13. komnata - 13. komnata Martiny Navrátilové (2007) (epizoda)

Tohle pusťte všem imbecilům, kteří ještě volí KSČM, Martina názorně ukazuje, jaké to byly + jsou svině... Výborný dokument o velké osobnosti nejen tenisových dvorců.

Ďáblův advokát (1997)

Přesně takhle si představuju satana - ne rohatýho belzebuba smrdícího sírou, míchající obří vařečkou v kotli, kde se potápí Hitler a Stalin zkouší novej šnorchl, ale jako pekelně lstivýho pokušitele, který ničí štěstí, život a všechnu radost člověka líbivými pozemskými slastmi - přes slávu a prachy po milostnou touhu. Dá vám všechno to pěkný, co se na tomhle světě dá užít...ješitnost, to je jeho nejoblíbenější hřích. Nekompromisní scénář, velký Al, který působí fakt zle, a Reevesova nejlepší role. K tomu morální dilema, které snad nemůže dát spát všem právníkům. Bravurně natočený thriller o tom, že když nakupujeme v satanově krámku, musíme mu taky u pokladny zaplatit. Ale čím, to je na něm.

Úkryt (2002)

Skvělé a inteligentní domovní drama, scénář je dokonale promyšlený, Forest Whitaker chrlí jeden nápad za druhým, Yoakam je parádně odporný (potkat ho na ulici utíkám o dva bloky dál od něj) a Leto tikavý (co to měl na hlavě za štůčky veverčích hovínek?). Foster a Stewart si vaše sympatie sice získají, netvrdím že ne, ale stejně tou absolutně nejsympatičtější postavou tu je Whitaker, který předvádí chytrou hru. Fincher si nevybral slabší chvilku, natočil to zase parádně - líp to holt natočit nešlo, ale přece jen se zbytkem jeho filmografie se Panic Room měřit nemůže.

Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu (2004) (TV film)

Taky máte dojem, že to točily egyptské mumie, které mají problém s pány Alzheimerem a Parkinsonem? Vlastně ne, taková mumie by to natočila líp. Nám na fakultě tvrdí pravý opak než tady profesor Flynnovi: "Nepařte, nechoďte do kina, žádné výlety, žádné koníčky - prostě se učte."

Nagano 1998 - hokejový turnaj století (1998)

No posuďte sami, nedívá se na tenhle záznam z Nagana krásně? Ti chlápci s kusem klacku v ruce honící se za nízce válcovitou blbostí nám zlepšili náladu o 100%. Už jen za to, že jsme se ve škole neučili, když jsme hráli mač, tak za tohle plnej počet jasně zaslouženě. Zlatá barva jako koeficient národní hrdosti funguje - ale jen na čas. Je čas se opět ponořit do reality..... PS: Hýřím radostnými odstíny vždycky, když se našim podaří jakkoli porazit ruskou sbornou. Finále Nagana, to byl zkrátka boj Davida s Goliášem.

Muž, který sázel stromy (1987)

Tahle animace působí ve světě Shreků, Dob ledových a různých Příšerek jako čerstvej vzduch v zaprděným lokálu. Samotnej příběh má sice dobrou myšlenku, ale je tak pateticky přetaženej, že je člověku halt spíš proti srsti... 1. půlka je za bůro, ve druhé se už jen kecá o zemském ráji to napohled a o tom, jak nám pasák supluje Boha... ale ty kladné pocity mají tak nějak nadpoloviční většinu, takže na mandát to stačí... I když jsem knížku nečetl, vím, že jsem o nic nepřišel...tahle moc pěkná utopická filozofie není nic pro mě...

Underworld (2003)

Obepnutý latexový obleček Kate Beckinsale, to mi žádný Blade nikdy nenadělí:) Smetánka vampírů versus podmostečtí nájemníci vlkodlaci. Triviální příběh o tom, že ne vše, co se na první pohled zdá černé, černé nemusí být. Vcelku zábavná podívaná, ale možná spíš kvůli faktu mé první věty. A z ďábelského Billy Nighyho šla vcelku hrůza, proč tenhle chlapík nikdy nehrál klasického Draculu? To bych se podělal strachy už při úvodních titulcích.

Příběh zrození (2006)

Tak už to bývá...křesťanství dnes není oblíbené náboženství (lidem asi vadí, že křesťani je v současné době ohrožují na životě teroristickými útoky:-D), a jakmile se objeví nějaký film s touto tématikou, ejhle je z něj hned agitka (Dadel asi nechápe, že film např. o klonování nemusí být nutně agitka). Masa omezených mozků tak bude kritizovat nejen film, ale jeho pomocí i samotné náboženství a plácat nesmysly, jako že jsou rádi ateisty a podobné bláboly. Tak tohle už vůbec nechápu a odsuzuju jako projev mozkové obrny. Když už si chcete ukájet své antikřesťanské tužby, táhněte na Novinky.cz, tam se některé vaše věty hodí. Zpět k filmu - nemám větších výhrad. Lokace, herci i příběh se mi líbí, ale přesto nemám pocit, že bych viděl dokonalý film. Parádní je hudba od Mychaela Danny včetně upravené skladby O come, o come, Emmanuel. Vyšší hodnocení nedám, protože styl F. Zeffirelliho je mi zkrátka bližší. Shusika - silnější příběh?? Tak proč ses na to proboha díval??????

Události (1993) (pořad)

Na Jolču a Ivetku se dívám raději než na Ochotskou. Totéž platí pro zpravodajské relace. ČT1 (+ČT2) pro mě byla vždy kultivovanější TV stanicí než je Nova, která mi leckdy připomíná populární televizní bulvár. Totéž většinou platí pro zprávy.

Sherlock Holmes (2009)

Fascinuje mě, jak se dnes točí filmy, ve kterých je v ohrožení celý svět. A tenhle fakt neunikl ani Holmesovi. Blackwood chce předělat svět...no to má před sebou těžký oříšek, taková nepálská koza se bude pást pořád stejně, molům v České republice bude pořád stejně chutnat a po chilských papričkách se bude opět dlouze vysedávat na WC. Fascinující. Možná mají filmaři pocit, že by to pak nebyl skvělej film. Naopak, kdyby Holmes hledal „jen“ vraha, filmu by to přidalo o 75% atmosféry navíc. Takže ubrat v odlehčujících momentech, přidat ponurou atmosféru, úplně změnit detektivní příběh s černou magií a bude to ťip ťop. Dále nevysvětlovat každej detail jako malým dětem. Co takhle nás nechat přemýšlet, když už se díváme na legendu v žánru krimi? Ale proč se zlobím, já přece nečekal duchaplnou detektivku, já čekal přesně tohle - běžný zábavný film s Downeym, kterému role geniálních podivínů prostě sedí. A toho se mi dostalo. Tohle je Holmes pro děcka, těším se, až jednou někdo natočí skutečného Holmese a ne HOUMLESE (záměrně jsem neřekl "Holmese pro dospělé", což by v některých jedincích mohlo vzbuzovat dojem vy-víte-čeho).