na místě si povzdechnout, proč se tak nechovají i další soukmenovci z pohádkové říše Saúd-el-arab. Takže závěrem vám mohu doporučit tuto hru na 80%, nasaďtě herní brýle, čapněte joystick, seberte odvahu a hurá na to! Jo a Baba Praga taky nemá chybu.

Spider-Man (2002)

Spider-man aneb po tomhle začnu trpět arachnofilmofóbií..........a averzí vůči hrdinům s koncovkou -man. Těším se, až někdo natočí Ferdu Mravence-mana, Spider-man je žalostně průměrný, v mých očích navíc nudný a nezajímavý, což na vyšší hodnocení rozhodně nestačí.

Pravá blondýnka 2 (2003) odpad!

Míra debility stoupla do závratných výšin, ta napudrovaná kráva, která v kabelce nosí nějakou paviánem mixnutou variantu čivavy, by zasloužila zakonzervovat v aspiku a podávat jako předkrm předním představitelům Talibanu, aby zkapali krutou, psychicky náročnou smrtí, protože inkubační doba při požití téhle trapárny je zatraceně krátká...........

Solomon Kane (2009)

Aneb zlý občan Kane. Po tekutým kravinci jménem Avatar konečně pořádná fantasy. Já to říkám pořád, masky jsou lepší jak digi-triky. A tu nejlepší atmosféru může vykouzlit jedině správně ponurý prostředí...no a když tím prostředím jsou lesy, zchátralé a zbořené vesnice, navíc pořád prší a je mlha, máte atmosféru jedna dvě. Že je to jednuduché? Je! Ale filmaři to nechápou. Naštěstí Bassett ano. Než se nám ukázal (údajně) démonický Malachi, tak to byla fantasy par exelence = žádné hloupé kecy, atmosféra hustší jak mlha nad Brčálníkem, neustálý déšt, bláto, beznaděj, čarodějnice a vypálené oči, hladové zombie pod kostelem, skvělý záporák s maskou, prostě dokonalá neutěšená atmosféra. Jenže s nástupem dredaře z tetovacího salonu a jeho pekelné potvory to šlo všechno k šípku. Atmosféra žádná, obluda k smíchu, záporák taky, pche. Ale obecně se Češi konečně zapojili do pořádného filmu. Takže jestli někdo někdy natočí fantasy bez absolutně zbytečně ukecanýho konce, s charismatickým záporákem, budu se vznášet blahem.

Přemluv bábu (2010)

Fascinuje mě, jak moc nám chybí smysl pro nadsázku. Ti, kdož tvrdí, že jde o útok proti starým lidem, mrkněte na rozhovor s tvůrci - není tomu tak. K pochopení téhle frašky je to nutná záležitost, abyste si tu nevymýšleli o útocích proti základům moderní demokracie a podobné vychytávky. Tak asi nepatřím ke zdejší inteligenci, jelikož se mi klip vcelku líbil, i když s ním místy nesouhlasím. A proč? Asi jsem jedinej, kdo ho bere 1) s nadsázkou a humorem a 2) obrazně. Jak řekl Tvrdík, voliči levice jsou lidé s nižším vzděláním, většinou nemají moc zkušeností s internetem a z bot jim čouhá sláma. Proč tak nízké hodnocení? To už je dnes skoro trestné se veřejně přihlásit a říct svůj názor? A kdo tu shazuje formu a "scénář", zkuste něco natočit vy, já to tu pak vesele ohodnotím. Takže v mých očích je Přemluv bábu vcelku povedená recese s několika palčivými fakty. Nic víc, nic míň. Nebudu se tu přestrojovat za mudrce. A jestli je video urážlivé? Nemyslím si. Spousta starých lidí levici nevolí, naopak. A já, když se bavím s kovaným levičákem ve středním věku, odkazuju ho na tohle video, abych ho nasral na nejvyšší možnou míru... PS: Nejsem ani levičák, ani pravičák, žabomyší války mezi těmito dvěma tábory nevedu, na to mám důležitější věci na práci a nahlas se nad oběma skupinami královsky bavím, myslel jsem, že když už si říkáme "nejvyspělejší civilizace s nejrychlejším technickým pokrokem", že máme na víc, než se tu hádat nad pravou a levou.......Absolutně mě překvapuje, jak to někteří zdejší uživatelé berou vážně. Dobře, nadávejte do morálních poklesů, ale pak to podložte fakty (kde a čím?). Já v tom vidím jen záměrnou kontroverzi a vtip, nedostávám se tu do existencionálních problémů jsoucna a nejsoucna...........

Apocalypto (2006)

Ťuk, ťuk, dobrý den, vy jste Mayové? Nešli byste si zaběhat? Musíme trénovat na přátelák proti přespolním, teda pardon přesmořským hochům. Už sem valí. Díky.

Krysař (1985)

Až na to, že ta jejich podivná "řeč" zněla jako čínština křížená s ewokštinou, tak je Krysař parádní film s originálně budovanou výtvarnou stránkou. Přijde mi, že se Tim Burton musel u některých svých filmů (např. Mrtvá nevěsta) inspirovat právě Krysařem. Křivé baráky, křivé dveře, minimalistické obličeje, předimenzované krysy, prostě vše ťip ťop. I když se tu nemluví, ale skřehotá, vždycky pochopíte oč jde. Buď je to jasné, nebo autoři použijí piktogramy (např. když dva smlouvají o ceně, lítají jim z úst mince s určitou hodnotou). Paráda.

Souboj Titánů (2010)

Souboj titánů aneb o řeckých bájích bez řeckých bájí. Byl by to dobrý film, byl by, kdyby se provedlo pár drobných změn: Kraken by potřeboval rovnátka, pegas přetřít nabílo, Andromeda prokrvit (páč je bezkrevná), scénárista dostudovat gymnázium, kameraman stativ, režisér trojzubcem po hlavě, meč od Dia by potřeboval jiný design (aby nevypadal jako umělohmotka od rákosky), to zářivé brnění bohů by chtělo pozinkovat, škorpioni zmenšit a zrychlit, Akrisius pár stehů na mozku, Medúsa zakrýt ksichtidlo (za její podobu by se nemuseli stydět v 60. letech, ale dnes???), Ralph Fiennes by potřeboval napít (aby tak nesípal) a Worthington by potřeboval vyměnit. Pak by to byl průměr. Pro nadprůměr doporučuji přidat něco z řeckých mýtů, čili trochu okořenit tu nudnou americkou kaši. A potápění v brnění jsem jako neviděl. Ale pár kladů bych našel, např. Gemmu Arterton. Takže za ni ta hvězda. Já chci také svou vlastní Io! Už jsem si dávno zvyknul, že blockbuster rovná se vizuálně líbivá kravina bez nápadu, atmosféry, s mizerným scénářem. Takže mě vůbec nepřekvapuje, že noví Titáni dopadli tak, jak dopadli. Ale zaráží mě ten přísný metr, který někteří zdejší uživatelé nasadili. Já si myslel, že budu muset opět proti proudu a že tu budu jako jeden z mála kritizovat neschopného Worthingtona, ale ejhle...řekněte mi, v čem jsou noví Titáni horší jak Avatar? Tvrdím, že příběh mají lepší, jak Avatar, dig. triky jsou na podobný úrovni. Takže řekněme, že tak nízké hodnocení na jednu stranu nechápu, i když si je tenhle film poprávu zaslouží. PS: Gilmour93 - kam na tyhle komenty chodíš? Dají se někde koupit? :-)

Vikingové II (2008)

"Tady se ti potopila loď? V jezeře?" Skloubení vikingů a sci-fi zavánělo mozkovou senilingitidou tvůrců. Je to jako dát si k obědu bůček a zajídat ho müsli. Ale kupodivu to mému zažívání vůbec nevadilo! Taky tu hraje perfektní muzika (Zanelli), je tu skvělý Caviezel a Huston, nádherná Sophia a charismatický vousáč Hurt. Atmosféra je místy velice slušná, výprava mě potěšila. Tedy na béčko, které si na áčko vůbec nehraje, samý klad. Nepotřebuji sofistikovanější provedení, rád si občas pustím něco, co moje mozkové buňky po celodenním juchání uklidní a pošle do hajan. Když zrovna nemám chuť na teplý mlíko nebo makoviny, je tenhle typ filmu značkou IDEAL. A musím zmínit taky mazlíka. Má radioaktivní krev, fosforeskující barvy a doma pěknou spižírnu s masem. Není děsivý, ale roztomiloušký. Prosím, aby distributor pořád nechlastal medovinu, páč pak vymyslí debilní českej název Vikingové II, to nemohl fakt vymyslet něco jinýho? Star Wars 8 - Ponny útočí?